16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2016

1. Od kilku lat trwa codziennie w naszej diecezji nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień przypada 19 lipca w najbliższy wtorek. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.30, o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie i zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w ciągu dnia indywidualnie i według wyznaczonych rejonów. Adoracja przypada w dzień poprzedzający przyjazd młodzieży z Włoch do naszej parafii, a więc rozpoczęcie Światowych Dni Młodych. Chciejmy zatem polecić Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie młodzież uczestniczącą w ich święcie i wypraszać dla nich łaskę mocnej i niezachwianej wiary.

7.00-8.00      –           Browary, Kiczonki

8.00-9.00      –           Zyndrama, Dunajczyska

9.00-10.00    –           Piaskowego, Nadbrzeżna

10.00-11.00    –           Strażacka, Słoneczna, Kopytówka

11.00-12.00    –           Polna, Łączki, Podgrabie

12.00-13.00    –           Maszkowice, Zawodzie, Wiela

13.00-14.00    –           Wolaki, Krakowska

14.00-15.00    –           Szczawnicka, Rynek, Kościelna

15.00-16.00    –           Szczereż, Byniowa, Jeżowa

16.00-17.00    –           Czerniec, Pożogi, Tarnawa, Piechówka

17.00-18.00     –           Młodzież

2. W środę rozpoczynają się Światowe Dni Młodych, do których przygotowywaliśmy się już od dwóch lat. W naszej parafii będziemy gościć 34 osoby z Włoch (okolice Rimini). Uroczyste powitanie młodzieży będzie miało miejsce w kościele około godz. 18.30. Szczegółowy program ich pobytu w naszej parafii jest zamieszczony na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wszystkich młodych z naszej parafii, począwszy od 1 klasy Gimnazjum, aż po tych wszystkich, którzy czują się młodo, do wzięcia udziału w tym święcie młodości. Szczególnie serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w niedzielę o godz. 10.30 oraz na Festiwal Młodych, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.30 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele. Po modlitwie wyruszy z kościoła barwny korowód kierując się do amfiteatru na Jeżowej (prosimy wziąć ze sobą flagi narodowe). Tam będą występować zespoły muzyczne i taneczne, będą konkursy i zabawy. Festiwal zakończy się apelem około godz. 22.00. W przyszły poniedziałek rano (o godz. 8.00) pożegnamy młodzież, która uda się na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa.

3. W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie wszystkich motocyklistów.

4.Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. O godz. 14.30 będzie dla nich Msza święta, a po niej spotkanie w Poradni Rodzinnej.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresów: Łącko 14, 41, 490, 579, Czerniec 101.

6. Zapowiedzi przedślubne:

v  Sławomir Feliks KULAK z Łącka                  –          Elżbieta RYMARCZYK z Biczyc Dolnych

v  Mariusz DUDA z Łącka                                –          Monika Maria WĄCHAŁA z Woli Kosnowej

v  Jarosław BOBER ze Szczereża                   –          Karolina RAMS z Olszanki

v  Piotr SŁOMKA z Wielogłów                          –          Aneta TWARDOWSKA z Zarzecza

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

7. W ubiegłym tygodniu zmarł, pochodzący z naszej diecezji, śp. J.E. ks. abp Zygmunt Zimowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!