Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela zwykła – 03.11.2019

Intencja powszechna: Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania i pojednania.

• Przeżywamy dziś 31. niedzielę zwykłą. Jest to niedziela w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, która potrwa do najbliższego piątku. Przez te dni, codziennie po Mszy świętej wieczornej wyruszymy z procesją na cmentarz, podczas której będziemy modlić się na różańcu za wszystkich zmarłych, zwłaszcza za dusze z wypominek listopadowych. Od soboty różaniec z wypominkami będziemy odmawiać w kościele o godz. 17.15. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i przypominamy, że do 8 listopada zyskiwać można odpusty zupełne za zmarłych. Oprócz zwyczajnych warunków odpustu, czyli Komunia św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – nawet lekkiego, modlitwa „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz”, modlitwa w intencjach Ojca świętego, modlitwa za zmarłego, w dniach od 2-8 listopada wymagane jest nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy zyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. W przypadku niedopełnienia jakiegoś warunku odpust jest cząstkowy.
    W kaplicy na Szczereżu różaniec z wypominkami będziemy odmawiać do piątku o 16.30. Po różańcu Msza święta.

• Dziś o godzinie 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Prosimy o umożliwienie niepełnosprawnym z naszej parafii uczestnictwa w tej Eucharystii.

• Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z okazji wypominków. Kapłani będą odprawiać w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele Msze święte w każdą niedzielę listopada.

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli kwesty prowadzone na naszym cmentarzu. Swoje podziękowanie składa Wyższe Seminarium Duchowne
    w Tarnowie oraz członkowie Wolontariatu św. Ojca Pio i Szkolnego Koła „Caritas” za wsparcie akcji „Znicz Serca”. Dziękujemy również za ofiary złożone na utrzymanie porządku na cmentarzu.

• W tym tygodniu:

w poniedziałek– wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

• Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i w procesji różańcowej w środę, natomiast młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodziców w czwartek.

• Za tydzień po Mszy o 7.00 zmiana tajemnic Różańcowych. W Szczereżu po Mszy o 7.45.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. o wybitnym włoskim kolarzu który może wkrótce zostać błogosławionym i o tym, jak pomagają nam święci.

• W przyszłą niedzielę o godzinie 15.30 w naszym parafialnym kościele odbędzie się Koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Współorganizatorem Koncertu jest Wójt Gminy Łącko oraz nasza Parafia. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

• Jak zapewne zauważyliście został odremontowany dach starej Kaplicy na cmentarzu. Remont został sfinansowany ze środków Gminy. Dziękujemy Panu Wójtowi za życzliwość. Kolejnym krokiem będzie odremontowanie elewacji. Do sfinansowania tej inwestycji także zadeklarowała się Gmina. Serdecznie dziękujemy.

• Wójt Gminy Łącko i radna Rady Gminy Elżbieta Sopata uprzejmie informują mieszkańców Szczereża, że od poniedziałku – 4 listopada zostaje uruchomiona linia komunikacji publicznej Łącko – Czarny Potok – Szczereż. Będzie ona funkcjonować pilotażowo do końca br. tj. do 31 grudnia i obejmować 6 kursów dziennie w dni powszednie. Funkcjonowanie tej linii w dalszej perspektywie zależeć będzie od liczby pasażerów. Informacja o rozkładzie jazdy zostanie zamieszczona na przystankach.

• Zapowiedzi przedślubne:

Damian KUCIA z Zabrzeży – Katarzyna Joanna TWARDOWSKA z Maszkowic

Jacek Stanisław ŁAZARZ z Łącka – Anna Magdalena BABUŚKA z Czerńca

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• Intencje pogrzebowe:

śp. Jan Baran                                      04.11. – 03.12.    oo. franciszkanie (Ukraina)

śp. Małgorzata Jasiurkowska          04.11. – 03.12.    oo. franciszkanie (Ukraina)

śp. Małgorzata Jasiurkowska          08. – 28.11            ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)