Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie

21 Kwiecień 2019

 

Intencja ogólna:                      Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych

 

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

PO POŻARZE KATEDRY NOTRE-DAME W PARYŻU

 

Ludzie na całym świecie z przerażeniem obserwowali zatrważający obraz płonącej katedry Notre-Dame w Paryżu. Przez wiele godzin ważyły się losy serca Paryża, serca Francji i serca Europy. Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, w inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości.

Zwracam się więc najpierw do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy.

Zwracam się również do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami.

W paschalnym czasie przechodzenia z Chrystusem ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze śmierci do życia, z serca błogosławię,

                              

✠ STANISŁAW GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Zmartwychwstały Chrystus niech błogosławi Wam na każdy dzień. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

Dziękujemy ks. Konradowi, który wraz z parafialnym oddziałem Caritas pospieszył z pomocą ludziom ubogim z naszej parafii. Ks. Pawłowi za przygotowanie „Drogi krzyżowej” na zakończenie rekolekcji oraz wspólnie z  s. Justyną oraz s. Elżbietą  przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a także za udekorowanie kwiatami naszej świątyni.

Dziękujemy ks. Arkadiuszowi i prowadzonej przez niego Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim czytającym i śpiewającym podczas liturgii, a byli to przedstawiciele różnych grup działających przy naszej Parafii. Księdzu Prałatowi Józefowi Bóg zapłać za posługę w konfesjonale. W szczególny sposób pragniemy podziękować członkom naszego parafialnego chóru „Zew Gór” za piękne wyśpiewanie „Męki Pańskiej” w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek oraz za śpiewy podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Dziękujemy prowadzącym adoracje w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim: siostrom Służebniczkom, które modliły się razem z dziećmi, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, młodzieży i wszystkim grupom parafialnym. Wszystkim Pszczelarzom dziękujemy za ufundowanie do naszej świątyni pięknego paschału oraz świec ołtarzowych. Panu Stanisławowi Majchrzakowi dziękujemy za użyczenie figury Chrystusa frasobliwego do Ciemnicy. Dziękujemy panu Stanisławowi Adamczykowi za  prowadzenie przez cały Wielki Post „Kalwaryjskiej Drogi Krzyżowej”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej Rezurekcji: orkiestrze pod dyrekcją dra hab. Stanisława Strączka, wszystkim niosącym feretrony. Serdecznie dziękujemy Związkowi Podhalan i wszystkim góralom, którzy w regionalnych strojach uczcili Zmartwychwstałego Pana.

Wyrazy szczególnej wdzięczności pragniemy skierować do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, Maszkowicach i Czerńcu za honorową wartę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy Annie Sułkowskiej i Łukaszowi Setlakowi za posługę robienia zdjęć.  Dziękujemy także panom Kościelnemu i Organiście, paniom Gospodyniom i wszystkim paniom pomagającym w kuchni podczas parafialnej spowiedzi. Wszystkim za wkład pracy i zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości paschalnych niech Zmartwychwstały będzie nagrodą!

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka na KUL i UPJPII.
 2. Przez cały tydzień trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Z tego powodu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy codziennie podczas wieczornej adoracji przed godzina 18-tą. Uroczystość Miłosierdzia Bożego będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy w ten dzień na godz. 15:00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W najbliższą sobotę zapraszamy na obchody 50-ej rocznicy śmierci Tadeusza Moryto. Uroczystości rozpocznie Msza święta o godzinie 18.00, a po niej w Sali teatralnej spektakl „Muzyką i pieśnią żyłeś z nami” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Berecik” i Chóru Parafialnego „Zew Gór”.
 5. Związek Podhalan Oddział w Łącku oraz mieszkańcy Cisowego Dziołu zapraszają na Mszę świętą w oprawie góralskiej w kaplicy św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, podczas rekolekcji oraz w Wielki Piątek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty z rejonów: Maszkowice – Zawodzie oraz Kadeczka – Centrum
 8. Członkowie Akcji Katolickiej naszej diecezji zadeklarowali modlitwę za każdego kapłana indywidualnie, która rozpoczęła się w Wielki Czwartek i potrwa do 18 maja br. To wielki gest wsparcia dla nas ze strony osób świeckich, za który jesteśmy bardzo wdzięczni. Bóg zapłać.
 9. Z inicjatywy Prezydenta RP z początkiem tego roku każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym, świątecznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o mało znanym obliczu Jerozolimy, jak się nie nudzić na Mszy świętej i kochać Kościół oraz o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Helena PYRDOŁ (lat 91) z Łącka. Pomódlmy się za Jej nieśmiertelną duszę: dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie…
 12. Intencje pogrzebowe:

Śp. Józefa Dobrzańska                 24.04 – 2.05.2019                  ks. Mirosław Mazur (Elbląg)

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

WOJNAROWSKI Marcin z Łącka  – CZECH Karolina z Woli Piskulina

ZIELIŃSKI Marcin ze Starego Sącza – WOJNAROWSKA Edyta ze Szczereża

GŁĄB Dawid z Rytra                       – BABIK Katarzyna z Maszkowic

URBANIEC Andrzej z Proszowic    – BARANOWSKA Monika z Katowic

 

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!