OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

 Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich, którzy musieli uciekać przed wojną i za wszystkich, którzy udzielili im schronienia. Módlmy się o zakończenie wojny na Ukrainie.

Papieska intencja – O chrześcijańską odpowiedz na wyzwania bioetyczne: Módlmy się, abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka na tacę to składka inwestycyjna. Bóg zapłać
 2. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne (cena 7 zł) i pachaliki (cena: małe – 12 zł, duże 15 zł). Ofiary składane przy okazji nabycia paschalików i baranków wielkanocnych przeznaczone są na cele Caritas. Przez cały Wielki Post możemy także składać do skarbonki św. Antoniego naszą jałmużnę wielkopostną. Skarbonka jest umieszczona obok figury Jezusa biczowanego.
 3. Witamy wszystkich, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie u rodzin w naszej parafii. W naszej parafii do tej pory znalazło schronienie ponad 85 osób, ale uchodźców wciąż przybywa. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli uchodźców i tym, którzy włączają się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Lista wolontariuszy jest otwarta. Można także zgłaszać wolę przyjęcia uchodźców, gdyż wszystkie dotychczasowe zgłoszenia zostały wyczerpane. Numer kontaktowy: 721 634 645. Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują czasem do włączenia się w tę działalność Parafii. Pomoc, życzliwość dla tych, którzy doświadczyli okropności wojny i dobro, które świadczymy w takich sytuacjach to sprawdzian naszego chrześcijaństwa.
 4. W czwartek przypada 24 dzień miesiąca marca. Jest to tradycyjnie Dzień Celestyński. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać wszystkie intencje wpisane do księgi próśb i łask wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię. W czwartek obchodzić będziemy także Dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czterech takich męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek.
 5. W piątek, 25 marca, będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia, w którym podejmujemy Duchową Adopcję dziecka poczętego. W tym dniu, będzie można w sposób uroczysty podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i złożyć Deklarację. Istotą duchowej adopcji jest codzienna modlitwa przez dziewięć miesięcy (dowolnie wybrana tajemnica różańca oraz modlitwa w intencji dziecka poczętego i rodziców). w tym roku obejmujemy modlitwą również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny. Przyrzeczenia i deklaracje znajdują się przy figurze św. o. Pio. Podpisane deklaracje będzie można złożyć na Mszach św. w dniu 25 marca.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokona Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy w tym dniu do kościoła na nabożeństwo o godz. 17.00. W jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając uroczyście „Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi”, następnie Różaniec, Droga Krzyżowa i Eucharystia w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

 1. Serdecznie zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– dla dzieci ze szkół podstawowych: piątek, godz. 15.30;

– dla wszystkich: piątek – rano po Mszy św.; wieczorem, godz. 17.30;

– dla młodzieży: piątek, godz. 20.00;

– w kaplicy na Szczereżu: piątek, godz. 17.00 – po Drodze Krzyżowej Msza św.;

Kalwaryjska Droga Krzyżowa: niedziela, godz. 14.00;

Gorzkie Żale: niedziela, godz. 15.00. W kaplicy na Szczereżu: niedziela po Mszy św. o godz. 11.15;

Msze święte w niedziele Wielkiego Postu w Łącku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po Gorzkich Żalach około godz. 15.45.

Nie ma Mszy świętej o 18.00! Z racji nabożeństw pasyjnych – Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w niedziele i w piątki.

 1. 8 kwietnia 2022 roku wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jak już od kilku lat, również i w tym roku nasza parafia włączyła się w to wydarzenie. Rejon Łącko EDK przygotował 8 tras. Podejmij wyzwanie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zapisz się i wyjdź w ciemną noc, wejdź na Drogę Pojednania, wyjdź, i ofiaruj swój trud o pojednanie w rodzinach, wspólnotach, między narodami, ofiaruj o pokój na świecie.

Więcej informacji na Facebook .

Zapisy przez stronę edk.org.pl.

 1. Bóg zapłać wszystkim za dary do świetlicy: gry, przybory do pisania i malowania, pantofle, ciastka, artykuły spożywcze, jabłka i soki, itp..
 2. Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Faronowi za słowo Boże i sprawowaną Eucharystię w Uroczystość św. Józefa w Kaplicy na Szczereżu. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie kaplicy, za przygotowanie liturgii i odpustowego obiadu.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 146, 331, 495, 511, 532; Czerniec nr: 12; Ogrzewanie: Łącko nr: 532; Cmentarz: Łącko nr: 331, 532; Ofiary na Misje: 2 Róża Matek im bł. Marceliny Darowskiej, 4 Róża Matek im. św. Jadwigi, 20 Róża Kobiet im. św. Rity.
 4. Informujemy, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa uruchomiony został monitoring wewnątrz kościoła, oraz na zewnątrz. Monitoring obejmuje kościół, Dom Katechetyczny, plebanię i parking. Informujemy, że jest to monitoring i nagrywanie. Przypominamy przy okazji, że nasze parkingi to nie droga na skróty, a także o tym, że kultura wymaga, aby nie wjeżdżać samochodami na trawniki. Przypominamy o możliwości korzystania z parkingów koło cmentarza. Wymaga to oczywiście zrobienia kliku kroków więcej.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie wszystkich, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc dla uchodźców.
 6. W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.
 7. Informujemy, że w przedsionku kościoła, po prawej stronie, został zamontowany bezdotykowy dystrybutor wody święconej. Korzystając z niego pamiętajmy, że woda święcona służy do przeżegnania się, a nie do odkażania dłoni. Automat do odkażania jest po lewej stronie. Bóg zapłać Pani Zofii Nowak za ufundowanie tego dystrybutora.
 8. Prosimy, aby nie czekać z uporządkowaniem grobów na cmentarzu do Wielkanocy. Prosimy o uprzątnięcie rozbitego szkła i innych śmieci rozniesionych przez zimowe wichury.
 9. Spotkania Scholki Parafialnej w sobotę o godz. 10.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 10. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”. Polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu. Do nabycia jest również Gość Niedzielny Extra w cenie 10 zł. poświęcony św. O Pio. Natomiast przy figurze O Pio znajduje się czasopismo “Królowa Różańca Świętego”. Bóg zapłać za dobrowolną ofiarę.
 11. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny pod hasłem „Łącko solidarne z Ukrainą”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Wystąpią m.in. kapela Ciupaga i Kordian. W trakcie koncertu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Wstęp na koncert wolny. Szczegóły na plakatach.
 12. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Patryk PULIT z Łącka i Wioletta Małgorzata MRÓWKA z Czerńca (1);

Karol Bogusław NOWAK z Nowego Sącza i Sylwia Maria BAZIAK z Maszkowic (1);

Mateusz PIKSA ze Szczereża i Agata SYKTUS z Kamionki Wielkiej (1);

Marcin FARON z Łącka i Kinga Katarzyna WARTAK z Nowego Sącza (2);

Stanisław Marcin JAWOR z Łącka i Dominika Joanna KASPRZAK z Trześni (2);

Piotr Paweł SZCZEPANIAK z Maszkowic i Weronika GOLONKA z Czerńca (2);

Krystian Przemysław WNĘK z Łącka i Natalia PAWLIK z Łącka (2);

Jacek Jerzy WITKOWSKI z Łukowicy i Karolina Maria SKUT z Łącka i (3);

Mariusz Andrzej JEZIORO z Łącka i Karolina Bożena GĄSIENICA z Zarzecza (3);

Kazimierz Józef JAREK z Łącka i Monika Kinga TRZEPAK z Tylmanowej (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Apel Przewodniczącego KEP w związku z prośbą ojca świętego Franciszka

          Dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

          Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

          Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.