Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela zwykła – 20.10.2019

Intencja ewangelizacyjna: Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.

• Przeżywamy 29. niedzielę zwykłą. Jest to zarazem światowy dzień misyjny. Z tej racji dzisiejsza składka przeznczona jest na cele misyjne. Bóg zapłać za każdy dar. Dziś także w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych praktykujących.

• Po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas będą rozprowadzali Znicze serca. Pozyskane środki przekazane zostaną na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji i dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

• W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone będą na cele inwestycyjny w parafii.

• W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

• Grupa modlitewna dorosłych zaprasza na wspólną modlitwę połączoną z katechezą w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.

• Spotkanie aspirantów we wtorek o 15:30. W Szczereżu w czwartek o 16:00.

• W środę po Mszy św. spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

• W czwartek o 17 nabożeństwo celestyńskie. Będziemy modlić się za wstawiennictwem bł. Celestyny w intencji naszych rodzin i o łaskę powołań. Zapraszamy wszystkich którym leży na sercu troska o przyszłość naszych rodzin i o to, by nie zabrakło osób poświęcających się Bogu i pracy dla ludzkiego zbawienia. Szczególnie zapraszamy rodziny kapłanów pochodzących z parafii.

• Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do soboty na 16.00; młodzież i dorosłych na godz. 17.30. W Szczereżu Różaniec o 16:30, po nim Msza św. Bardzo prosimy grupy parafialne o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy by wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

• Przypominamy, że kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy drzwiach kościoła. Aby uniknąć pomyłek przy przepisywaniu bardzo prosimy o składanie ich w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wymieniamy rodziców, rodzeństwo, dzieci i współmałżonka, zaś w wypominkach listopadowych także dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych.

• Chłopców i mężczyzn od 16. roku życia zapraszamy na rekolekcje rozeznania powołania Męska decyzja – MOŻNA PROŚCIEJ. Szczegóły na: http://www.rusz-dusze.pl

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” m.in. o owocach męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki oraz o rodzicach Karola Wojtyły, których proces beatyfikacyjny ma się niebawem rozpocząć. Jest również do nabycia czasopismo „Idziemy”, w którym znajduje się wkładka o pracy misjonarzy naszej diecezji, także z Łącka. Prasa do nabycia w zakrystii. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Duże w cenie 25 zł, ścienne w cenie 5 zł.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Stanisław Łacny z Łącka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

• Zapowiedzi przedślubne:

Marcin WNĘK z Czerńca – Monika FARON z Łącka

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych

małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• Intencje pogrzebowe:

śp. Franciszek Zborowski                 24-27.10.              ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Jan Wojtas                                    22.10-03.11.        ks. Jacek Miszczak