Ogłoszenia – 21 Niedziela Zwykla – 2024-08-25
- Przeżywamy dzisiaj 21 Niedzielę Zwykłą.
- W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:
– poniedziałek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
– wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki;
– środa, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
– czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
- Dziś na Jasną Górę wchodzi 42 Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Dziękujemy wszystkim, którzy codziennie wspierali naszych pielgrzymów swoją modlitwą.
- Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i wolontariuszy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na spotkanie integracyjne w Domu Katechetycznym.
- Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
- Wypełniając obowiązek wynikający z Dekretu Biskupa Tarnowskiego w naszej parafii, podobnie jak we wszystkich parafiach Diecezji Tarnowskiej wprowadziliśmy Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w naszym duszpasterstwie parafialnym. Dokument został przygotowany w oparciu o wytyczne zarówno prawa państwowego, jak i kościelnego z uwzględnieniem specyfiki duszpasterskiej naszej parafii. Dokument został zatwierdzony przez naszą Duszpasterską Radę Parafialną i wdrożony do realizacji obowiązuje w parafii z dniem 15 sierpnia 2024 roku. Treść dokumentu jest dostępna na stronie internetowej Parafii oraz w kancelarii parafialnej. Przypominamy w związku z tym, że podstawową zasadą w różnych formach działalności podejmowanych w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku jest działanie na rzecz dobra dzieci, a podstawowym prawem w działalności podejmowanych w Parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku są: Ewangelia, Dekalog i Nauczanie Kościoła oraz najlepiej rozumiana troska duszpasterska. Wszystkich prosimy o zapoznanie się treścią dokumentu: https://parafia.elacko.pl/standardy-ochrony-maloletnich-w-duszpasterstwie-parafialnym-w-parafii-pw-sw-jana-chrzciciela-w-lacku/.
- Zachęcamy do lektury prasy religijnej.
- W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Kołodziej (lat 82), śp. Tadeusz Kornaś (lat 60) i śp. Henryk Dybiec z Łącka. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
Ogłoszenia społeczne
Wójt Gminy Łącko uprzejmie informuje, że wybory sołtysów i rad sołeckich odbędą się 13 października 2024 roku.
W związku z organizacją wyborów kandydatów na Sołtysów i do Rad Sołeckich oraz kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych można zgłaszać w terminie od 29 sierpnia do 12 września br. W dni pracy urzędu.
Druki zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej urzędu www.lacko.pl oraz w pokoju nr 14 w Urzędzie Gminy Łącko.
Sołtys wsi Łącko uprzejmie informuje, że w dniu 30 sierpnia 2024 roku (piątek) o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku odbędzie się zebranie wiejskie wsi Łącko.
Głównym tematem zebrania będzie podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na 2025 rok.


