Ogłoszenia parafialne – Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019

 

 

 • Przeżywamy dzisiaj święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkie rodziny parafii wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo. O 10.30 uroczysta Msza święta w intencji Małżonków obchodzących w tym roku swoje Jubileusze, a o 16.45 odbędzie się w naszym kościele adoracja Pana Jezusa w żłóbku poprowadzona przez Związek Podhalan.

 

 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy mieszkańcom Zawodzia Maszkowickiego za piękne choinki do kościoła i na plebanię. Mieszkańcom Rejonu Kamieńce dziękujemy za piękne choinki do kaplicy na Szczereżu. Dziękujemy Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją Pana dra hab. Stanisława Strączka; Kapeli Góralskiej i Związkowi Podhalan; Panu Organiście i Chórowi Parafialnemu „Zew Gór”; Rodzinie Sikorów i Panu Kowalikowi za prace przy szopce; Panu Kościelnemu z małżonką i młodzieży ze Szczereża za przygotowanie szopki w kaplicy; Siostrom Służebniczkom i Panu kościelnemu za udekorowanie kościoła; lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii; paniom z kuchni na plebanii za przygotowanie posiłków i ugoszczenie kapłanów podczas rekolekcji i spowiedzi. Dziękujemy parafialnemu oddziałowi Caritas za pomoc dla osób ubogich z naszej parafii; Ks. Prałatowi za dyspozycyjność i czynne włączanie się w nasze przygotowania do świąt. Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom za uczestnictwo i zaangażowanie się w sprawne przeprowadzenie rekolekcji szkolnych. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łącku za pełne oddania przeprowadzenie akcji Gorący Kubek. Niech wszystkim błogosławi Boża Dziecina! Dziękujemy także wszystkim, którzy tak wytrwale uczestniczyli w tegorocznych Roratach.

 

 • W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 31 grudnia – zakończenie Roku 2019. Msze święte o  9.00 i 15.00,  na Szczereżu o 11.00. To okazja do duszpasterskiego podsumowania minionego roku i refleksji nad wyzwaniami nadchodzącego czasu. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje oraz  dziękczynne Te Deum.

– środa, 1 stycznia – uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi – Msze święte w porządku niedzielnym

– czwartek –  wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

 

 • W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Bardzo prosimy, by w tym miesiącu korzystać ze spowiedzi przed Mszami świętymi.

 

 • I piątek miesiąca – dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwa wynagradzającego za nasze grzechy. Kapłani odwiedzą chorych od godziny 8.15. Msza święta na Szczereżu o godz. 16.00.

 

 • W sobotę błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa oraz małżonków proszących Boga o dar rodzicielstwa

 

 • W przyszłą niedziele o 15.00 zapraszamy do kościoła niepełnosprawnych z naszego dekanatu na Mszę św. Po Mszy św. w Domu Katechetycznym tradycyjny opłatek.

 

 • W sobotę o 19.00 w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.

 

 • Kolędnicy Misyjni ze Szczereża wyruszą z kolędę dzisiaj (29.12.) od godziny 13.00.

 

 • Przypominamy, że kancelaria parafialna do zakończenia kolędy jest czynna tylko rano w godz. 7.00-8.00

 

 • Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na Pasterce na Fundusz Ochrony Życia, a także za ofiary w Święto Bożego Narodzenia i w św. Szczepana na UPJP2.

 

 • W Nowy Rok (1 stycznia) nasze domy chcą odwiedzić grupy kolędnicze młodzieży z Grupy Apostolskiej i Szkolnego Koła Caritas. Młodzież z naszej parafii kolędując w ten tradycyjny sposób będzie zbierać ofiary na dofinansowanie wakacyjnej parafialnej oazy dla młodzieży.

 

 • W piątek (3 stycznia), o godz. 12.00 rozpocznie się spotkanie robocze dla Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas i Grupy Apostolskiej.

 

 • W pierwszy piątek (3 stycznia), o godz. 19.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie młodych ludzi ze szkół średnich, studentów oraz w ramach przygotowania do bierzmowania młodzież z klas ósmych i siódmych szkoły podstawowej.

 

 • Intencje pogrzebowe:

– śp. Jan Jasiurkowski            01-30.01.2020        ks. Szymon Pietryka (RPA)
– śp. Michał Opyd                  01-30.01.2020        o. Tymon Dolański (Ekwador)
– śp. Jan Baran                       02-31.01.2020        ks. Henryk Kaszuba (Madagaskar)
– śp. Józef Jawor                    01-30.01.2020        oo. franciszkanie (Ukraina)
– śp. Józef Jawor                    01.01-27.02.2020   ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)