II Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2016

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa

• dla wszystkich                                         – piątek          o godz. 17.30
  • dla młodzieży                                           – piątek          o godz. 19.30
  • dla dzieci ze Szkół Podstawowych       – sobota        o godz. 16.00
  • w kaplicy w Szczereżu                            – piątek          o godz. 17.30

Kalwaryjska Droga Krzyżowa   – niedziela     o godz. 14.00

Gorzkie Żale                                   – niedziela     o godz. 15.00

• w kaplicy w Szczereżu                            – niedziela po Mszy o godz. 11.15

2. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu w Łącku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00.

3. Dzisiaj po mszach św. można wesprzeć ofiarą do puszek Katolicki Uniwersytet Lubelski. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Ofiary z dzisiejszej tacy, przeznaczone są na WSD w  Tarnowie.

5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na misje.

6. W poniedziałek liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

7. W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w Domu Parafialnym.

8. W środę (24 stycznia) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron, a zwłaszcza rodziny kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii na nabożeństwo celestyńskie połączone z nowenną do Matki Bożej na godz. 17.00.

9.  Spotkania formacyjne:

• Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. na Szczereżu w środę (24 lutego) o godz. 17.00
  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w Łącku w sobotę (27 lutego) o godz.15.00, a po nim Droga Krzyżowa dla dzieci
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjum w czwartek 25 lutego o godz 17.00 w kościele.
  • W sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy wolontariuszy ŚDM do domu katechetycznego na spotkanie
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież na mszę św. o godz. 9.00 przygotowującą nas do Światowych Dni Młodzieży

10. Pragniemy poinformować, że pielgrzymka parafialna śladami św. Pawła Apostoła do Grecji odbędzie się w terminie 1-10 kwietnia 2016. Szczegółowe informacje będą podane w późniejszym czasie. Jeśli jeszcze ktoś chciałby się zapisać jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

11. Sołtys wsi Łącko uprzejmie informuje, że są do odebrania nakazy płatnicze na 2016 r. u Sołtysa Wsi, który pełni dyżury w Urzędzie Gminy pok. nr 1, codziennie od godz. 9.00-14.00. Termin płatności podatku do dnia 15 marca 2016 r.

12. Zapowiedzi przedślubne

v  Łukasz HILGIER z Łącka                            –          Małgorzata Anna LIGAS z Raby Niżnej

v  Marcin CIUŁA ze Szczereża                      –          Agnieszka SOBCZAK ze Szczereża

v  Piotr Kozicki z Łącka                                  –          Ewa Żytkowicz z Borownic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!