Ogłoszenia parafialne – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

• Przeżywamy I niedzielę Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wypełnijmy go czuwaniem, modlitwą, nawróceniem i zaangażowaniem w służbę Chrystusowi, który przychodzi do nas także w drugim człowieku. Szczególną formą naszego czuwania niech będzie uczestnictwo w Roratach. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Roraty codziennie oprócz niedzieli o 6.30. Na Szczereżu w każdą środę o 18.00. Zachęcamy dzieci, ale także dorosłych, aby na Roraty przychodzić z lampionami. Przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

• Pragniemy poinformować, że intencje zapisywane wcześniej na 6.00 i 6.45 będą odprawiane o 6.30. Dla dzieci, dla których powrót do domu na śniadanie byłby niemożliwy chcemy zorganizować w naszym Domu Katechetycznym gorący kubek. Dzieci będą mogły przynieść kanapki z domu, a tam otrzymają coś gorącego do picia i w ten sposób będą mogły poczekać na rozpoczęcie zajęć w szkole. Rodziców którzy będą chcieli z tej możliwości skorzystać prosimy o zgłoszenie dziecka w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• Przygotowując się do Tradycyjnej Polskiej Wieczerzy Wigilijnej i Świąt Bożego Narodzenia pamiętamy o pięknym znaku miłości, jakim jest opłatek. Można je nabyć przy wyjściu z Kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiara z opłatków zostanie przeznaczona na pomoc udzielaną potrzebującym w ramach naszego Parafialnego Caritas.
    W zakrystii są także już do nabycia świece wigilijne Caritas: duże – 15 zł, małe – 5 zł.

• Spotkanie Szkolnego Koła Caritas w sobotę o godz. 10.00 w Domu parafialnym.

• Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 oprawę muzyczną zapewnią dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu oraz dzieci ze Szkółki Muzykowania Ludowego prowadzone przez Piotra Krzywdzińskiego z zespołu „Ciupaga”.

• W czwartek na Mszę świętą o 18.00 zapraszamy dzieci oczekujące na św. Mikołaja, szczególnie Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholkę Dziecięcą, Ministrantów, Lektorów, Grupy Młodzieżowe i Zespoły grające zarówno z Łącka jak i ze Szczereża. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Biuro św. Mikołaja już otwarte.

• W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca Grudnia:

– W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego z naszej parafii. Uczniów klas VIII i – w miarę możliwości – ich rodziców, zapraszamy na Mszę św. o 18.00

– W piątek o 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu modlimy się i wspieramy ofiarami misjonarzy.

– I Sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.00 będziemy modlić się w duchu wynagrodzenia za grzechy swoje i całego świata. Modlitwę poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna wraz z Siostrami Służebniczkami. Tradycyjnie na wspólną modlitwę zapraszamy także wszystkie matki w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące o dar rodzicielstwa.

– spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą św. i wieczorem od 17.00.
Na Szczereżu spowiedź w piątek o 15.30. Dzieci z klas IV-VI zapraszamy do spowiedzi
w środę, młodzież z klas VII i VIII w czwartek, młodzież szkół średnich i dorosłych w piątek. Adoracja dla młodych w  piątek o 19.30, a po niej Msza święta.

• Odwiedziny chorych:
    ks. Proboszcz i ks. Rafał w piątek od 8.15;
    ks. Arkadiusz w czwartek od 13.00;
    ks. Włodzimierz w sobotę od 8.15;

• Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. 8.00-9.00.

• Koło Pszczelarzy w Łącku zaprasza wszystkich Pszczelarzy i ich Rodziny na Mszę świętą w Dniu Patrona pszczelarzy, św. Ambrożego w najbliższą sobotę o 18.00.

• W przyszłą niedzielę – II Niedzielę Adwentu – przypada 8 grudnia. Na mocy specjalnej dyspensy Stolicy Apostolskiej na terenie Polski możemy w tym dniu pomimo rangi, jaką mają Niedziele Adwentowe obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP bez przenoszenia jej na następny dzień, czyli 9 grudnia.

• Radę Parafialną zapraszamy na zebranie w środę po wieczornej Mszy św.

• W sobotę (07.12) po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

• W przyszłą niedzielę po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu do puszek zbierane będą ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

• Chętnych do dzielenia się talentem wokalnym zapraszamy na próby chóru parafialnego „Zew Gór”. Próby odbywają się we wtorki i piątki o 19.00. Nowe osoby mile widziane.

• Zakończył się miesiąc listopad. Firma GOMIX, jak co roku, będzie porządkować cmentarz. Jeśli ktoś zamierza zabrać do przechowania chryzantemy, to prosimy to zrobić do środy. W czwartek/piątek suche kwiaty zostaną zebrane i wywiezione.

• Dzisiaj będzie możliwość wsparcia budowy budynku mieszkalnego dla niepełnosprawnych intelektualnie w Szlachtowej. Zbiórkę organizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy. Wolontariusze będą zbierać datki do puszek po każdej Mszy św. Jak dotąd Stowarzyszeniu udało wybudować dwa piętra. W tym roku plany obejmują trzeci poziom i dach.

• Dzisiaj także po południu w naszym kościele comiesięczne spotkanie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Spotkanie rozpocznie Msza św. o 15.00, a po niej zapraszamy na spotkanie integracyjne do Domu Katechetycznego. Zapraszamy szczególnie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów z naszej parafii.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Gościa Niedzielnego” i „Miłujcie się”.

• W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Liwerski z Łącka. Polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.

• Zapowiedzi przedślubne:

Mirosław SOBCZAK ze Szczereża – Lucyna MORDARSKA z Gabonia
Jeśli ktoś zna fakty i okoliczności, które mogą być przeszkodą w zawarciu tego małżeństwa, to prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej