OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 5.06.2022

Papieska intencja – Za rodziny. Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Intencja parafialna: Módlmy się o spokojny deszcz. Módlmy się o dobre przygotowanie do parafialnego odpustu i do Świętojańskiego Dnia Rodzin.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, które nastąpi w kościele lub w kaplicy można dziś zyskać odpust zupełny. Pozostałe warunki to komunia św., odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”, modlitwa w intencjach Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej łącznie. Przypominamy wszystkim o drugim i trzecim Przykazaniu Kościelnym: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą” i zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli ich wypełnić, do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej w najbliższym tygodniu. Dzisiaj także dzień dziękczynienia w Polsce.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Łącku i na Szczereżu po porannych Mszach św.
  3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 6 czerwca – Święto NMP Matki Kościoła, Msze święte o godzinie 6.30, 9.00 i 18.00. Na Szczereżu o 17.00;

– wtorek, 7 czerwca – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika;

– środa, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

– czwartek, 9 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

– sobota, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45.
  2. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie konsultacyjne w Domu Parafialnym wszystkich, którzy przyjęli u siebie uchodźców z Ukrainy.
  3. Informujemy, że w dniu 12 czerwca o godz. 15.00 w Szlachtowej odbędzie się spotkanie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. W programie Msza św. i spotkanie integracyjne.
  4. Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie modlitewne wyjątkowo w tym tygodniu, w II czwartek miesiąca ze względu na to, że za tydzień przeżywać będziemy Boże Ciało. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w intencji próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego. Po spotkaniu zapraszamy do sali katechetycznej na drugą część filmu „Serce Jezusa”.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 jubileusz 55-lecia Święceń Kapłańskich będzie świętował ks. Prałat Józef Trzópek wraz z kolegami rocznikowymi. Pamiętajmy o modlitwie za Jubilatów i o wdzięczności dla ks. Prałata.
  6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję: I ołtarz – Maszkowice Łęgi. II ołtarz – Łącko ul. Ks. Piaskowego. III ołtarz – Czerniec – Wieś; IV ołtarz – Szczereż Kadeczka. O przygotowanie ołtarza przy plebanii prosimy członków Związku Podhalan. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Ks. Rafałem, który zajmuje się koordynacją przygotowań dekoracji. Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łącka, Czerńca i Maszkowic prosimy o zabezpieczenie porządkowe procesji. Na procesję zapraszamy w strojach regionalnych. Prosimy o udekorowanie domów.
  7. Zbliża się nasza parafialna uroczystość odpustowa. W tym roku Słowo Boże wygłosi nasz rodak ks. dr hab. Henryk Majkrzak. Ks. Henryk zaprasza już dzisiaj wszystkich, a szczególnie młodzież na sumę odpustową. Ks. Henryk szczególnie starannie przygotowuje kazanie dla was, drodzy młodzi. Zaproście swoich kolegów i koleżanki. Nie zawiedźcie!
  8. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje: Szczereż nr: 136; Świętojańskie Dni Rodzin: Łącki Bank Spółdzielczy, Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Łąckiej; Misje: Łącko 241, 9 Róża Matek im. św. Moniki, 13 Róża Kobiet im. św. Elżbiety.
  9. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z cyklu Biblia Audio, a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła.
  11. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Patryk Bogdan MIRGA z Maszkowic i Amanda Klaudia CIUREJA z Maszkowic (1);

Adam Mateusz NAJDUCH z Maszkowic i Natalia Anna NAJDUCH z Łącka (1)

Adrian Krzysztof POTONIEC z Jazowska i Katarzyna Edyta TWARDOWSKA z Maszkowic-Zawodzie (2);

Łukasz Szczepan POGWIZD ze Szczereża i Magdalena PISZCZEK z Tylmanowej (2);

Patryk Szymon SŁOWIKOWSKI z Obidzy i Weronika Monika PIKSA z Maszkowic (2);

Paweł Marek OWSIANKA z Łącka i Katarzyna Maria TALAR z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

15. Trwają przygotowania do Świętojańskiego Dnia Rodzin. Gorąco prosimy o drobne rzeczy i gadżety, które będzie można przeznaczyć na loterię fantową. Serdecznie dziękujemy za wszystkie bony, upominki i gadżety już przekazane na loterię, za ofiary pieniężne i za dotychczasową pomoc i zaangażowanie w przygotowania.