OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Świętej Rodziny 28 grudnia 2014

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Świętej Rodziny. W naszych modlitwach polecamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżeństwa, które w tym roku przeżywały swoje jubileusze. Niech Święta Rodzina będzie dla Was wszystkich wzorem życia w wierze i miłości.

2. W najbliższym tygodniu kończy się rok 2014. Zapraszamy na Msze święte dziękczynne w środę (31 grudnia) o godz. 9.00 i 15.00 oraz o godz. 11.00 na Szczereżu. W tym dniu nie będzie Mszy świętych o godz. 6.30 i 18.00.

3. W czwartek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze święte jak w każdą niedzielę.

4. W Nowy Rok o godz. 14.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kapeli „Ciupaga” i zespołu „Góralsi”. Na koncert kolęd zaprasza również Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto – 6 stycznia 2015 o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca stycznia (wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy) oraz I sobota (wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata). Spowiedź przed Mszami rano i wieczorem. W I piątek Msza święta dla młodzieży o godz. 20.00, a pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Prosimy o przypomnienie sobie, które rejony zostaną odwiedzone w najbliższym tygodniu. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcją „Szlachetna paczka”, a szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do OSP Czerniec za udostępnienie remizy i magazynu; panom Mateuszowi Pasiudowi, Jackowi Faronowi, Jackowi Łazarzowi oraz Rafałowi Więcławek za pomoc w rozwożeniu paczek. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom i darczyńcom, bez których nie byłoby szans na przeprowadzenie akcji.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w Święta. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 28, 125, 200, 206, 312, 469, 580, 741, 787, 888 i Maszkowice 53 i 108 oraz ofiary w kopertach na ogrzewanie kaplicy w Szczereżu.

9. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Zofia Pasiud – 30 int. (greg) – ks. Kazimierz Stępniowski (Boliwia) – 2-31.01

• Śp. Stanisława Dudek – 30 int. (greg) – ks. Andrzej Zarzycki (PNG) – 2-31.01

• Śp. Piotr Nowak – 30 int. (greg) – ks. Krzysztof Tyliszczak (Anglia) – 2-31.01

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Katarzyna Domek z Zawodzia. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!