3 Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2016

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
Droga Krzyżowa
dla wszystkich                                        – piątek          o godz. 17.30
dla młodzieży                                         – piątek          o godz. 19.30
dla dzieci ze Szkół Podstawowych    – sobota        o godz. 16.00
w kaplicy w Szczereżu                          – piątek          o godz. 17.30

Kalwaryjska Droga Krzyżowa   – niedziela    o godz. 14.00

Gorzkie Żale                                   – niedziela    o godz. 15.00

w kaplicy w Szczereżu                          – niedziela po Mszy o godz. 11.15

2. Ostatnia Msza święta w niedziele Wielkiego Postu jest odprawiana po Gorzkich Żalach, czyli około godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. I piątek miesiąca:
Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30
Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
Młodzież zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.30, po niej Msza święta
Odwiedziny chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 8.15

5. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.

6. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Marcin CIUŁA ze Szczereża                    –          Agnieszka SOBCZAK ze Szczereża
Piotr KOZICKI z Łącka                               –          Ewa ŻYTKOWICZ z Borownic
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
8. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek (4 marca) po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym. Podczas spotkania będą podane niezbędne informacje dotyczące pielgrzymki, będzie można uzupełnić dane adresowe i PESEL oraz wpłacić należność za pielgrzymkę w wysokości 1750zł i 140€ (kwota w euro zmieniła się ze względu na podniesione ceny wstępu do różnych miejsc w Grecji).

9. W marcu przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, z którą wiąże się odpust w kaplicy na Szczereżu. W tym roku podczas odpustu pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Andrzeja Jeża będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat od konsekracji kaplicy. Z tego względu zapraszamy Radę Szczereża na spotkanie organizacyjne w sobotę (5 marca) po Mszy świętej wieczornej.

10. Msze pogrzebowe:
Śp. Stanisława Sajdak  – 24 intencje             – ks. Piotr Nowak (WSD)                    – 1-24.03
Śp. Józefa Sopata          – 30 intencji (greg)   – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia)   – 2.03-1.04
Śp. Józefa Sopata          – 30 intencji (greg)   – ks. Paweł Martyniuk (Kazachstan) – 1-31.03
Śp. Józefa Sopata          – 21 intencji               – ks. Szymon Pietryka (CFM)             – 2-22.03
Śp. Jan, Józefa, Agata Sopata – 30 intencji – ks. Andrzej Wąsowicz (Czechy)                 – 1-31.03
Śp. Weronika Jahn        – greg                         – ks. Piotr Górecki (St. Wierzchowo) – 1-31.03
Śp. Stanisław Jahn       – greg                         – ks. Luca Bovio (PDM)                       – 2.03-1.04
Śp. Michał Kowalik        – 30 intencji (greg)   – ks. Symeon Stachera (Maroko)       – 1-31.03
Śp. Michał Kowalik        – 30 intencji (greg)   – ks. Marian Sajdak (Madagaskar)– 15.03-14.04

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary na misje, które złożyły 3, 24, 35 i 37 Róże Różańcowe. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje do puszki.

12. Solidarność Rolników Indywidualnych zaprasza na zebranie sprawozdawczo-wyborcze w niedzielę (6 marca) o godz. 10.30 w sali obrad Urzędu Gminy w Łącku.

13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Michała Kowalika i śp. Marię Sopata z Łącka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!