OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Najświętszej Trójcy – 4.06.2023

Papieska intencja O zniesienie tortur: Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

Intencja parafialna: Módlmy się za rodziny przeżywające kryzys. 

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w Łącku i na Szczereżu po porannych Mszach św.
 3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 5 czerwca – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

– środa, 7 czerwca – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika;

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
 2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe, a to oznacza obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze święte w Łącku: 7.00; 9.00 (po niej procesja); następnie po procesji (ok. 11.00) i po południu o 18.00. Msze święte na Szczereżu: 7.45 i 16.00 (po niej procesja). Główna Msza św. będzie sprawowana przy ołtarzu polowym przy plebanii, a po niej tradycyjna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół naszego Rynku. Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – Szczereż Centrum, II ołtarz – Łącko, ul Słoneczna, III ołtarz – Czerniec – Byniowa; IV ołtarz – Maszkowice Szkoła. O przygotowanie ołtarza przy plebanii prosimy członków Związku Podhalan. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Ks. Rafałem, który zajmuje się koordynacją przygotowań dekoracji. Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łącka, Czerńca i Maszkowic prosimy o zabezpieczenie porządkowe procesji. Na procesję zapraszamy w strojach regionalnych. Prosimy o udekorowanie domów. Na procesję zapraszamy szczególnie dzieci I-komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, ministrantów, DSM, lektorów, wszystkich dorosłych niosących baldachim, feretrony i sztandary, orkiestrę, górali w strojach regionalnych. Udział w procesji jest świadectwem naszej wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. Składka w Uroczystość Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne wyznaczone przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie.
 4. W Oktawie Bożego Ciała procesja w dni powszednie o godz. 18.00, następnie Msza św. wieczorna. Na Szczereżu, w dni powszednie, procesja o godz. 17.00, następnie Msza święta.
 5. Siostra Elżbieta zaprasza na próbę sypania kwiatków dla dziewczynek komunijnych z klas 3 i innych chętnych we wtorek i środę po wieczornej Mszy św.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach majowych w kościele w Łącku i w kaplicy na Szczereżu. Dziękujemy także wszystkim, którzy gromadzili się przez cały maj przy kapliczkach i w domach rodzinnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok dbają o utrzymanie i przybranie kapliczek. W czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiamy codziennie przed Mszą św. o godz. 17.45. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe w połączeniu z procesją Eucharystyczną w Łącku o godz. 18.00, Na Szczereżu o godz. 17.00.
 7. Gorąco dziękujemy Andrzejowi Talarowi, Józefowi Rompalskiemu, Krzysztofowi Rompalskiemu, Łukaszowi Rompalskiemu za to, że przez cały miesiąc maj rano przed Mszą św. wygrywali na chwałę Maryi pieśni z wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za podtrzymanie tak pięknej tradycji. Bóg zapłać Janowi Kramarczykowi i Patrykowi Sawinie za zapoczątkowanie nowej tradycji i granie w kaplicy na Szczereżu.
 8. W przyszłą niedzielę będzie możliwość poparcia obywatelskiego projektu ustawy dot. zmian w Prawie Oświatowym mającym na celu wzmocnienie pozycji i głosu rodziców oraz ich przedstawicieli w społecznym organie szkoły (radzie rodziców) w zakresie skutecznego sprzeciwiania się niepożądanym treściom kierowanych do ich dzieci przez stowarzyszenia lub inne organizacje pragnące propagować treści niezgodne z wartościami ludzi wierzących. Wolontariusze będą zbierać podpisy po każdej Mszy św. Prosimy o przyniesienie dowodów osobistych (ważny jest numer PESEL).
 9. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy św.
 10. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Świętojański Dzień Rodzin, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. Mamy nadzieję, że rodzinny udział w Festynie będzie okazją do spotkania i integracji naszej wspólnoty parafialnej. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i starszych a przede wszystkim wspólna rodzinna zabawa.
 11. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Ofiary na cele inwestycyjne: Łącko nr: 164, 513, 677, 763; Ogrzewanie kościoła: Łącko nr: 513; Remont organów: Łącko nr: 274; Cmentarz: Łącko nr: 513, Maszkowice nr: 252; Na misje: Łącko nr: 241, 27 Róża Matek im. bł. Karoliny Kózkówny.
 12. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
 13. Ostatnio przypominaliśmy o 2 i 3 Przykazaniu kościelnym: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć komunię świętą. Pragniemy także przypomnieć, że członków Kościoła obowiązuje także 5 przykazanie kościelne, które brzmi: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła; Prosimy – zwróćcie uwagę, kiedy zbiera się składkę, jak wiele osób nie uważa, że to przykazanie ich obowiązuje.
 14. W ostatnim czasie pewna osoba wjechała w ogrodzenie na parkingu na wprost Domu Parafialnego. Prosimy o zgłoszenie się i naprawę ogrodzenia. Prosimy wszystkich o niezaśmiecanie parkingu (pety z papierosów i inne śmieci prosimy zabierać ze sobą).
 15. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w rozprowadzaniu świętojańskich cegiełek. Jeżeli nie udało się wszystkich rozprowadzić, prosimy podrzucić je na plebanię. Prosimy o przekazywanie gadżetów na loterię fantową, a za wszystkie rzeczy już przekazane – dziękujemy.
 16. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. rozmowę z abp. Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.
 17. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Marcin Piotr MIKULEC z Czarnego Potoku i Iwona Natalia MACIUSZEK ze Szczereża (1);

Mariusz Tomasz KARCZ z Łącka i Kinga Izabela WIĘCŁAWEK z Nowego Sącza (2);

Mariusz JAREK z Maszkowic i Paulina LIPIŃSKA ze Słowikowa (3);

Eugeniusz WĄCHAŁA z Łącka i Anna Monika ZARĘBA z Osielca (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.