Ogłoszenia parafialne – 14. Niedziela Zwykła – 05.07.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 14 . Niedziela Zwykła – 2020-07-05

Intencja ogólna: za współczesne rodziny, aby były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Intencja parafialna: za naszą Ojczyznę i w intencji dobrego wyboru Polaków.

1. Przeżywamy 14 Niedzielę zwykłą. Pamiętajmy, że czas wakacji to czas wolny, ale nie wolny od Pana Boga i praktyk religijnych. Szukajmy kontaktu z Bogiem w przyrodzie i drugim człowieku. Nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., o lekturze Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, dokumentów papieskich.
  2. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca świętego. W Szczereżu po Mszy św. o 7.45.
  3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej; w tym dniu obchodzimy także święto Apostolstwa Chorych, któremu patronuje bł. Maria Teresa;

– w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

– w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. W poniedziałek w Krapkowicach w diecezji Opolskiej z rąk ks. Biskupa Andrzeja Czai przyjął święcenia diakonatu Pan Jerzy Demski. Jest on pierwszym diakonem stałym w naszej diecezji. Składamy Panu Jerzemu nasze szczere gratulacje. Życzymy obfitości Bożych łask w posłudze w naszym kościele parafialnym i w dziele misyjnym kościoła w Kazachstanie.
  2. Ze względu na prowadzone prace budowlane w Domu Katechetycznym informujemy, że spotkania grup parafialnych i próby będą mogły odbywać się w Sali Caritas pod plebanią.
  3. Tegoroczna pielgrzymka tarnowska na Jasną Górę ze względu na szczególne okoliczności przybierze formę̨ sztafety. Przez 8 dni szlak PPT będą̨ przemierzały po trzy grupy. W jednej grupie będzie mogło znaleźć́się około 150 pątników. Uczestnicy autokarem rano podjeżdżają na szlak pielgrzymi, wędrują w ciągu dnia i wieczorem znowu autokarem wracają̨ do domu. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe są zaproszone na Jasną Górę̨, by wspólnie uczestniczyć́w Eucharystii przed tronem Maryi.

Grupa „19” idzie zatem tylko jeden dzień – w sobotę 22 sierpnia. Jest to 6. dzień pielgrzymki, który rozpoczyna się Mszą Św. w Żarnowcu o godz. 7.30 (trasa: Żarnowiec-Łany Wielki-Otola Mała-Otola-Dobraków-Siadcza-Szyce-Sierbowice-Pradła). 25 sierpnia każdy może pojechać na wejście pielgrzymki.

Zapisy do grupy będą WYŁĄCZNIE drogą ONLINE od 5 do 15 lipca. Następnie spośród zapisanych, ze względu na ograniczenia ilościowe, zostaną wylosowane osoby, które będą mogły fizycznie pielgrzymować 22 sierpnia. Formularz i więcej informacji na stronie Facebooka grupy 19 (www.facebook.com/Grupa19PPT).

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na wsparcie dla Adriana Postrożnego
    z Kamienicy. Ofiary w wysokości 1370 zł zostały przekazane organizatorom zbiórki.
  2. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w naszej Gminie Łącko, organizatorzy akcji krwiodawstwa informują, że ze względów bezpieczeństwa Akcja Oddawania Krwi zaplanowana na dzisiaj odbędzie się w REGIONALNYM CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA ul. Kazimierza Wielkiego 9a w Nowym Sączu.Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu: 508-942
  3. Firma „4ECO” informuje, że spotkanie informacyjne dotyczące zakładania instalacji fotowoltaicznych odbędzie się w Hali Widowiskowo Sportowej w Łącku w poniedziałek 06.07.2020 r o godz. 18.30.
  4. Jak co roku Organizatorzy Małopolskiej Akademii Talentów (w tym roku to już 6. Edycja) z wielką radością zapraszają mieszkańców naszej parafii na koncerty muzyki klasycznej. W tym roku koncerty odbędą się w innym, ograniczonym wymiarze. Krótsze niż w ostatnich latach występy muzyczne odbędą się w niedzielę 5.07 czyli dzisiaj, oraz w środę 7.07 po Mszach Św. wieczornych. W programie znajdą się utwory klasyczne na kameralne składy instrumentalne. Ponieważ jest to wydarzenie kulturalne, organizatorzy przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu odpowiedniej odległości podczas zajmowania miejsc.
  5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. o konieczności pogłębiania wiary i wyjaśniania wątpliwości w wierze.
  6. Wszystkim gościom i turystom odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego odpoczynku i zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zofia Kunicka i śp. Zenon Czech z Czerńca. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…
  1. Intencje pogrzebowe:

śp. Janina Zygadło                 01-30.07.2020                                    ks. Marek Kujawski

śp. Janina Zygadło                 11.07 – 15.08.2020                ks. Andrzej Wus (Ukraina)

śp. Władysława Farion           06-26.07.2020 (bez 19.07.)    ks. Włodzimierz Chwałek (poza parafią)

śp. Jan Gromala                      12.07-10.08.2020                   ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)

śp. Jan Gromala                      06-15.07.2020                                    ks. Arkadiusz Pisarczyk (poza parafią)

1. Zapowiedzi przedślubne:

Grzegorz KLAG z Maszkowic i Paulina FARON z Zabrzeży (3);

Szymon GONCIARZ z Czerńca i Anna KAŁUŻNY z Olszany (1);

Damian Dawid DUDA z Czerńca i Agata Stanisława TOKARCZYK-DUDA z Czerńca (1);

Daniel Jan SZLĘK z Kiczni i Ewelina Elżbieta GROMALA z Łącka (1)

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!