OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

Papieska intencja – Za pracowników służby zdrowia. Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Intencja parafialna: Módlmy się o urodzaje i o zachowanie od klęsk żywiołowych. Módlmy się za członków Akcji Katolickiej.

 

 1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną. Jest to Niedziela Biblijna. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W kościołach w Polsce odbywa się VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. tegoroczne hasło “Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: “Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zachęcamy do otwarcia księgi Pisma Świętego i przeczytania w tym tygodniu całej, a przynajmniej większego fragmentu Ewangelii według św. Jana. Zachęcamy do czytania rodzinnego Pisma Świętego.
 2. Bóg zapłać za ofiary do puszek na wsparcie dla rodziny Majerskich z Łącka poszkodowanej w pożarze.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 24 kwietnia – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona z niedzieli); także w poniedziałek 110 rocznica urodzin bł. s. Celestyny Faron;

– wtorek, 25 kwietnia – święto św. Marka Ewangelisty;

– czwartek, 27 kwietnia – 54 rocznica śmierci śp. Tadeusza Moryto. Pamiętajmy w naszych modlitwach o założycielu naszej łąckiej Orkiestry Dętej i dyrygencie chóru “Zew gór”;

– sobota, 29 kwietnia – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; także w sobotę – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej;

– niedziela – ostatni dzień kwietnia – zgodnie z naszą tarnowską tradycją rozpoczynamy nabożeństwa majowe; zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym. Informujemy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele parafialnym będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30.

 1. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. W minioną środę młodzież z klas VIII z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Stanisława Salaterskiego. Gratulujemy młodzieży i zapraszamy do chętnego włączania się w życie wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy rodzicom kandydatów do bierzmowania za ofiarę złożoną na dar ołtarza. Dziękuję ks. Włodzimierzowi i ks. Janowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu i całego przebiegu uroczystości.
 3. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 15.00. Po Mszy św. zapraszamy na integracyjne spotkanie do domu katechetycznego. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów z naszej parafii.

 

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny na tradycyjny „Dzień Celestyński”. Nasza błogosławiona rodaczka urodziła się 24.04.1913 r. Członków Celestyńskiego Bractwa Modlitewnego, rodziny kapłanów i sióstr zakonnych oraz wszystkich czcicieli bł. s. Celestyny Faron zapraszamy o godz. 17.00 na spotkanie modlitewne, różaniec i Eucharystię. Za wstawiennictwem bł. Celestyny będziemy modlić się w intencjach zapisanych w księdze próśb i łask, za kapłanów i siostry zakonne, oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii. Będziemy także dziękować za liczne łaski jakie otrzymujemy za przyczyną bł. Celestyny. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę – „Eucharystyczna pobożność bł. s. Celestyny”.
 2. W piątek młodzież maturalna z Zespołu Szkół św. Kingi kończy rok szkolny. Msza św. w intencji maturzystów o godz. 9.00. Przed mszą św. od godz. 8.30 zapraszamy do spowiedzi. Zapraszamy na tę Mszę św. maturzystów, ich rodziny, nauczycieli, a także rodziny wszystkich maturzystów z naszej parafii.
 3. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje: Łącko nr: 9, 111, 530, 785, 792; Maszkowice nr: 54; Szczereż nr: 62; Kwiaty do Grobu Pańskiego: Łącko nr: 234; Na misje: 34 Róża Mężów im. św. o. Pio.
 4. Apelujemy do wszystkich parafian – sadowników i rolników, by opryskiwali sady i pola dopiero późnym popołudniem lub wieczorem, po ustaniu lotów pszczół. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów i spowodowanie zatrucia zapylaczy to nie tylko straty w miodzie, pyłku, wosku i wielu innych bezcennych produktów będących często bezcennym lekarstwem, ale przede wszystkim poważne straty gospodarce związane z obniżeniem plonów i mniejszą jego jakością. Biorąc do rąk dorodne jabłko czy inny owoc, pamiętajmy, że jego obecność na naszym stole zawdzięczamy w dużej mierze niestrudzonym w swej pracy pszczołom i innym zapylaczom. Znane jest powszechnie powiedzenie, że gdy zabraknie pszczół, ludzkość nie przeżyje więcej niż 4 lata. Niech to wystarczy za komentarz.
 5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób znanych z mediów, dzieli się świadectwem słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w uch życiu.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Jasiurkowski (77 lat) z Zawodzia Łąckiego. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 7. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Marek Zdzisław JEZIORO z Łącka i Karolina Maria KIJANIA z Karniowa (2);

Mateusz CHROBAK z Tylmanowej i Iwona Magdalena JAWOR z Maszkowic (2);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 III Niedziela Wielkanocna – 2022-04-23