Ogłoszenia parafialne – 21. Niedziela zwykła – 22.08.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 36a.XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2021

Intencja ewangelizacyjna: Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Intencja parafialna: Módlmy się o wyzwolenie dla wszystkich, którzy tkwią w szponach alkoholizmu. Módlmy się za naszych pielgrzymów.

1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę Zwykłą.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Szymona Pietrykę, naszego byłego wikariusza, a obecnie misjonarza w Bimbo w Republice Środkowej Afryki. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i za podzielenie się informacjami o swojej misyjnej pracy. Pamiętajmy o dalszym wsparciu modlitewnym i materialnym dla ks. Szymona.
  3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja Apostoła;

– czwartek (26 sierpnia) – Uroczystość Maryi Panny Częstochowskiej;

– piątek – (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki;

– sobota – (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. W najbliższy wtorek przypada 24 dzień miesiąca sierpnia. Jest to tradycyjnie dzień Celestyński w naszej parafii. Na nabożeństwo celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać intencje wpisane do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię.
  2. W środę, 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Autokar na wejście z naszej parafii wyjeżdża w środę o godzinie 6.00. Wszystkich duchowych pielgrzymów zapraszamy w dalszym ciągu do naszego kościoła na Eucharystię o godz. 18.00.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali kwiaty i owoce ziemi na dekorację Kościoła na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali i zaprezentowali piękne wieńce żniwne: mieszkańcom ul. Krakowskiej z Łącka; mieszkańcom oś. Berlinga Ścieżki z Czerńca; mieszkańcom Centrum z Maszkowic; mieszkańcom Dołków ze Szczereża. Dziękujemy także siostrom i wszystkim Paniom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji w Kościele, w Kaplicy na Szczereżu i na górze Zyndrama.
  4. Pragniemy wyrazić podziękowanie mieszkańcom Maszkowic na czele z Panem Sołtysem i Radą Sołecką. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Mszy św. i przyjęcia na Górze Zyndrama w ostatnią niedzielę.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli w tym tygodniu modlitewne czuwanie w naszym kościele. Prosimy, by podjąć to czuwanie także w tym tygodniu. Gdyby znalazłyby się osoby z naszych grup modlitewnych, albo z Róż Różańcowych gotowe do podjęcia takiej służby to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia godzin dyżuru.
  6. Bóg zapłać za wszystkie złożone w ostatnim czasie ofiary: Cele inwestycyjne: Łącko nr: 111, 548, 591, 665, 939; Czerniec nr: 41, 133; Maszkowice nr: 110, oraz kilka ofiar anonimowych. Składka inwestycyjna: Łącko 10894 zł., Szczereż 1050 zł. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim darczyńcom za tę formę zaangażowania i troski o wspólnotę parafialną.
  7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł wspominający osobę zmarłego ostatnio arcybiskupa a także misjonarza i lekarza Henryka Hosera oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Zapraszamy do naszego kościoła na Msze św. i inne nabożeństwa.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: 15 sierpnia ś.p. Lucyna Łazarz i 17 sierpnia ś.p. Jan Jurkowski z Łącka. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie…
  10. Ogłoszenie: Sołtys wsi Maszkowice uprzejmie informuje, że w dniu 26 sierpnia 2021 r., tj. w czwartek o godz. 18.00 w Remizie OSP w Maszkowicach odbędzie się zebranie wiejskie wsi Maszkowice, którego głównym tematem będzie podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na 2022 rok. Serdeczne zaproszenie dla wszystkich mieszkańców Maszkowic.
  11. Zapowiedzi przedślubne:

Józef Jan TUREK z Łącka i Justyna STASINOWSKA z Mordarki (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.