OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

Papieska intencja – Za pracowników służby zdrowia. Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Intencja parafialna: Módlmy się za dzieci mające przystąpić w tym tygodniu do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. i za ich rodziny. Módlmy się za naszą Ojczyznę.

 

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Dziś także Światowy Dzień Modlitw o Powołania; rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (kapłańskie, zakonne, misyjne, i do życia konsekrowanego). Składka na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiejsza niedziela to niedziela modlitwa za kierowców. Pamiętajmy, by kierować się na drodze przepisami Kodeksu Drogowego, a przede wszystkim by zachowywać Boże przykazania.
  2. Bóg zapłać za ofiary do puszek na wsparcie dla rodziny Majerskich z Łącka poszkodowanej w pożarze – zebrano 6869,20 zł i 70 eurocentów. Po dołożeniu ze środków parafialnych Caritas przekazaliśmy poszkodowanym 10.000 zł.
  3. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 1 maja – wspomnienie św. Józefa robotnika;

– wtorek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; to także Dzień Flagi RP i Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za granicą;

– środa, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski, jest to także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja; Msze św. w kościele w Łącku i w kapicy na Szczereżu jak w niedzielę; O godz. 15.00 będziemy się modlić szczególnie w intencji Ojczyzny. Także o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków. Na tę Mszę św. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, Czerńcu i Maszkowicach serdecznie zaprasza strażaków, ich rodziny i mieszkańców. Po Mszy św. Gminy Ośrodek Kultury zaprasza na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

– czwartek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patronalne święto Strażaków; modlitwą otaczamy szczególnie naszych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łącka, Czerńca i Maszkowic oraz z Państwowej Straży Pożarnej.

– sobota, 6 maja – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

4. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Zgodnie z naszą tarnowską tradycją nabożeństwa majowe rozpoczynamy w ostatni dzień kwietnia. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym. Informujemy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele parafialnym będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Łącku, dzieci z klas III z Łącka, Czerńca i Maszkowic przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Z tej przyczyny na godz. 12.00 zapraszamy przede wszystkim rodziny dzieci I Komunijnych. Spowiedź dla dzieci Pierwszokomunijnych w sobotę (6 maja) o godz. 9.00. Dzieci ze Szczereża I Komunię świętą przyjmą we wtorek, 3 maja o godz. 11.15. Spowiedź dla nich we wtorek (2 maja) o godz. 16.00.

6. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączmy modlitwę.

7. W tym tygodniu przypada I Piątek, I Czwartek i I Sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie rano od 6.00 i po południu od 17.00. W kaplicy na Szczereżu spowiedź w piątek od 15.30. Dzieci ze szkół podstawowych zapraszamy do spowiedzi we wtorek i czwartek od 17.00; w piątek od 17.00 zapraszamy młodzież starszą i dorosłych.

– W Pierwszy Czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. W czasie adoracji będziemy modlić się szczególnie za kapłanów i w intencji nowych powołań z naszej parafii.

– W Pierwszy Piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii św. wygradzającej za grzechy własne i całego świata. W tym dniu modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte. Nabożeństwo dla młodzieży i dorosłych z modlitwą wstawienniczą o godz. 20.00.

– W Pierwszą Sobotę miesiąca zachęcamy do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo dla mam oczekujących narodzin swoich dzieci i rodziców starających się o dar potomstwa.

  1. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek: ks. Proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Jan od godz. 8.30, ks. Rafał od godz. 12.00.
  2. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w I sobotę miesiąca (6 maja) o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
  3. Bóg zapłać za dar ołtarza: Bierzmowani: Szczereż: 500 zł; Sz. Podst. Łącko: 1000 zł.
  4. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne: Inwestycje: Łącko nr: 557; Czerniec nr: 12, 57, 83 Remont organów: Czerniec nr: 112; Na misje: 2 Róża Matek im. bł. Marceliny Darowskiej
  5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.
  6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adrian Stanisław POTONIEC ze Szczereża i Beata Weronika ZARZECKA z Płocka (1);

Krzysztof MACIUSZEK ze Szczereża i Edyta ADAMCZYK ze Szczawy (1);

Filip Patryk MASTALERZ z Roztoki Brzezin i Agnieszka Maria KURZEJA z Czerńca (2)

Marek Zdzisław JEZIORO z Łącka i Karolina Maria KIJANIA z Karniowa (3);

Mateusz CHROBAK z Tylmanowej i Iwona Magdalena JAWOR z Maszkowic (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

IV Niedziela Wielkanocna – 2022-04-30