OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25 grudnia 2013

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia, a mianowicie Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją dra Stanisława Strączka; młodzieży wraz z ks. Tomaszem za udekorowanie kościoła i przygotowanie pięknej szopki; mieszkańcom Zawodzia Maszkowskiego za choinki, siostrom za udekorowanie ołtarzy, ministrantom, lektorom, panu organiście i kościelnemu, oraz wszystkim, których nie sposób wymienić. Dziękujemy również mieszkańcom Kadeczki za choinki do kaplicy na Szczereżu oraz wykonawcom pięknej szopki. Niech Wam wszystkim błogosławi Boża Dziecina.

2. Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Zapraszamy na Mszę święta w oprawie góralskiej o godz. 10.30.

3. Jutro, jak co roku, w czasie Mszy świętej o godz. 12.15 będzie posłanie Kolędników Misyjnych – czyli grup dzieci przebranych w stroje misyjne. Dzieci chcą pomóc swoim kolegom i koleżankom mieszkającym w biednych krajach misyjnych. Dzieci wyruszą z kolędą w naszą parafię 27 i 28 grudnia. Przy okazji kolędowania będą zbierały ofiary na misje. Zechciejmy wynagrodzić ich zapał, a także wesprzeć pracę misjonarzy wśród afrykańskich dzieci.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary za wigilijne opłatki. Cieszymy się, że dziewczynki z DSM i ministranci mogą korzystać z pięknych, góralskich strojów.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcy, który życzy sobie pozostać anonimowy, za sfinansowanie kosztów kapturków ministranckich. Dzięki temu pozostałe zebrane pieniądze przeznaczymy na inny cel, o którym wkrótce poinformujemy.

Serdecznie dziękujemy paniom za uszycie i wyhaftowanie tych strojów, a szczególne podziękowania kierujemy do pani Danuty Rams.

5. Również jutro podczas Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy owies jako karmę dla zwierząt i do wiosennego siewu. Na Szczereżu poświęcenie owsa podczas Mszy świętej o godz. 7.45 i 11.15.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za życzenia świąteczne, począwszy od władz Gminy, poprzez różne instytucje i firmy, aż po każdego naszego parafianina. Dziękujemy za pamięć, modlitwę i życzliwość.

Kochani Parafianie,

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – te słowa towarzyszą nam już od kilku tygodni  w rozważaniach roku liturgicznego. Dzisiaj ze szczególnym wzruszeniem wypowiadamy te słowa, bo nawróceni przy konfesjonale z wiarą przyjęliśmy Słowo, które stało się ciałem i zamieszkało w nas.

Prosimy, przyjmijcie od nas, duszpasterzy pracujących w parafii w Łącku, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Pragniemy życzyć, by Chrystus, który urodził się w betlejemskiej szopie, a podczas każdej Mszy świętej rodzi się na ołtarzu – zamieszkał w Waszych sercach.Życzymy, by stał się On radością Waszego życia, by swoim światłem rozpromieniał wszelkie pochmurne dni, by dodawał sił w przezwyciężaniu problemów, by był źródłem miłości i pokoju. Niech każdego dnia towarzyszy Wam Jego błogosławieństwo! A my wciąż będziemy Was polecać Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi, Matki Jezusa i naszej.