Ogłoszenia parafialne – Święto Chrztu Pańskiego – 12.01.2020

• Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu kończy się Liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, a rozpoczyna Okres Zwykły. W naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

• Zapraszamy dzisiaj na Koncert „Suita na Boże Narodzenie” Jana Joachima Czecha w wykonaniu Orkiestry i Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku oraz chórów: „Zew Gór” z Łącka (dyr. Marcin Wnęk), z Marcinkowic (dyr. Marzena Pikuła), oraz artystów ze Szkoły Muzycznej z Presova ze Słowacji (dyr. Krzysztof Madziar). Koncert rozpocznie się o 15.00 w naszym kościele.

• Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Orszaku Trzech Króli – na czele z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku. Dziękujemy za współorganizację orszaku, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział (stroje, śpiew itd.).

• W przyszłą sobotę (18 stycznia) Związek Podhalan Oddział w Łącku zaprasza wszystkich członków na Opłatek. Rozpocznie się on od Eucharystii w naszym kościele o 16.00.

• W przyszłą niedzielę (19 stycznia), odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd „Kapeli Ciupaga z Gośćmi”. Będzie on połączony z akcją charytatywną – zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację dzieci z naszej parafii. Koncert rozpocznie się o 18.00. W związku z tym w przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna sprawowana będzie o 17.00.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
    w piątek – św. Antoniego, opata i dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
    w sobotę – rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy sprawę jedności wszystkich wyznawców Chrystusa także w naszych osobistych modlitwach.

• Jeszcze w tym tygodniu będzie trwać wizyta duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za wspólną modlitwę, duszpasterskie rozmowy i za wszelkie ofiary. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym dla swojego rejonu terminie a chciałyby to zrobić, mogą zgłosić się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• W dniach 16-21 kwietnia 2020 r. planowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Wilnie. Koszt pielgrzymki na Litwę to 250 zł i 300 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Przypominamy, że od jakiegoś czasu „Gość Niedzielny” kosztuje już 6 zł. Świąteczny numer kosztował 10 zł. Uważamy, że wciąż za małe jest w naszej parafii czytelnictwo prasy religijnej.

• W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Babiarz. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.

• Intencje pogrzebowe:
    śp. Małgorzata Jasiurkowska          15.01. – 13.02.       ks. Piotr Maśnica (Niemcy)