14 Niedziela zwykła 3 lipca 2016

1. Dzisiaj w Zespole Szkół im. Świętej Kingi w godz. 8-13 odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi „Uratuj choć jedno życie”. Szczegółowe informacje pod nr 503-312-429.
2. Dzisiaj o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbędzie się koncert w ramach Małopolskiej Akademii Talentów. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wystąpi m.in. Orkiestra Szkoły Muzycznej w Łącku.
3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 śpiewać będzie młodzież należąca do Grupy Artystycznej „Kierpocki” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.
4. Otrzymaliśmy ostatnio informację, że w czasie tzw. Tygodnia Misyjnego podczas Światowych Dni Młodych w naszej parafii gościć będziemy młodzież z Włoch. Będzie to 30 osób, a więc mniej niż się spodziewaliśmy. Dokładny program ich pobytu będzie zamieszczony na plakatach, które są przygotowywane. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w opracowaniu programu i jego przeprowadzeniu. Chcielibyśmy prosić osoby posługujące się językiem włoskim o kontakt z ks. Pawłem. Będziemy potrzebować ich pomocy. Rodziny, w których zamieszka włoska młodzież zostaną w najbliższym czasie o tym poinformowane.
5. Można już się zapisywać na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt taki sam jak w poprzednich latach: 90 zł od osoby, jeśli z domu idzie więcej osób każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy VI płaci 20 zł.
6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu, zwłaszcza dla ks. Jana Krzyściaka, misjonarza pracującego na Filipinach, którego gościliśmy w I piątek, oraz za ofiary na kościół z adresów: Łącko 526B, 785, 512/5, 566, 401, Czerniec 38, 129.
7. Zapowiedzi przedślubne:
Tomasz OLCHAWA z Nowego Sącza    –          Ewelina Maria KOZYRA z Łącka
Marcin Jan WĄCHAŁA ze Zbludzy         –          Anna KUTWA z Łącka
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
8. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Józefa Potoniec (zd. Mieczkowska) z Maszkowic oraz śp. Roman Kurzeja z Łącka. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

9. Intencje pogrzebowe:
Śp. Janina Zabłocka                        – greg              – ks. Adam Szul (Madagaskar)                              – 4.07-2.08
Śp. Janina Zabłocka                        – greg              – ks. Alphonse Rakotondravelo (Madagaskar)   – 4.07-2.08