OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 Niedziela Zwykła 16 czerwca 2024

Ogłoszenia – 11 Niedziela Zwykła 2024-06-16

 1. Dziś 11 Niedziela Zwykła. Obchodzimy w naszej parafii Świętojański Dzień Rodzin, a w diecezji Diecezjalny Dzień Rodzin i 25 rocznicę kanonizacji św. Kingi. Zapraszamy dziś wszystkich na rodzinne spotkania i wspólną zabawę od godz. 14.00 na placu i parkingu przed kościołem. W programie występy dziecięcych i dorosłych zespołów regionalnych: (m.in. „2B Dance”, „Małe Łącko”, „Boże Nutki” „Klub Seniora”, Związek Podhalan Oddział Łącko, „Kiyrpecki”), oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Kama”, przelot samolotu i zrzut niespodzianek, stoiska gastronomiczne, zjeżdżalnie i liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych ze strefą kibica włącznie (program festynu na naszej stronie internetowej i FB). Mamy nadzieję, że Świętojański Dzień Rodzin będzie okazją do spotkania i integracji naszej wspólnoty parafialnej. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i starszych a przede wszystkim wspólna rodzinna zabawa. Niech to będzie także okazją do promocji wartości życia chrześcijańskiego i rodziny. Od rana, po każdej Mszy św. będzie można nabyć Świętojańskie ciasto i w ten sposób wesprzeć Festyn. W związku z organizacją festynu teren parkingu przy kościele jest dziś zamknięty – bardzo prosimy o wyrozumiałość. W związku z Festynem nie będzie dziś Mszy św. o godz. 18.00. Intencja przyjęta wcześniej na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 12.00.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– piątek, 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

 1. We wtorek, 18 czerwca swoje imieniny obchodzi Siostra Elżbieta Kęska, Przełożona Sióstr Służebniczek w naszej parafii. Z tej okazji dziękując za posługę w naszej wspólnocie, składamy Siostrze najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej, zdrowia, sił potrzebnych w realizacji powołania i ludzkiej życzliwości. Nasze modlitwy w intencji Siostry Elżbiety składamy Bogu przez wstawiennictwo bł. s. Celestyny.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela. Na sumę odpustową i procesję eucharystyczną zapraszamy wszystkie grupy apostolskie działające w naszej parafii, członków Związku Podhalan i wszystkich pielęgnujących naszą góralską tradycję w strojach góralskich, DSM, LSO. Prosimy o przygotowanie feretronów, chorągwi, pocztów sztandarowych. Zapraszamy także dzieci do udziału w procesji – sypania kwiatków i dzwonienia. Uroczysta Suma Odpustowa będzie odprawiana o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Nie będzie Mszy św. o 10.30 i o 12.00 w kościele w Łącku oraz o 11.15 w kaplicy na Szczereżu. Zapraszamy wszystkich do naszego kościoła parafialnego.
 3. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Eucharystię dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkół oraz rodziców. O godz. 8.00 w kościele parafialnym w Łącku zakończenie dla Zespołu Szkół św. Kingi w Łącku i Szkoły Podstawowej w Maszkowicach. O godz. 9.00 w kaplicy na Szczereżu zakończenie dla Szkoły Podstawowej na Szczereżu. O godz. 9.00 w kościele w Łącku zakończenie dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom szkół, rodzicom, dzieciom i młodzieży życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji. Nie zapominajcie o Panu Bogu.
 4. Ks. Daniel Pietryka składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za wsparcie budowy kościoła w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Zebrana w Łącku składka wyniosła 18.804 zł. Wszystkich ofiarodawców parafianie ks. Daniela polecają Bożej Opatrzności w codziennej modlitwie, a szczególnie w środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Nabożeństwa czerwcowe – codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45.
 6. Spotkania przed oazami wakacyjnymi:

– Oaza dla Młodzieży w Zawoi spotkanie w środę o godz.19.00 w Domu Katechetycznym.

– Weekend dla małżonków – spotkanie w czwartek godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 1. We wtorek w ramach zbiórki Ministrantów i Lektorów serdecznie zapraszamy wraz z Rodzicami na Mszę św. o godz. 20.00, którą zakończymy rok formacyjny LSO. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Benedykt Mikulec tegoroczny neoprezbiter. Ks. Benedykt udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli nasz Świętojański Dzień Rodzin poprzez zakup cegiełek, wsparcie finansowe, ofiarowane bony i rzeczy na nagrody, ciasta i placki. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Festynu. Dziękujemy Panu Wójtowi, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Gminnego Ośrodka Kultury za wszelką pomoc.
 3. Serdeczne Bóg zapłać Panu Rafałowi Pustułce z Maszkowic za wykonanie podstawy-stojak na sztandary do naszego kościoła.
 4. Ks. Tomasz Sowa – dekanalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców zaprasza na Pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców naszego dekanatu na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki 2 lipca. Zgłoszenia u proboszcza w Zabrzeży do 29 czerwca.
 5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Do nabycia najnowszy „Gość Niedzielny”.
 6. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
 7. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Grzegorz BIEL z Obidzy i Agnieszka Anna BIEL z Łącka (2);

2) Jacek Ryszard DAWIEC z Kamienicy i Iwona Elżbieta BOBER z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), która tym razem odbędzie się w Nowym Sączu. DSR jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci DSR mogą pomagać w wielu działaniach dla małżeństw i rodzin w parafii, rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, rozwijać różne formy duszpasterstwa parafialnego. Zachęcamy do zgłaszania się do wzięcia udziału w Studium. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.

 

Na prośbę organizatorów informujemy, że w poniedziałek 17.06.2024 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie dotyczące dotacji (od 50 do 100%) z programu “Czyste Powietrze” na ocieplenie domów, wymianę pieców oraz okien i drzwi.