OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023

19 Niedziela Zwykła – 2023.08.13Papieska intencja – Za Światowy Dzień Młodzieży: Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

Intencja parafialna: Módlmy się za nadużywających alkoholu i uzależnionych od alkoholu oraz ich rodziny. Módlmy się za pielgrzymów.

1. Przeżywamy dzisiaj 19 Niedzielę Zwykłą. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W związku z tym, że dzisiejsza składak jest na cele diecezjalne, nasza składka inwestycyjna będzie w przyszłą niedzielę.
  2. Przypominamy, że jest to czas urlopów księży. Planując wizytę w kancelarii prosimy o uwzględnienie tego faktu. W niedziele i święta kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się księdzem dyżurnym – tel. 571-343-406.
  3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

– wtorek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

– czwartek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. We wtorek, 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy św., jak w niedziele. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Na sumie, o godz. 10.30 poświęcenie wieńców żniwnych.
  3. Pięknie byłoby utrzymać naszą piękną tradycję i w dekoracji kościoła na Uroczystość Wniebowzięcia NMP wykorzystać to, co wyrosło na naszej ziemi (w ogródkach, polach, sadach). Jeśli któraś z Pań zechciałaby ofiarować do kościoła kwiaty, zioła, warzywa itp., to prosimy o kontakt z siostrą Marią.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 15.00 na Górze Zyndrama, przy kapliczce wzniesionej dla upamiętnienia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II będzie sprawowana Msza św., w intencji mieszkańców Maszkowic, którzy chcą podziękować Bogu za zbiory i prosić o błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla swoich rodzin. Po Mszy św. mieszkańcy Maszkowic zapraszają wszystkich na wspólne świętowanie. Będzie coś dla ciała i dla ducha, czyli poczęstunek i możliwość spotkania.
  5. W czwartek wyrusza z Tarnowa 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Można także zapisać swoją intencje i wrzucić do plecaka pielgrzyma, który znajduje się obok ambonki. Pielgrzymi wszystkie te intencje będą polecać Matce Bożej, a my w kościele będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i w formie nowenny polecać każdego dnia intencje Matce Bożej (jak na nasze cotygodniowej nowennie). Na koniec wszystkie intencje zostaną przedstawione Matce Bożej na Jasnej Górze. Zachęcamy – można podejść i zapisać to, co ukryte jest w naszych sercach. Taka możliwość będzie do 16 sierpnia.
  6. W czwartek zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
  7. Witamy w naszej parafii wszystkich urlopowiczów i turystów. Życzymy dobrego odpoczynku w kontakcie z naszą piękną przyrodą i naszymi parafianami.
  8. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Renowacja Kaplicy MB – Łącko nr 586.
  9. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Przypominamy o zamykaniu drzwi.
  10. Dzisiaj o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne dla uczestników 40 PPT. W kancelarii parafialnej można jeszcze zapisywać się na wyjazd w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej (25 sierpnia).
  11. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Po ukończeniu studium i otrzymaniu misji kanonicznej od ks. Biskupa można będzie podjąć służbę w naszej Poradni Rodzinnej. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pli w kancelarii parafialnej. Zgłaszać można się do końca sierpnia.
  12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy relację ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.
  13. Na stronie internetowej parafii zamieszczony jest komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z klęską żywiołową w Słowenii i zapowiedź zbiórki do puszek w ramach Caritas. Zbiórka do puszek będzie we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  14. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Piotr PIECHNIK z Kątów i Patrycja Maria GONCIARZ z Łącka (2);

Łukasz Antoni CHOJNACKI z Sosnowca i Kinga Urszula KULASIK z Czerńca (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.