Ogłoszenia parafialne -Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020

• Przeżywamy dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakony klauzurowe naszej diecezji. To także dzień życia konsekrowanego. Siostrom Służebniczkom pracującym w naszej parafii składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

• Dzisiaj w naszym kościele o 15.00 odbędzie się koncert kolęd. Usłyszymy je w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją Pana Profesora Stanisława Strączka, oraz zespołu dziecięcego „Promyczki Dobra”. Serdecznie zapraszamy.

• Dzisiaj o 15.00 na Mszę św. i spotkanie integracyjne zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Wyjątkowo, z uwagi na koncert w kościele, całe spotkanie, a więc także Msza św. odbędzie się w domu katechetycznym.

• Przypominamy, że luty to miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za konających. Polecajmy ich zwłaszcza podczas codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W ciągu tygodnia wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Błażeja, biskupa i męczennika – w tym dniu błogosławimy świece i gardło;

– w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę – w tym dniu błogosławimy chleb, wodę i sól dla ochrony przed pożarem;

– w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. To także Pierwszy Czwartek miesiąca – modlimy się szczególnie za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne;

– w piątek – I Piątek Miesiąca – dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi i zelżywości;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• I piątek miesiąca:

– spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od 17.00, w Szczereżu w piątek o 15.30. O 19.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne dla młodzieży. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na nie zwłaszcza uczniów klas siódmych i ósmych;

– w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 8.00-9.00.

• Ks. Proboszcz, ks. Rafał i ks. Włodzimierz odwiedzą chorych z Komunią świętą w I Piątek od godziny 8.30.

• Od dzisiejszej niedzieli będziemy uczyć się tekstu Modlitwy do św. Michała Archanioła zatwierdzonej przez Konferencję Episkopatu Polski. Obok ogłoszeń parafialnych zostały wystawione obrazki z odpowiednim tekstem. Nowy tekst będzie także wyświetlany na ekranach. Zachęcamy, by modlitwę odmawiać powoli i z uwagą, a wtedy z pewnością szybciej wejdzie ona do naszej pamięci.

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
    Święty Michale Archaniele,
    wspomagaj nas w walce,
    a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
    bądź naszą obroną.
    Oby go Bóg pogromić raczył,
    pokornie o to prosimy,
    a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
    szatana i inne duchy złe,
    które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
    mocą Bożą strąć do piekła. Amen

• Klub Honorowych Dawców Krwi PCK ,,Łąckie Krople Krwi” serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kolejną akcję oddawania krwi pod hasłem ,,Uratuj choć jedno życie”. Akcja odbędzie się w przyszłą niedzielę (9 lutego) w godzinach od 8.00 do 13.00 w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku. Krwiodawca musi pamiętać, by zjeść lekkostrawne śniadanie i nawodnić organizm, a także zabrać ze sobą dowód osobisty.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych, w Szczereżu po Mszy św. o 7.45. Dziękujemy Członkiniom I Róży Matek z Łącka im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, III Róży Matek z Łącka im. św. Kingi i VII Róży Matek z Czerńca im. św. Barbary za ofiary złożone na Misje.

• Zaproszenie – W Łąckim Centrum Medycznym „REMI-MED.” (Za Pawilonem Handlowym) w dniu 11. lutego będzie możliwość bezpłatnego komputerowego zbadania wzroku. Rejestracja pod nr tel: 508 717 626;

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o mężczyźnie, który zamiast zostać bogatym przedsiębiorcą, spędził życie na misji wśród trędowatych.

• W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Sawina ze Szczereża. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.

• Zapowiedzi przedślubne:

Leszek Władysław WĘGIEL z Krakowa i Cecylia Maria FARON z Łącka;
Paweł GIERCZYK z Łącka i Iwona SOBCZAK z Obidzy;
Kamil Piotr KULIG z Łącka i Natalia Małgorzata TOMCZYK z Nowego Sącza;
Piotr Paweł GOŁYŹNIAK z Ptaszkowej i Karolina Agnieszka SŁABASZEWSKA z Łącka;

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

• Intencje pogrzebowe:

– śp. Zbigniew Liwerski         03.02. – 03.03.2020               oo. franciszkanie (Ukraina)
– śp. Zbigniew Liwerski         03.02. – 11.04.2020               oo. franciszkanie (Ukraina)