XVIII Niedziela Zwykła

4 sierpnia 2019

Intencja ogólna:                  Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratorium humanizacji

1. Przeżywamy dziś 18 Niedzielę zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna. Za tydzień po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek; święto Przemienienia Pańskiego

– środa; wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek  Najświętszej Marii Panny, które posługują w naszej parafii

– czwartek; wspomnienie św. Dominika, prezbitera

– piątek; święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

– sobota; święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

1. W Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się dziś „Wielki odpust ku czci Przemienienia Pańskiego”. Zachęcamy do pielgrzymowania i udziału w nim.
  2. Trwają zapisy do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa pod hasłem: „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w przyszłą niedzielę tj. 11 sierpnia o godzinie 19.00 w naszym kościele. Zachęcamy również tych, którzy nie mogą z różnych powodów wybrać się na pielgrzymkę, do pielgrzymowania duchowego.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie w ubiegłą niedzielę rodziny, którą dotknął pożar. Zebrana i przekazana kwota to 11 413 zł (jedenaście tysięcy czterysta trzynaście złotych) oraz 70 Euro i 10 $. Paniom z Caritas serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki. Na prośbę poszkodowanych, Państwa Mozdyniewiczów, w intencji wszystkich ofiarodawców, dziś o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna.
  4. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o „ekonomii” nieba, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Józef Faron z Maszkowic oraz ś.p. Władysław Świnko z Łącka. Pomódlmy się za ich nieśmiertelne dusze: dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  6. Zapowiedzi przedślubne:

Marek WNĘK z Łącka – Kinga ŻELAZKO  z Gostwicy

Jakub GÓRSKI z Poznania  – Jolanta ARENDARCZYK z Łącka

Krzysztof MAJERSKI z Naszacowic – Iwona HOJDA z Łącka

Marcin KURZAK z Podolsza i Ewa FARON z Łącka

1. Intencje pogrzebowe:

śp. Franciszek Zborowski        28.07-26.08.2019   ks. Franciszek Sikora (Rzeszów)

śp. Franciszek Zborowski        1-24.08.2019           ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Franciszek Zborowski        4.08-2.09.2019       ks. Ivo Stronckis (Częstochowa)

śp. Stanisław Ząbek                1-30.08.2019          ks. Marek Kujawski (Radom)

śp. Stanisław Ząbek 4.08-2.09.2019 ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

śp. Krzysztof Biel                     1-28.08.2019            ks. Lucjan Bartkowiak (Kraków)

śp. Krzysztof Biel 3.08-1.09.2019       ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)

śp. Maria Sopata                      25-31.08.2019        ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Maria Sopata   4.08-2.09.2019        ks. Jacek Michalewski (Częstoch.)

Śp. Józefa Klag                       1-30.08.2019           ks. Józef Urban (Gdańsk)

Śp. Franciszek Walkosz          1-28.08.2019           ks. Krzysztof Faber (Opole)

śp. Franciszek Walkosz          4.08-2.09.2019        ks. Robert Wyciech (Częstochowa)

śp. Franciszek Walkosz 4.08-2.09.2019        ks. Jerzy Bętkowski (Częstochowa)

śp. Władysław Piksa               4.08-2.09.2019        ks. Piotr Zborowski (Częstochowa)

śp. Władysław Piksa               4 – 18.08.2019        ks. Zbigniew Gełdon  (Pelplin)

śp. Józef Faron                       4.08-2.09.2019        ks. Stanisław Bukowski (Częstoch.)

śp. Jerzy Szczypta                  4.08-2.09.2019        ks. Maksymilian Park (Częstoch.)

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.