Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela zwykła – 01.09.2019

Intencja powszechna: Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie,
i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

1. Przeżywamy dziś 22. Niedzielę zwykłą. O 10.30 podczas Mszy świętej rozpoczynającej Święto Owocobrania
    będziemy dziękować Bogu za plony i za pracę rolników i sadowników z naszej Parafii i Gminy.
    Osoby niepełnoprawne oraz ich wolontariuszy i opiekunów zapraszamy dziś na Mszę świętą o 15.00.
  2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji tarnowskiej.
    W tym dniu po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Po porannej Mszy zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jutro zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego:
  • Zespół Szkół im. Świętej Kingi – godz. 8.00
  • Szkoła Podstawowa w Szczereżu – godz. 8.00 (kaplica w Szczereżu)
  • Szkoły Podstawowe w Łącku i Maszkowicach – godz. 9.00
  1. Dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Łącku oraz Wychowawcy zapraszają uczniów klas IV-VIII na spotkanie do sali gimnastycznej o godzinie 8.00, natomiast uczniów klas I – III po Mszy świętej. Rozpoczęcie roku szkolnego w Maszkowicach o godzinie 10.30. Od 02. września Przedszkole pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00 zgodnie z wnioskami rodziców.
  2. Spotkanie z katechetami uczącymi w szkołach naszej parafii odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.30 na plebanii.
  3. Spotkania grup parafialnych:
  • Ministranci – wtorek o godz. 16.00
  • Lektorzy – środa o godz. 19.00
  • Dziewczęca Służba Maryjna – czwartek o godz. 16.30

Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek o 16.30.
W  kaplicy w Szczereżu w środę o 17:30

1. W tym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca; zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której przez wstawiennictwo
bł. siostry Celestyny Faron będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

– I piątek miesiąca; spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą św. i wieczorem od 17.00. Na Szczereżu w piątek o 15.30.
Kazania w tym dniu będzie głosił oraz ofiarę na potrzeby misyjne zbierze
o. Tymon Dolański, misjonarz pochodzący z Kiczni, pracujący w Ekwadorze.
Młodzież zapraszamy na Eucharystię o 20.00. Pół godziny wcześniej adoracja oraz spowiedź.

– I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu co miesiąc o godzinie 17-ej
modlić się będziemy w duchu wynagrodzenia za grzechy swoje i całego świata. Wszystkim, którzy praktykować będą
„Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca” Maryja obiecała ratunek: Przybędę w godzinę śmierci
z całą łaską, jaka dla ich wiecznej szczęśliwości będzie potrzebna”.
Modlitwę poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna
wraz z Siostrami Służebniczkami. Złożą się na nią: jedna część różańca świętego oraz 15-minutowe rozmyślanie.
W celu uzyskania obiecanych darów, potrzebny jest stan łaski uświęcającej oraz przyjęta
w tym dniu Komunia święta. Tradycyjnie na wspólną modlitwę zapraszamy także wszystkie matki w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.

1. Katecheza przedchrzcielna w I sobotę miesiąca (7 września) o godzinie 19.00
    w domu katechetycznym.
  2. Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
  3. Odwiedziny chorych:
    -ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 8.15
    -księża Wikariusze w sobotę od godz. 8.15
  1. Od jutra rozpoczynamy zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, która odbędzie się 21 września (sobota). Podczas pobytu na Jasnej Górze zawierzymy naszą parafię opiece Królowej Polski. Pielgrzymka ta jest bezpośrednim przygotowaniem do wielkich jubileuszy: 800-lecia parafii i 300-lecia kościoła parafialnego.

Wstępny program pielgrzymowania:
– wyjazd (godz.5.00)
– procesja w strojach regionalnych spod kościoła św. Barbary (godz.9.30)
– modlitwa przed cudownym obrazem
– Msza święta (godz.11.00)
– obiad (godz.14.00)
– modlitwa oraz zwiedzanie „Doliny Miłosierdzia” w Częstochowie (g.15.00)
– wyjazd (godz.16.00)

Koszt pielgrzymki: 90 zł (w tym opłacony jest m.in. przejazd autokarem, obiad, parkingi)

1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” artykuł o 95-letniej Włoszce, która samotnie pielgrzymowała na Jasną Górę oraz informacja o Jubileuszu 130-lecia OSP w Łącku.
  2. Sołtys wsi Łącko informuje, że w dniu 6 września tj. piątek o godz.18.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Łącku odbędzie się zebranie wiejskie wsi Łącko, którego głównym tematem będzie podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na 2020 rok.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
ś.p. Jan Wojtas (lat 57) z Łącka oraz ś.p. Jan Chlipała (lat 67) z Łącka.