OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wniebowstąpienie Pańskie – 12 maja 2024

Ogłoszenia – Wiebowstąpienie Pańskie – 7 Niedziela Wielkanocna 2024-05-12

 1. Dziś święto Wniebowstąpienia Pańskiego (VII Niedziela Wielkanocna). W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 14 maja – święto św. Macieja Apostoła;

– środa, 15 maja – wspomnienie św. Zofii, wdowy i męczennicy;

– czwartek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. To dzień imienin naszego Biskupa diecezjalnego ks. Bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za naszego biskupa diecezjalnego;

– sobota, 18 maja – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. To także dzień urodzin św. Jana Pawła II, Patrona Związku Podhalan.

 1. Składamy najlepsze życzenia imieninowe – wszelkich Bożych łask, opieki Matki Bożej i zdrowia s. Zofii z ok. zbliżających się imienin oraz Panu Stanisławowi Potoniec, kościelnemu ze Szczereża z ok. imienin, które obchodził w minionym tygodniu. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym. Informujemy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30.
 3. W czwartek zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
 4. Trwa nowenna do Ducha Świętego, jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie przed Mszą św. na zakończenie adoracji.
 5. W poniedziałek przypada 13 dzień maja – rocznica objawień fatimskich. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Przynieśmy na procesję lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i prowadzenia Różańca zapraszamy członków 5, 6, 7, 8, Róży Żywego Różańca. Do niesienia figury przy ostatnim dziesiątku różańca zapraszamy tych, którzy mają jakąś ważną osobistą intencję do przedstawienia Matce Bożej. Gdyby któraś Róża nie mogła się pojawić i poprowadzić dziesiątka, to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
 6. Dziś Święto Kwitnącej Jabłoni. Na Mszy św. o godz. 9.00 modlimy się w intencji rolników i sadowników oraz wszystkich mieszkańców gminy Łącko. Prosimy o sprzyjającą pogodę, zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Ofiary inwestycyjne: Czerniec nr: 118; Łącko nr: 548; Maszkowice nr: 85, 206, 252; Sprzątanie kaplicy: Szczereż nr: 36; Ogrzewanie kaplicy: Szczereż nr: 36. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
 8. Bóg zapłać panu Stanisławowi Pachutowi (Firma Spawmex-PS) za nieodpłatne wykonanie i montaż bramy do kontenera na śmieci na cmentarzu. Obecne rozwiązanie umożliwia wejście przez furtkę i wrzucenie śmieci bezpośrednio do kontenera. Zadajmy sobie trochę trudu i wrzucajmy śmieci do kontenera, a nie przerzucajmy przez mur i poza kontener.
 9. Za tydzień, w niedzielę 19 maja będziemy gościć w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo Męczennika. Będzie można w tym dniu obejrzeć w kościele przejmującą wystawę poświęconą księdzu Popiełuszce, a po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można też nabyć oryginalne nagrania 16 całych kazań bł. ks. Jerzego, wydanych na płytach CD.
 10. Informujemy, że w tym roku do zaangażowania się w prace porządkowe w kaplicy, na cmentarzu i w inne wspólnotowe inicjatywy na Szczereżu zapraszamy mieszkańców rejonu Szczereż – Dołki.
 11. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku mieszkańców: Ołtarz przy plebanii – Związek Podhalan, I ołtarz – Szczereż, Dołki, II ołtarz – Łącko, ul. Strażacka i Targowica, III ołtarz – Czerniec, Osiedle; IV ołtarz – Maszkowice, Droga… O szczegółowe informacji prosimy zwracać się do ks. Rafała.
 12. Zbliża się Świętojański Dzień Rodzin, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w pomoc w organizacji i przebiegu tej uroczystości. W najbliższym czasie przygotowane zostaną okolicznościowe cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na organizację festynu oraz dofinansowanie parafialnych oaz dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdu na Lednicę. Cegiełki będzie można nabywać po Mszach św. W najbliższym czasie organizatorzy udadzą się także do Przedsiębiorców i Instytucji z prośbą o wsparcie tego wydarzenia. Chcemy zorganizować tradycyjną loterię fantową, dlatego będziemy wdzięczni za każdą najdrobniejszą rzecz ofiarowaną na ten cel. Będziemy wdzięczni także za ufundowanie „nagród głównych”. Prosimy o włączenie się w przygotowania i w akcję rozprowadzania cegiełek.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Michał Bober (78 lat) z Łącka, Anna Zasadni (74 lata) ze Szczereża, i Maria Szczepaniak (87 lat) pochodząca z Czerńca. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
 14. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Andrzej Przemysław WOJNAROWSKI z Czarnego Potoka i Ewelina GORCZOWSKA z Łącka (2);

2) Artur Stanisław WŁODEK z Kobylanki i Małgorzata MYJAK z Łącka (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Prosimy o uważne zapoznanie się ze Stanowiskiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia. Stanowisko to zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Przypominamy, że jakiekolwiek działania partii, osób prywatnych, organizacji, parlamentu czy rządu zmierzające do „zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek” są sprzeczne z niezmiennym nauczaniem Kościoła w tej kwestii. Ludzki życie jest święte i nienaruszalne od poczęcia aż do naturalnej śmierci i żaden człowiek, partia, czy państwo nie może rościć sobie prawa do decydowania o tym komu przyznać prawo do życia a komu nie.