OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7.04.2023

Papieska intencja Za ruchy i grupy kościelne – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

Intencja parafialna: Módlmy się za maturzystów. Módlmy się za dzieci przyjmujące po raz pierwszy Jezusa w Komunii św.

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Składka na cele diecezjalne.
 1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji;

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 1. W następną niedzielę zmiana tajemnic Różańca w Łącku i na Szczereżu po porannych Mszach św.
 1. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.
 1. W sobotę przypada 13 dzień maja – rocznica objawień fatimskich. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Przynieśmy na procesję lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i prowadzenia Różańca zapraszamy członków 23, 24, 25 i 26 Róży Żywego Różańca.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Kwitnącej Jabłoni. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji rolników i sadowników oraz wszystkich mieszkańców gminy Łącko. Będziemy modlić się wspólnie o sprzyjającą pogodę, zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje.
 1. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy podjęli się generalnego sprzątania naszej świątyni i udekorowali kościół.
 1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje: Łącko nr: 498, 499, 586; Czerniec nr: 7, 52; Na misje: Łącko nr: 241.
 1. Przypominamy, że nasze parkingi, służą wyłącznie do parkowania samochodów i że absolutnie nie jest to skrót drogi publicznej. Przypominamy także, że zabronione jest parkowanie na trawnikach. Kategorycznie zabronione jest pozostawianie pojazdów przy drzwiach wejściowych do kościoła, przed bramami wjazdowymi na parking i do garaży, na ciągach komunikacyjnych i drogach pożarowych. Na kilku naszych parkingach jest wystarczająca ilość miejsc dla wszystkich, jeśli tylko parkujemy z głową.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.
 1. Uczestników parafialnej oazy dla młodzieży w Grecji oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Na spotkanie należy zabrać paszport.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Grzegorz Cebula (88 lat) z Łącka. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Wojciech KLIMCZAK ze Szczereża i Alina Maria MACIUSZEK z Rogów (1);

Adrian Stanisław POTONIEC ze Szczereża i Beata Weronika ZARZECKA z Płocka (2);

Krzysztof MACIUSZEK ze Szczereża i Edyta ADAMCZYK ze Szczawy (2);

Filip Patryk MASTALERZ z Roztoki Brzezin i Agnieszka Maria KURZEJA z Czerńca (3)

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.