Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Narodzenia NMP – 08.09.2019

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– piątek; św. Jana Chryzostoma, biskupa  i doktora Kościoła

– sobota; święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.30. Prosimy również o przystrojenie przydrożnych krzyży.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

 1. W najbliższy piątek przypada 13 dzień września. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii kolejne nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej. Mszy świętej o godzinie 18.00 przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Tomasz Sowa, proboszcz z Zabrzeży. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy dzieci i młodzież, które rozpoczęły rok szkolny i katechetyczny oraz całe rodziny. Prosimy przynieść lampiony. Po Mszy świętej przejdziemy procesją w stronę Rynku. Do niesienia figury Matki Bożej oraz prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 18, 19, 20, 21, 22. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji.
 2. Już dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku rozpoczyna się wielki, tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu znajdziemy na plakatach oraz w Internecie. Piesza pielgrzymka naszej parafii z wieńcami wyruszy z parkingu przy kościele w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. O wykonanie wieńców prosimy:

-mieszkańców Łącka; ul. Tarnawa,

– mieszkańców Czerńca: od Państwa Staniszów do Państwa Franczyków 

– mieszkańców Maszkowic: Wiela

Ponieważ do następnej niedzieli jest niewiele czasu, prosimy o wykonanie wieńców na miarę swych możliwości. Mieszkańcom Szczereża Centrum dziękujemy za zorganizowanie się i już pięknie wykonany wieniec. Wszystkich parafian zachęcamy do wzięcia udziału w pieszym pielgrzymowaniu. Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, kolędników misyjnych oraz, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, młodzież z klas ósmych serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium w Czarnym Potoku w sobotę 14 września. Pielgrzymka wyruszy spod kościoła o 8:30. Eucharystia o 11, powrót autokarem ok. 12.30. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 1. Spotkania grup parafialnych:

Akcja Katolicka w najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej

schola dziecięca pod kierownictwem Pani Anny Muszyńskiej, w niedzielę o godzinie 11.00. Zachęcamy utalentowane wokalnie dzieci do wstąpienia w szeregi scholki.

grupy młodzieżowe –  młodsza w piątek o 19, starsza o 20. W Szczereżu w środę o 17.

 1. Informujemy, iż nastąpiły zmiany personalne wśród Sióstr Służebniczek w naszej parafii.Na dalszą zakonną formację do Krakowa wyjechała siostra Justyna Malec, której bardzo serdecznie dziękujemy za piękną pracę, a do posługi w naszej parafii została skierowana siostra Barbara Kożuch, która przed laty pracowała już w Łącku. Siostra Barbara odpowiadać będzie za wystrój naszej świątyni oraz pełnić będzie posługę w kancelarii parafialnej. W związku z tym od 30 września nastąpi zmiana godzin urzędowania kancelarii. Kancelaria czynna będzie: rano w godzinach 8.00-9.00, po południu w godzinach 16.45 -17.45. Siostrze Barbarze życzymy Bożego błogosławieństwa i wielu radości ze spotkań z ludźmi.
 1. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie skierował do naszej parafii na dwutygodniową praktykę duszpastersko- katechetyczną alumna IV roku WSD w Tarnowie Dawida Grabowskiego. Księdzu klerykowi życzymy łask Bożych i satysfakcji z odbywanej praktyki.
 2. Przez cały najbliższy tydzień trwać będą jeszcze w kancelarii parafialnej zapisy na naszą parafialną, autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 21 września. Koszt: 90 zł. Pielgrzymka ta poprzedza jubileusze naszego kościoła i parafii i będzie zawierzeniem nas wszystkich opiece Pani Jasnogórskiej, Królowej Polski. Przy zapisie wydawany będzie bilet, który pomoże usprawnić poranny wyjazd. Prosimy, by osoby, które już się zapisały, a nie otrzymały biletu, zgłosiły się po niego do kancelarii.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie za indywidualne ofiary na rzecz parafii z numerów Łącka: 515B, 35, 241, 621, 111 oraz Czerniec 183. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy prosili o zachowanie anonimowości. Za tydzień do puszek zbierane będą pieniądz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. bardzo interesujący artykuł o tym jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie. Gość Niedzielny zawiera także sporo przepisów na jesienne przetwory do kuchni.
 5. Zespół Regionalny „Kiyrpecki” zwraca się z prośbą o głosowanie na zadanie złożone do IV Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Tytuł zadania „Tradycja to piękno, które nas łączy i wyróżnia” (KOD ZADANIA – SAD17). Fundusze pozyskane z Budżetu będą przeznaczone m.in. na rozwój Zespołu Regionalnego „Kiyrpecki”, Związków Podhalan w Łącku i Obidzy, młodzieżowej grupy parafialnej działającej przy tutejszym kościele, jak i innych zespołów z Gminy Kamienica i Słopnice. Głosować można wypełniając kartę do głosowania lub elektronicznie na stronie internetowej:www.bo.malopolska.pl Zagłosować można tylko raz i tylko na jedno zadanie!!! W przypadku oddania większej ilości głosów lub na kilka zadań wszystkie oddane przez daną osobę głosy uznaje się za nieważne. Głosować mogą osoby, które ukończyły 16 lat  mieszkające w Subregionie Sądeckim (miasto Nowy Sącz oraz powiaty: limanowski, nowosądecki, gorlicki).Głosowanie trwa do 30 września 2019 r. Członkowie Zespołu Regionalnego „Kiyrpecki” będą zbierać głosy w następną niedzielę tj. 15 września po każdej Mszy św. przy kościele w Łącku i Szczereżu. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu z numerem PESEL. 
 6. Łąckie Centrum Medyczne REM–MED zaprasza 10 września od godz.16.00 na bezpłatne, komputerowe badanie wzroku. Rejestracja pod numerem telefonu: 508 717 626. 
 7. Zapowiedzi przedślubne:

     Roman PUSTUŁKA z Łącka – Iwona MYJAK z Zagorzyna

     Jacek DUDA z Łącka – Ewelina WIĘCŁAWEK z Kiczni

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

 1. Intencje pogrzebowe:

śp. Krystyna Faron                10-23.09.             ks. Krzysztof Faber (Opole)  

śp. Michał Opyd                    08.09-7.10.          ks. Marek Kujawski (Radom)

śp. Jan Wojtas                        08.09-7.10.          ks. Piotr Krzyszkowski (Łowicz)

śp. Jan Wojtas                        08.09-7.10.          ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)