Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła – rocznica poświęcenia kościoła

• Przeżywamy dziś 30. niedzielę zwykłą. Jest to Niedziela Synodalna, a zarazem dzień, kiedy obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Składka w Szczereżu przeznaczona na cele kaplicy.

• Do czwartku zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy na 16.00, młodzież i dorosłych na 17.30. Na Szczereżu Różaniec o 16.30, po nim Msza świętaW czwartek różaniec dla dzieci połączony z Balem Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w zabawie i konkursie na najpiękniejsze przebranie.

• Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek: rano od 6.00 do 6.30, wieczorem od 17.00 do 18.00. W czwartek spowiedź święta od 15.30 do 18.00. Jest to zarazem spowiedź przed I piątkiem miesiąca. W Szczereżu spowiedź w środę o 15.00 i wyjątkowo wcześniej, zaraz po spowiedzi, Msza święta, a później modlitwa różańcowa. Od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00 – 10.30 dyżur w konfesjonale będzie miał ks. Prałat.

• W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze święte 1 listopada: w kościele o 7.00; 9.00; 10.30; w kaplicy w Szczereżu o 7.45.

– o 10.30 na cmentarzu w Szczereżu modlitwa różańcowa za zmarłych. Po niej Msza święta.

– o 14.00 w kościele parafialnym odśpiewamy Nieszpory za zmarłych oraz, przy udziale orkiestry im. Tadeusza Moryto, wyruszymy w uroczystej procesji na cmentarz. Tam, w modlitwie różańcowej, polecać będziemy naszych bliskich zmarłych, dusze wypominane w naszym kościele i spoczywających na parafialnym cmentarzu. Po procesji, przy nowej kaplicy, Msza święta za zmarłych.

– składka na cmentarzu będzie przeznaczona na utrzymanie porządku na cmentarzu. Ze względu na bardzo duże koszty utrzymania porządku, zwłaszcza wywóz śmieci, liczymy na życzliwość
i ofiarność.

– kartki z wypominkami można składać w kancelarii parafialnej.

– od 1 do 8 listopada, czyli podczas oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, można zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu są następujące: *stan łaski uświęcającej; *przyjęcie Komunii świętej; * nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę
w Boga”; * modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

• W sobotę Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, a zarazem pierwsza Sobota Miesiąca. Msze święte: w Łącku o 7.00; 9.00; 18.00; w Szczereżu o 17.00

• Wyjazd do chorych wszystkich Kapłanów w sobotę od 10.30.

• Od 2 listopada po wieczornej Mszy świętej w czasie procesji na cmentarz będziemy modlić się na różańcu za zmarłych wymienionych w wypominkach listopadowych. W kaplicy w Szczereżu różaniec z wypominkami codziennie o 16.30.

• Jak co roku na cmentarzu 1 listopada klerycy i Liturgiczna Służba Ołtarza będą zbierać datki na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dzisiaj składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za złożone ofiary.

• 1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• Przy wejściu do Kościoła i na cmentarzu Wolontariat św. Ojca Pio i Szkolne Koło „Caritas” rozprowadzają specjalnie oznakowane znicze w ramach akcji „Znicz Serca”. Środki pozyskane ze złożonych ofiar zostaną przekazane na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

• Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego odbędzie się w sobotę 09.10.2019 o godz. 19.00.

• Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek o 15:30.

• Dziękujemy Państwu Wnękom, właścicielom firmy „Omega meble” za wykonanie i ofiarowanie stolików do salek w domu katechetycznym.

• Od 1 listopada w kinie Sokół wyświetlany będzie film pt. ”Nieplanowane” – historia nawrócenia Abby Johnson, która przez lata pracowała w jednej z klinik aborcyjnych w USA. Gorąco zachęcamy do obejrzenia.

• Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu ostrzega seniorów przed licznymi oszustami próbującymi wyłudzać pieniądze podając się m.in. za wnuczków czy policjantów. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym płyta z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes.” Jest również do nabycia czasopismo „Idziemy”, w którym znajduje się wkładka o pracy misjonarzy naszej diecezji, także z Łącka.

• Są jeszcze do nabycia duże kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.

• Intencje pogrzebowe

śp. Jerzy Szczypta         28.10-01.11.           ks. Tomasz Słowik (Niemcy)
śp. Zofia Gromala         01-30.11.                 ks. Szymon Pietryka (RPA)