W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła Diakon Jerzy Demski przyjął święcenia diakonatu stałego (artykuł w Gościu Niedzielnym)

29 czerwca 2020 r. w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła w kościele Ducha Świętego Krapkowicach biskup opolski Andrzej Czaja udzielił święceń diakonatu dwóm żonatym mężczyznom: Jarosławowi Duszakowi z parafii Ducha Świętego w Krapkowicach-Otmęcie oraz Jerzemu Demskiemu z parafii św. Jana Chrzciciela w Łącku w diecezji tarnowskiej.

Nasz parafianin Diakon Jerzy Demski zostanie inkardynowany do diecezji opolskiej z misją pomocy dla Kościoła w Kazachstanie w Administraturze Atyrau, gdzie administratorem apostolskim jest ks. Dariusz Buras z diecezji tarnowskiej. Głównym zadaniem diakonów stałych jest wspomaganie duchowieństwa w posłudze duszpasterskiej. Zobacz artykuł i galerię foto w Gościu Niedzielnym.