Ogłoszenia parafialne – XXXII niedziela zwykła – 10.11.2019

• Przeżywamy dziś 32. niedzielę zwykłą. Od dzisiaj, przez cały listopad, o godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych – szczególnie za tych, których imiona przywołujemy w wypominkach.

• Przeżywamy dziś również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek przeznaczona jest dla Organizacji „Kościół w Potrzebie”, która niesie pomoc naszym braciom chrześcijanom w krajach, gdzie wciąż są prześladowani.

• W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

• Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominków. Kapłani będą odprawiać w naszym kościele w każdą niedzielę listopada Msze święte błagalne o radość życia wiecznego dla wszystkich wypominanych.

• Dzisiaj po południu o 15.30 w naszym kościele odbędzie się Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „PUELLAE ORANTES”. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten patriotyczny koncert.

• Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z władzami Gminy Łącko zapraszamy do wspólnego świętowania. Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczniemy Mszą św. w kościele o 10.30. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Placu Marszałka Piłsudskiego i dalszy ciąg uroczystości. Po południu o godz. 17.00 Wieczór Patriotyczny – szczegóły na naszej stronie internetowej.

• W poniedziałek 11.11.2019 oraz w piątek 15.11. i sobotę 16.11., za wyjątkiem nagłych przypadków, kancelaria będzie nieczynna.

• W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

• W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Na Szczereżu składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kaplicy.

• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy utracili swoich bliskich w wypadkach, o ofiarach i ich rodzinach. Sami jednak pamiętajmy także, o roztropnym i zgodnym z przepisami i Przykazaniami Bożymi kierowaniu naszymi pojazdami.

• W ciągu tego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa
– wtorek: wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika
– środa: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.

• Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek o 15:50.

• W tym tygodniu odbędą się w Łącku Rekolekcje Góralskie. To cykliczne coroczne wydarzenie w tym roku z uwagi na przeżywany przez nas Jubileusz 800-lecia parafii i 300-lecia kościoła oraz 100-lecia Związku Podhalan Oddział w Łącku odbędzie się w naszej miejscowości. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w całych rekolekcjach, czyli we wszystkich organizowanych wydarzeniach.  W piątek Msza św.  o godz. 17.00. Wstęp na wszystkie nabożeństwa i spotkania jest otwarty. To szczególny czas refleksji nad naszą tradycją, której najważniejszymi elementami są wiara i umiłowanie rodzinnej ziemi, mowy, kultury. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotach i na stronach internetowych Parafii, Gminy
    i Związku Podhalan. Na parafialnej stronie uruchomiona będzie transmisja z uroczystości.

• Klub Honorowych Dawców Krwi „Łąckie Krople Krwi” przy Zespole Szkół św. Kingi w Łącku serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną już akcję oddawania krwi pod hasłem „Uratuj choć jedno życie”. Akcja odbędzie się 17.11.2019 (tj. niedziela) w godz. 8.00-13.00 w Zespole Szkół im. św. Kingi. Prośba o spożycie „lekkiego śniadania” oraz o zabranie dowodu osobistego.

• Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom z OSP Łącko, OSP Czerniec i OSP Maszkowice za zabezpieczenie drogi podczas naszych procesji na cmentarz. Dziękujemy za gotowość i profesjonalizm.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Tarnowskiego Gościa Niedzielnego” interesujące artykuły poświęcone historycznym wydarzeniom związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach którym zawdzięczamy niepodległość, a także o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa.

• W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Anna Stanisława Urzędowska i śp. Józef Jawor.

• Zapowiedzi przedślubne:

– Damian KUCIA z Zabrzeży – Katarzyna Joanna TWARDOWSKA z Maszkowic;
– Jacek Stanisław ŁAZARZ z Łącka – Anna Magdalena BABUŚKA z Czerńca
– Dariusz Andrzej DĄGA z Maszkowic – Magdalena SZCZYRBA z Maszkowic;

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!