Peregrynacja obrazu “Jezu Ufam Tobie”

W dniu 12 listopada o godzinie 17.00 przywieziono do naszej parafii obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II. Mszy św. na rozpoczęcie nawiedzenia przewodniczył J.E. ks. bp. Andrzej Jeż.

W czasie całodobowego czuwania wierni brali udział w drodze krzyżowej, czuwaniu młodzieży i osobistej adoracji. O północy księża rodacy odprawili wspólną eucharystię. Natomiast przed południem miało miejsce nabożeństwo dla chorych, podczas którego kapłani udzielili zebranym wiernym sakramentu namaszczenia chorych.

Czas nawiedzenia podsumowała “godzina miłosierdzia” i msza święta o godz. 15.00, której przewodniczył ks. proboszcz. Po eucharystii zaśpiewano “Te Deum” i nastąpiło pożegnanie obrazu oraz relikwii i przeniesienie ich do samochodu – kaplicy. Z Łącka obraz wraz z relikwiami został przewieziony do parafii Zalesie w dekanacie Limanowskim.

ZOBACZ  ZDJĘCIA