OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wniebowstąpienie Pańskie (VII Niedziela Wielkanocna) – 17 maja 2026

Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie – 2026-05-17

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (VII Niedziela Wielkanocna). W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego codziennie po nabożeństwie majowym. Zachęcamy do trwania w modlitwie o sprzyjającą pogodę, spokojny, żyzny deszcz i zachowanie od klęsk żywiołowych. Zachęcamy do zapoznania się ze Słowem Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników, ks. Bpa Leszka Leszkiewicza z okazji wspomnienia św. Izydora, patrona rolników. Tekst zamieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 18 maja – wspomnienie dowolne św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera;

– piątek, 22 maja – wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, zakonnicy;

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, świętych patronów i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. W czwartek zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. Początek nabożeństwa o godz. 17.00; o 17.30 nabożeństwo majowe; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
  3. W niedzielę przypada 24 dzień miesiąca maja. Jest to tradycyjnie Dzień Celestyński w naszej parafii. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; godz. 17.30 nabożeństwo majowe i modlitwy za wstawiennictwem bł. s. Celestyny w intencjach wpisanych do księgi łask; godz. 18.00 Msza św.
  4. Zapraszamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym. Informujemy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się codziennie o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30.
  5. Trwają przygotowania do ŚWIĘTOJAŃSKICH DNI RODZIN, które odbędą się w dniach 13-14 czerwca br. W programie przewidziane są m.in.: występy artystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych i starszych oraz loteria fantowa. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza dziś i przez kolejne niedziele cegiełki, które są formą wsparcia w organizacji tego wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni za każdą najdrobniejszą rzecz lub ofiarę złożoną na ten cel. Przypominamy, że środki pozyskane w ramach Świętojańskich Dni Rodzin przeznaczamy na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów naszej młodzieży w ramach Oaz.
  6. W dniach 22-24 czerwca organizujemy parafialną rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej do końca maja. Koszt uczestnictwa – 170 zł (organizacja logistyczna, ubezpieczenie, autobus powrotny i transport rowerów). Zapraszamy szczególnie do rodzinnego pielgrzymowania (np. rodzic jako opiekun + dorastająca młodzież). Przyjmujemy także zgłoszenia indywidualne.
  7. Od poniedziałku do środy nasza młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania wraz z ks. Łukaszem udaje się na rekolekcje w górach. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  8. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Łącku i 14.00 na Szczereżu dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej otrzymają kolejne stopnie przynależności do wspólnoty. Dziewczętom i rodzicom gratulujemy realizacji kolejnego etapu formacji.
  9. W przyszłą niedzielę, 24 maja, Dziewczęca Służba Maryjna w Łącku i na Szczereżu organizuje kiermasz ciast. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić ciasto i wesprzeć w ten sposób działalność DSM. Serdecznie zapraszamy.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne i bieżące funkcjonowanie parafii. Inwestycje: Łącko: 565; Maszkowice: 189F, 252; Misje: 9 Róża Matek im. św. Moniki. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Przypominamy, że ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
  11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”.
  12. Dzień skupienia dla narzeczonych w czwartą niedzielę maja – 24 maja w o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym w Łącku.
  13. Kustosz Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, Ks. Czesław Paszyński zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w Nowym Sączu w dniach 22 do 24 maja 2026 r. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszu i na stronie internetowej. Główna uroczystość odpustowa będzie 24 maja 2026 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa.
  14. Przypominamy, aby nie zaśmiecać naszych parkingów parafialnych. Puszki i butelki po napojach, papiery i niedopałki papierosów prosimy zabierać ze sobą. Przypominamy także, że zabronione jest parkowanie na trawnikach. Kategorycznie zabronione jest pozostawianie pojazdów przy drzwiach wejściowych do kościoła, przed bramami wjazdowymi na parking i do garaży, na ciągach komunikacyjnych i drogach pożarowych. Na kilku naszych parkingach jest wystarczająca ilość miejsc dla wszystkich, jeśli tylko parkujemy z głową.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Krzysztof Łazarczyk (lat 41) z Łącka. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
  16. 18. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Dominik GIBA z Czerńca i Katarzyna Magdalena GROŃ z Maszkowic (1);

1) Adam Konrad KRAJEWSKI z Łącka i Natalia JAWOR z Woli Kosnowej (2);

2) Konrad SKUT z Maszkowic i Aleksandra RACHWALSKA z Wydrnej (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Ogłoszenia społeczne

 

  1. Dziś po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia podpisu pod petycją o umieszczenie na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku tablicy upamiętniającej śp. Alicję Kasprzykiewicz, długoletnią nauczycielkę w naszej szkole. Alicja Kasprzykiewicz urodziła się w Nowym Sączu w 1908 r. W 1932 r. zamieszkała w Łącku i podjęła pracę jako nauczycielka w naszej szkole. W roku 1941 została aresztowana przez gestapo za udział w miejscowym ruchu oporu i osadzona w niemieckim obozie koncentracyjnym dla kobiet w Ravenzbrück, a następnie w Bergen-Belsen. Do Łącka wróciła w 1947 r. i podjęła ponownie pracę nauczycielki. W 1949 r. została aresztowana przez UBP pod zarzutem współpracy z antykomunistycznym odziałem „Zorza” i skazana na 5 lat więzienia i utratę prawa do pracy w szkołach na zawsze! W 1953 r. wróciła do Łącka i pracowała w miejscowym oddziale „Caritas”. W 1956 r. została zrehabilitowana i ponownie została nauczycielką w SP w Łącku, gdzie pracowała do emerytury. Zmarła w 2001 r. Tablicę ma ufundować Instytut Pamięci Narodowej.