OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023

Papieska intencja Za ruchy i grupy kościelne – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkie nasze Mamy.

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– środa, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; jest to Dzień modlitw za Kościół w Chinach;

– piątek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera; jest to także Dzień Matki;

 

 1. W środę przypada 24 dzień miesiąca maja. Jest to tradycyjnie Dzień Celestyński. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać wszystkie intencje wpisane do księgi próśb i łask wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny.

Porządek nabożeństwa w środę: godz. 17:00 – modlitwa różańcowa i modlitwy wstawiennicze za pośrednictwem bł. Celestyny; godz. 17.45 – Nowenna do MBNP; godz. 18.00 – Msza św.; po Mszy św. Nowenna do Ducha Świętego i Nabożeństwo Majowe.

 

 1. Trwa nowenna do Ducha Świętego, jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Wszystkim mamom, a także solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.

 

 

 1. W czwartek w Domu Katechetycznym o godz. 15.30 i 16.30 odbędzie się egzamin z wiedzy religijnej przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas 7-ych ze Szkół Podstawowych z Łącka, Szczereża i Maszkowic. W miarę możliwości na egzamin zapraszamy także rodziców.

 

 1. Dzisiaj wolontariusze działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy przeprowadzają zbiórkę do puszek na wsparcie budowy budynku mieszkalnego dla niepełnosprawnych intelektualnie w Szlachtowej.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i celebrację liturgicznego wymiaru obchodów Święta Kwitnącej Jabłoni.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne; inwestycje parafialne: Łącko nr: 331, 341, 394, 565, 567, 677, 825; na misje: 30 Róża Ojców im. św. Stanisława Kostki; 34 Róża Mężów im. św. Ojca Pio, ofiara anonimowa.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.

 

 1. Świętojański Dzień Rodzin w tym roku odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w pomoc w organizacji i przebiegu tej uroczystości. Przygotowane zostały okolicznościowe cegiełki z których dochód zostanie przeznaczony na organizację festynu oraz dofinansowanie parafialnych oaz dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdu na Lednicę. Cegiełki będzie można nabywać po Mszach św. W najbliższym czasie organizatorzy udadzą się także do Przedsiębiorców i Instytucji z prośbą o wsparcie tego wydarzenia. Chcemy zorganizować tradycyjną loterię fantową, dlatego będziemy wdzięczni za każdą najdrobniejszą rzecz ofiarowaną na ten cel. Będziemy wdzięczni także za ufundowanie „nagród głównych.

 

 1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mariusz JAREK z Maszkowic i Paulina LIPIŃSKA ze Słowikowa (1);

Eugeniusz WĄCHAŁA z Łącka i Anna Monika ZARĘBA z Osielca (1);

Sebastian CZOP z Maszkowic i Maria CZOP z Maszkowic (2);

Daniel LELITO z Maciejowej i Sylwia GIERCZYK z Łącka (2);

Damian Kamil KALINOWSKI z Klęczan i Agnieszka Paulina POGWIZD ze Szczereża (2);

Wojciech KLIMCZAK ze Szczereża i Alina Maria MACIUSZEK z Rogów (3);

rosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Wniebowstąpienie Pańskie – 2023-05-21