OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024

Ogłoszenia – 6 Niedziela Wielkanocna 2024-05-05

 1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). W tych dniach po wieczornej Mszy św. procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego z modlitwą o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Na Szczereżu procesja błagalna do krzyża misyjnego także po wieczornej Mszy św. Postarajmy się, aby przynajmniej jedna osoba z domu przyszła pomodlić się o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 6 maja – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

– środa, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej;

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym. Informujemy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą św.
 4. Dzieci z Łącka, Czerńca, Maszkowic i Szczereża, które przystąpiły w tym tygodniu do I Komunii św. przeżywają Biały Tydzień. Módlmy się za nie, aby Jezus, którego przyjmują w Komunii św. przemieniał ich życie.
 5. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy podjęli się generalnego sprzątania naszej świątyni i udekorowali kościół.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie s. Marii za dekoracje. Dziękujemy także Pani Katarzynie Zasadni za wielką pomoc dla s. Marii w udekorowaniu kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Kwitnącej Jabłoni. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji rolników i sadowników oraz wszystkich mieszkańców gminy Łącko. Będziemy modlić się wspólnie o sprzyjającą pogodę, zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje.
 8. W związku z tym, że jest już coraz cieplej pojawiają się w kościele osoby w nieodpowiednich strojach. Przypominamy, że kościół jest miejscem świętym i przeznaczonym do modlitwy. Stój, w jakim się pokazujemy na nabożeństwach powinien być strojem odpowiednim do kościoła, a nie na plażę. Chodzi o to, aby nasz strój nie raził niczyjej wrażliwości czy to religijnej czy estetycznej i by nie przeszkadzał innym w modlitwie. Nie przychodzimy do kościoła na przykład w krótkich spodenkach, albo w nieodpowiednich koszulkach. Myślmy nie tylko o sobie, ale i o innych. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia; zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła. Jeżeli nie będziemy zamykać drzwi, to w kościele będzie taka temperatura, jak na zewnątrz.
 9. Przeżywamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Od 6 maja 2024 roku istnieje możliwość przeżycia tzw. rekolekcji zawierzenia – „ODDANIE 33”. W rekolekcjach odbywających się on-line może wziąć udział każdy, kto zapragnie oddać swoje życie w ręce Matki Bożej. Propozycja polega na tym, by przez kolejne 33 dni, aż do 7 czerwca włącznie, przez krótkie rozważania tekstów, które znajdują się na stronie internetowej (oddanie33.pl) pochylać się nad tajemnicą życia Maryi i jej roli w naszym życiu. Rekolekcje zakończą się w sobotę 8 czerwca 2024 roku, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi podczas wspólnego różańca o godz. 20.00, w kościele w Łącku. Osoby pragnące zawierzyć swoje życie Maryi będą mogły to zrobić osobiście przez dobrowolny i świadomy akt osobistego oddania, czyli powierzenia siebie Bogu, tak jak Maryja i razem z Maryją, zawierzając również swoje życie i rodzinę Matce Kościoła. Więcej informacji i linki do rekolekcji na stronie parafii. Rozważania które trwają około 15 min. można wykorzystać i wspólnie wysłuchać także podczas nabożeństw majowych przy kapliczkach w czasie majówek.
 10. Opiekunów kapliczek, przy których regularnie odprawiane są nabożeństwa zapraszamy do zgłoszenia się do kancelarii w celu uzgodnienia możliwości odprawienia Mszy św. przy tejże kapliczce.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 275, 285; kwiaty: Łącko nr 285; misje: Łącko nr 241. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
 12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.
 13. W dniu 1 czerwca odbędzie się kolejne Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy na to spotkanie modlitewne. Chętnych do wzięcia udziału w tym spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Janem (do końca kwietnia).
 14. W dniach 2-4 sierpnia br. planujemy wakacyjny „Weekend z Bogiem” dla małżonków w Bieszczadach. Zapisy w i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja.
 15. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Andrzej Przemysław WOJNAROWSKI z Czarnego Potoka i Ewelina GORCZOWSKA z Łącka (1);

2) Artur Stanisław WŁODEK z Kobylanki i Małgorzata MYJAK z Łącka (2);

3) Mateusz Adam SEREMET z Wojnicza i Joanna Magdalena POTONIEC z Maszkowic (3)

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować
z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.

          Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI