Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019

Intencja powszechna: Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

• Przeżywamy dziś 24 Niedzielę zwykłą. Obchodzona jest ona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Do puszek zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a regionalny zespół „Kiyrpecki” zbiera dziś pod kościołem głosy na zadanie złożone do IV Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Zachęcamy do wsparcia tego projektu. Dzisiaj rozpoczyna się także Tydzień Wychowania w Polsce.

•  W Czarnym Potoku kończy się Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bolesnej. Uroczysta suma o godz. 11.00.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek; św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika

– środa; święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

– piątek; wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang  i Towarzyszy, męczenników

– sobota; święto  św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Mszach świętych.

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie modlitewne we wtorek o 17:40.

• Zachęcamy chłopców od klasy czwartej do włączenia się w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, by służyć Bogu podczas Mszy św. Najbliższa zbiórka we wtorek o godzinie 15:45. Zapisy do końca września.

• Klub Seniora „Święty Michał” oraz chętnych do zaangażowania się w działalność Klubu, zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 15.00.

• Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o 19. Grupa w Szczereżu w środę o 19.

• Małżeństwa i rodziny pragnące pogłębiać swoją formację religijną zapraszamy do włączenia się w pracę nowego Kręgu Domowego Kościoła. Spotkanie z „parą regionalną” odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19.00 na plebanii. Szczegóły pod numerem telefonu: 607536921

• W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 w sali domu katechetycznego odbędzie się spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”, a o godzinie 14.30 „Dzień skupienia dla narzeczonych”.

• Za tydzień składka inwestycyjna.

• W najbliższą sobotę (21 września) wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę.

PROGRAM PIELGRZYMOWANIA:

4.45 modlitwa w parafialnym kościele w Łącku i błogosławieństwo na drogę

5.00 wyjazd autokarami

9.00 przyjazd pod kościół św. Barbary w Częstochowie (ul. św. Barbary 51)

9.30 piesze, procesyjne przejście na Jasną Górę

11.00 Msza święta i akt zawierzenia parafii przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej

13.30 wyjazd autokarami spod kościoła św. Barbary w Częstochowie

13.45 obiad na placu przy kościele Bożego Miłosierdzia w Częstochowie (ul. Księdza Augustyna Kordeckiego 49)

14.30 zwiedzanie „Doliny Miłosierdzia” w Częstochowie (parafia i kościół ojców Pallotynów)

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 wyjazd z Częstochowy

Osoby udające się prywatnymi samochodami zapraszamy do włączenia się w  procesję na Jasną Górę, Mszę świętą oraz zwiedzanie i modlitwę w „Dolinie Miłosierdzia”.

Zamówione w tym dniu w Łącku Msze święte zostaną odprawione w  Częstochowie:

– w intencji mieszkańców Byniowej, Czerńca i Zabrzeży.

– za śp. Marię Jasiurkowską

– za śp. Stanisławę Janczura i męża Franciszka

Od środy w gablotach przy kościele zostaną wywieszone ostateczne listy uczestników pielgrzymki z przypisanymi autobusami. Bardzo prosimy odnaleźć swoje nazwisko
i zapamiętać numer swojego autokaru. W razie niejasności prosimy o kontakt
w kancelarii parafialnej.

• Zapowiedzi przedślubne:

Marek PYRDOŁ z Czerńca – Monika PŁACHTA z Siennej

Roman PUSTUŁKA z Łącka – Iwona MYJAK z Zagorzyna

Jacek DUDA z Łącka – Ewelina WIĘCŁAWEK z Kiczni

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• Intencje pogrzebowe:

Śp. Władysława Szczepaniak         17-30.09.2019                    ks. Tomasz Słowik (Niemcy)