Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

• Przeżywamy dzisiaj 28 niedzielę zwykłą. Jest to zarazem Dzień Papieski, który obchodzony jest pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. W Dniu Papieskim jak co roku pragniemy wesprzeć żywy pomnik Jana Pawła II, którym jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagająca zdolnej młodzieży poprzez stypendia. Również w naszej parafii są stypendyści tej Fundacji. Przed kościołem po Mszy świętej można złożyć ofiarę na ten cel.

• Ks. bp. Ordynariusz Andrzej Jeż mianował ks. dr Czesława Noworolnika nowym proboszczem naszej parafii. Uroczyste wprowadzenie będzie miało miejsce dziś o 9.00. W naszych modlitwach polecajmy Jego osobę prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

• Dziś o 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, a o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie któremu będzie przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka
    z Tarnowa. Serdecznie zapraszamy.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

w środę – św. Jadwigi Śląskiej

w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego , biskupa, męczennika

w piątek – św. Łukasza Ewangelisty – dzień Służby Zdrowia

Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wyrazy szczególnego szacunku i wdzięczności kierujemy w tym tygodniu do Pracowników Oświaty i Służby Zdrowia.

• Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 16.00, młodzież i dorosłych na 17.30. Na Szczereżu, ze względu na nową organizację pracy w parafii, Różaniec o 16.30, a Msza św. o 17.00. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

• W związku z Światowym Dniem Misyjnym składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele misyjne.

• Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy o potrzebie uporządkowania grobów i ich otoczenia. Oprócz troski o groby pamiętajmy również o tradycyjnych formach modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy drzwiach kościoła. Aby uniknąć pomyłek przy przepisywaniu bardzo prosimy o składanie wypominek w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wymieniamy rodziców, rodzeństwo, dzieci i współmałżonka, zaś w wypominkach listopadowych także dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych.

• Serdecznie dziękujemy za jabłka dla Wyższego Seminarium Duchownego i ich transport do Tarnowa.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Duże w cenie 25 zł, ścienne w cenie 5 zł.

• W przyszłą niedzielę po Mszach św. rozprowadzane będą „Znicze serca”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Caritas parafialną.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Piotr Kałużny z Łącka. Polecajmy go w modlitwie.

• Zapowiedzi przedślubne:

Marcin WNĘK z Czerńca – Monika FARON z Łącka

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych

małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!