OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 Niedziela Zwykła 9 czerwca 2024

Ogłoszenia – 10 Niedziela Zwykła 2024-06-09

 1. Dziś 10 Niedziela Zwykła. Witamy w naszej parafii ks. Daniela Pietrykę, proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie, który kontynuuje dzieło budowy nowego kościoła w swojej parafii. Nasza Parafia jest z woli naszego Ks. Biskupa Diecezjalnego parafią patronacką tej budowy. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc w budowie nowego kościoła. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

– środa, 12 czerwca – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenników (wśród 108 męczenników II Wojny Światowej jest także bł. Celestyna Faron);

– czwartek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

– piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych;

– sobota, 15 czerwca –12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża;

– sobota-niedziela, 15-16 czerwca – Świętojańskie Dni Rodzin;

– niedziela, 16 czerwca – 25-lecie Kanonizacji św. Kingi i Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne uroczystości w Starym Sączu przy Ołtarzu papieskim;

 1. Nabożeństwa czerwcowe – codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45.
 2. W imieniu Rady Rodziców i Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Łącku zapraszamy w czwartek, 13 czerwca o godz. 10.00 do kościoła na Mszę św. i poświęcenie Sztandaru Patrona Szkoły Stanisława Sebastiana Wilkowicza. Mszy św. Przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Salaterski.
 3. W czwartek przypada 13 dzień czerwca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Procesję Eucharystyczną o godz. 18.00, następnie Msza święta, a po Mszy św. procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Przynieśmy na procesję lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i prowadzenia Różańca zapraszamy członków 9, 10, 11 i 12 Róż Żywego Różańca. Do niesienia figury przy ostatnim dziesiątku różańca zapraszamy tych, którzy mają jakąś ważną osobistą intencję do przedstawienia Matce Bożej. Gdyby któraś Róża nie mogła się pojawić i poprowadzić dziesiątka, to prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim za uczestnictwo w procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy dzieciom I-komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami i ich rodzicom, babciom i dziadkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej. Siostrom Służebniczkom za przygotowanie i koordynację udziału dzieci w procesji. Dziękujemy Pocztom Sztandarowym Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, Akcji Katolickiej i Związku Podhalan; Dziękujemy wszystkich niosącym baldachim, feretrony i sztandary. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty do sypania.
 5. W nadchodzący weekend zapraszamy wszystkich na Świętojańskie Dni Rodzin. Rozpoczniemy je w sobotni wieczór Koncertem Uwielbienia o godz. 19.00 na placu przy kościele. W uwielbianiu Boga pomogą nam: Zespół „Teleo” wraz z ks. Markiem Lisem. W niedzielę od godz. 14.00 zapraszamy do udziału w rodzinnym Festynie. W programie występy dziecięcych i dorosłych zespołów regionalnych: (m.in. „2B Dance”, „Małe Łącko”, „Boże Nutki” „Klub Seniora”, Związek Podhalan Oddział Łącko, „Kiyrpecki”), oraz zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Kama”, przelot samolotu i zrzut niespodzianek, stoiska gastronomiczne, zjeżdżalnie i liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych ze strefą kibica włącznie.

W związku z organizacją tego wydarzenia dziś po każdej Mszy św. młodzież z Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać „Świętojańskie cegiełki”, jako wsparcie naszego dzieła. W dzień festynu, spośród darczyńców rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody w ramach Wielkiej Loterii. Będzie także loteria fantowa (w której każdy los wygrywa!). Dziękujemy za złożone już ofiary i fanty i prosimy o dalsze wsparcie.

Tradycyjnie prosimy wszystkie Panie z naszej Parafii o włączenie się organizację Festynu poprzez ofiarowanie upieczonego smacznego placka. Ciasto ze względów organizacyjnych prosimy przynieść do Domu Katechetycznego w sobotę w godz. od 16.00 do 18.00. Świętojańskie ciasto będzie można nabyć w niedzielę już po porannej Mszy św.

W sobotę od godz. 14.00 na głównym parkingu przy kościele rozpoczną się przygotowania festynu, m.in. montaż sceny, namiotów i zaplecza gastronomicznego, dlatego teren parkingu zostanie zamknięty i nie będzie można parkować samochodów – bardzo prosimy o wyrozumiałość.

W związku z Festynem w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Intencja przyjęta wcześniej na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 12.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 119, 285, 517, 795; Kwiaty: Łącko nr: 285, 795; Ogrzewanie: Łącko nr: 795; Misje: Łącko nr: 241; Świętojańskie Dni Rodzin: Łącko nr: 565, 586, 814. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
 2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Do nabycia najnowszy „Gość Niedzielny”.
 3. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
 4. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Grzegorz BIEL z Obidzy i Agnieszka Anna BIEL z Łącka (1);

2) Jacek Ryszard DAWIEC z Kamienicy i Iwona Elżbieta BOBER z Maszkowic (2);

3) Mariusz Krzysztof KIKLICA z Obidzy i Klaudia Małgorzata PAWLIK z Łącka (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI