Ogłoszenia parafialne – XXVI niedziela zwykła – Odpust ku czci św. Michała Archanioła – 29.09.2019

• Przeżywamy dzisiaj 26 niedzielę zwykłą. Jest to Dzień Modlitw o Trzeźwość i Niedziela Synodalna. Polecajmy te sprawy Bożej Opatrzności.

• Od dzisiaj w nawie bocznej naszego kościoła, przy relikwiach bł. s. Celestyny Faron znajduje się obraz autorstwa Pana Mirosława Krzyszkowskiego. Wizerunek przedstawia bł. Celestynę przy łąckiej chrzcielnicy i ukazuje obóz jej męczeństwa, a ręka wskazująca na krzyż nawiązuje do jej drogi życiowej. Niech obraz ten pomaga nam w ufnej modlitwie przez wstawiennictwo naszej błogosławionej rodaczki. Bóg zapłać fundatorowi obrazu.

• Dzisiaj o 15.00 spotykamy się na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia niosąc światu Iskierkę Miłosierdzia. Zapraszamy w cztery miejsca naszej parafii:

Maszkowice – mostek na drodze do szkoły;

Czerniec – przy kapliczce Matki Bożej

Łącko – plac przy przystanku autobusowym;

Szczereż – przy kaplicy

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dok. Kościoła

Wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Środa  – wspomnienie  świętych Aniołów Stróżów

Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Sobota  – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału
w Mszach Świętych.

• W przyszłą niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca.

• We wtorek rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych na godz. 17.20Na Szczereżu Różaniec przed Mszą świętą o godz. 17.30. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii
    o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem. W wielu miejscach na kuli ziemskiej Matka Boża prosiła abyśmy codziennie odmawiali różaniec. Nie bądźmy obojętni na apel Matki Bożej.

• I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii. Uczniów klas VIII i, w miarę możliwości, ich rodziców, zapraszamy na Mszę św. o 18.I piątek miesiąca – w tym dniu gościć będziemy w naszej parafii s. Helenę Szumską ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która na co dzień pracuje w Rwandzie, mieście Kabuga. Siostra skieruje do nas słowo, a my ofiarami i modlitwą zechciejmy wesprzeć dzieła, które podejmuje.

Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą, wieczorem od 17.00. Na Szczereżu w piątek o 15.30. Bardzo prosimy dzieci z klas IV- VI o przystąpienie do spowiedzi w środę, młodzież klas VII i VIII w czwartek, zaś młodzież szkół średnich oraz dorosłych w piątek. Różaniec dla młodych w  piątek o 19.30, po nim  Msza święta.

• Odwiedziny chorych: ksiądz Rafał i ks. Proboszcz w piątek od godziny 8.15; Arkadiusz w piątek od godziny 13.00; ksiądz Włodzimierz w sobotę od godz. 8.15

• I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu o 17.00 modlimy się w duchu wynagrodzenia za grzechy swoje i całego świata. Wszystkim, którzy praktykować będą „Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca” Maryja obiecała ratunek: Przybędę w godzinę śmierci z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna”. Modlitwę poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna wraz z Siostrami Służebniczkami. Złożą się na nią: jedna część różańca świętego i 15-minutowe rozmyślanie. W celu uzyskania obiecanych darów, potrzebny jest stan łaski uświęcającej i przyjęta w tym dniu Komunia święta. Tradycyjnie na wspólną modlitwę zapraszamy także wszystkie matki w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.

• W sobotę po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

• W sobotę 5 października organizowany jest wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży w Nowym Sączu „Synaj”. Wyjazd o 13.00 – powrót ok. 21.00. Zapisy u ks. Włodzimierza.

• W październiku organizujemy w naszej parafii 4-tygodniowy kurs przedmałżeński. Zajęcia odbywać się będą w soboty. Osoby zainteresowane prosimy o przybycie w najbliższą sobotę do sali teatralnej domu katechetycznego na godzinę 19.00.

• Od jutra zmieniają się godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach: 8.00-9.00 oraz 16.45 – 17.45

• Tradycyjnie nasza parafia zbiera jabłka dla Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Podtrzymując tę piękną  tradycję prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość o przywiezienie jabłek w skrzyniach i złożenie przy plebanii w tym oraz w następnym tygodniu. Liczymy na obfitość darów.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Małgorzata Jasiurkowska z Łącka (lat 65).

• Zapowiedzi przedślubne:

Marek PYRDOŁ z Czerńca – Monika PŁACHTA z Siennej

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych

małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• Intencje pogrzebowe:

śp. Józef Gromala                  1-13.10.                  ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Jan Chlipała                      1-30.10.                  ks. Rafał Zborowski (Ukraina)

śp. Anna Pogwizd                  1.10.                       ks. Włodzimierz Chwałek (poza parafią)

śp. Anna Pogwizd                  1.10.                       ks. Rafał Chwałek (poza parafią)