OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II Niedziela zwykła – 15.01.2023

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą. Składka z dzisiejszej – III Niedzieli Miesiąca – przeznaczona jest na cele inwestycyjne. We wtorek Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa przyczyniali się do tego, aby spełniła się wola Jezusa Chrystusa: „aby wszyscy byli jedno”. Pamiętajmy, że jedność chrześcijan zaczyna się od naszej jedności w parafii i w rodzinach.
  2. Jutro, 16 stycznia przypada 303 rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego. Konsekracji w 1720 roku dokonał bp Tarło. Pamiętajmy w modlitwie o fundatorach, budowniczych i dobroczyńcach świątyni, o kapłanach pracujących w naszej parafii, a także o wszystkich, którzy dbali o piękno naszej świątyni przez całe wieki. Módlmy się, aby każdy członek naszej wspólnoty parafialnej czuł się współodpowiedzialny za Boży dom, w którym spotykamy się z Bogiem i czerpiemy siły do codziennego życia.
  3. W sobotę przeżywać będziemy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia opieki Bożej, zdrowia i wszystkich potrzebnych łask na każdy dzień. Obejmujemy ich wszystkich pamięcią modlitewną.
  4. W tygodniu przeżywać będziemy:

wtorek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego opata;

czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

sobota, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. W czwartek zapraszamy Grupę Modlitewną św. o. Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa; godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego.
  3. W tym roku chcemy otworzyć w Domu Parafialnym Klub i Kawiarenkę św. Michała. Chcemy, aby było to miejsce spotkania, wymiany poglądów, rozmowy na różne tematy, miejsce, w którym można poczytać ciekawą literaturę (prasa i książki), zagrać (bilard, tenis stołowy, dart, szachy, warcaby, gry planszowe, itp.), wypić kawę lub herbatę ze znajomymi, nauczyć się czegoś nowego, poznać ciekawe idee i osoby. Każdy może dołożyć jakąś swoją ciekawą propozycję. Wszystkich zainteresowanych działalnością Klubu (wolontariusze mile widziani) zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego.
  4. W sobotę, o godz. 13.00 zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami, opiekunów, oraz wolontariuszy na spotkanie świąteczne w Domu Katechetycznym. W programie Jasełka, a po jasełkach spotkanie integracyjne przy wspólnym stole.
  5. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym gościć będziemy z Koncertem kolędowym Kapelę Ciupaga. Koncert dedykowany jest wszystkim, którzy w minionym roku angażowali się w nasze życie parafialne, udzielali się w różnych parafialnych inicjatywach poświęcając swój czas i wspierając naszą działalność materialnie. Szczególne podziękowanie chcemy wyrazić dla wszystkich, którzy pomagali uchodźcom z Ukrainy, pomagali w organizacji Świętojańskiego Dnia Rodzin i włączali się w nasze charytatywne akcje.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 w oprawie góralskiej. Oprawę zapewnią członkowie Zespołu Regionalnego „Gorale Łąccy”.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.45 w kaplicy w Szczereżu serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów, Babcie i Dziadków z okazji ich święta na małą  niespodziankę przygotowaną przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły podstawowej w Szczereżu oraz KGW Szczereżanki.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 512, 527, 547, 548, 677, 738, 865; Czerniec nr: 193; Szczereż nr: 136; Maszkowice nr: 83; Ogrzewanie: Łącko nr: 3, 512, 540; Szczereż nr: 104; Droga na cmentarz: Szczereż nr: 70; Kwiaty do kościoła: Łącko nr: 3.
  9. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom: Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Akcji Katolickiej, Kołu Gospodyń Wiejskich z Łącka, Zespołowi Regionalnemu „Kiyrpecki”, wszystkim występującym na scenie Zespołom oraz wszystkim ofiarodawcom za wsparcie leczenia Pani Marii Cedzidło. W czasie akcji zebrano fundusze w kwocie: 29038 zł i 200 $ kanadyjskich. Fundusze zostały przekazane Pani Marii. Bóg zapłać za okazane serce i solidarność.
  10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Duda (77 lat) z Łącka. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…
  12. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Aleksander JAWOR z Czerńca i Aleksandra Malczak z Kosarzysk (2);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Ogłoszenie społeczne:

W związku z wyborem przez Zarząd Województwa Małopolskiego wariantu obwodnicy Łącka, Wójt Gminy Łącko zaprasza zainteresowane osoby na spotkanie informacyjne dotyczące szczegółów związanych z planowanym przebiegiem obwodnicy. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku o godzinie 17.00.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023

PONIEDZIAŁEK – 16.01.2023 – GODZ. 15.300

Kościelna (Zygadło 40 – Wadowska 98)

ŚRODA – 18.01.2023 – GODZ. 15.00