Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019

• Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Składamy najserdeczniejsze życzenia członkom Akcji Katolickiej oraz ministrantom i lektorom naszej parafii. Niech błogosławieństwo Króla Wszechświata dodaje Wam sił do niesienia Ewangelii w nasze środowiska.

• W czwartek przypada 10. Rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W jego intencji będziemy modlić się w czasie Mszy św. o 18.00.

• Dzisiaj po południu Dzień skupienia dla narzeczonych w Domu Katechetycznym – rozpoczęcie o 14.30.

• Także dzisiaj – po południu o 14.00 na cmentarzu cholerycznym w Czerńcu modlitwa różańcowa za zmarłych w czasie epidemii cholery.

• W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

• Od następnego poniedziałku, czyli od 2 grudnia rozpoczniemy Roraty. W naszej polskiej tradycji roraty były zawsze przeżywane jako wydarzenie obejmujące i integrujące całą rodzinę. Pragniemy umożliwić takie rodzinne przeżywanie Rorat i w związku z tym postanowiliśmy, by w tym roku nie oddzielać Rorat dla dorosłych od tych dla dzieci. Roraty dla wszystkich będą odbywać się codziennie o 6.30. Prosimy o zwrócenie na to uwagi szczególnie wszystkich, którzy wcześniej zamawiali intencje mszalne. Intencje zapisywane wcześniej na 6.00 i 6.45 będą odprawiane o 6.30. Dla wszystkich dzieci, dla których powrót do domu na śniadanie byłby niemożliwy, albo uciążliwy chcemy zorganizować w naszym Domu Katechetycznym gorący kubek. Dzieci będą mogły przynieść kanapki z domu, a tam otrzymają coś gorącego do picia i w ten sposób będą mogły poczekać na rozpoczęcie zajęć w szkole. Inicjatywa już została pozytywnie podjęta przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Liczymy na to, że dyżury w poszczególne dni podejmą – w miarę możliwości – Mamy, oraz członkowie innych naszych parafialnych grup. Spotkanie wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy w czwartek po Mszy św. wieczornej.

• W czasie tegorocznych rorat będziemy poznawać sylwetkę sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który już niedługo będzie beatyfikowany. Dzieci, ale także dorosłych prosimy, by tradycyjnie przychodzić na roraty z lampionami.

• W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z dekanatów Łącko i Krościenko. Zapraszamy na Mszę św. o 15.00, a po niej na spotkanie integracyjne do Domu Katechetycznego. Zapraszamy szczególnie osoby niepełnosprawne i opiekunów z naszej parafii. To dobra okazja, by wyjść z domu
    i spotkać się razem.

• Do końca listopada codziennie o 17.15 odmawiamy Różaniec prosząc o Boże miłosierdzie dla dusz wypominanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła i kaplicy na Szczereżu.

• We wtorek 26.11 po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Modlitewnej i katecheza dla dorosłych na temat Sakramentu Eucharystii – początki i historyczny rozwój rytu Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich – zwłaszcza zaangażowanych w różne parafialne organizacje i grupy.

• W środę 25.11 po wieczornej Mszy świętej spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas”.

• Kończy się miesiąc listopad, dlatego bardzo prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu parafialnym. Suche kwiaty prosimy składać koło kontenerów.

• W tym tygodniu w sobotę – święto św. Andrzeja, Apostoła. Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

• W przyszła niedzielę na Mszy św. o 12.00 oprawę muzyczną zapewnią dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu i dzieci ze Szkółki Muzykowania Ludowego w Łącku. Zapraszamy serdecznie wszystkich – dzieci i dorosłych.

• Przez cały grudzień w naszym Seminarium Duchownym ks. Piotr Nowak sprawował będzie Msze św. za ofiarodawców seminarium.

• Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza producentów rolnych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 25.11. o 16.00 w Hali widowiskowo-sportowej w Łącku. W czasie spotkania zostaną omówione m.in. możliwości pozyskania dofinansowania na tak zwane małe przetwórstwo w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór wniosków przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczął się 21 listopada i potrwa do 20 grudnia 2019 r.

• Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. Kalendarz na rok 2020 oraz o wolności religijnej w Polsce i najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie. W „Małym Gościu” lampion roratni do samodzielnego złożenia.

• Stowarzyszenie Promocji, Tradycji i Kultury Ludowej „Kiyrpecki”, Zespół Regionalny „Zasadnioki” i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zapraszają na podsumowanie projektu „Nasza Ostoja – Górale od Łącka i Kamienicy” które odbędzie się 29.11. o 17.00 w Nowym Sączu. Dla chętnych do wzięcia udziału będzie podstawiony autobus na parkingu przy kościele o 15.30.

• W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Władysława Opyd z Maszkowic.

• Zapowiedzi przedślubne:

Dariusz Andrzej DĄGA z Maszkowic – Magdalena SZCZYRBA z Maszkowic;
Mirosław SOBCZAK ze Szczereża – Lucyna MORDARSKA z Gabonia;

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

• Intencje pogrzebowe:

śp. Janina Zygadło                  01-30.12.2019        ks. Szymon Pietryka (RPA)
śp. Anna Pogwizd                  01-30.12.2019        o. Tymon Dolański (Ekwador)