Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła

28 Lipiec 2019

 

Intencja ogólna:                      Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów

 1. Przeżywamy dziś 17 Niedzielę zwykłą. W naszej diecezji jest to „Niedziela Synodalna”. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbywa się dziś błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 2. W związku z pożarem jaki w ostatnim czasie nawiedził Państwa Mozdyniewiczów z Łącka i zniszczył ich stodoły ze zbiorami, parafialny oddział Caritas zbiera dziś ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.
 3. Dzisiaj o godzinie 14.30 w domu katechetycznym rozpocznie się „dzień skupienia dla narzeczonych”.
 4. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień, który od wielu lat jest czasem modlitwy i wynagradzania Bogu za grzechy alkoholizmu. Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich Parafian o dar modlitwy i umartwienia ofiarowane za tych, którzy nadużywają alkoholu. Prosimy również o powstrzymanie się od spożywania alkoholu w tym miesiącu. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej jest Księga Trzeźwości, w której można zapisać swoje postanowienie powstrzymania się od alkoholu. Wielu ludziom to bardzo pomaga i motywuje do abstynencji, a przez to być może ratuje ich życie.
 5. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek; św. Marty

– środa; św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– czwartek; św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Do tych dwóch modlitw, które łączą się z nawiedzeniem kościoła i razem stanowią tzw. czyn odpustowy, należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu.
 2. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca – serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą. Za wstawiennictwem  bł. siostry Celestyny Faron będziemy prosić Pana Boga o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

 I piątek miesiąca:

 • Spowiedź w środę (klasy  IV, V, VI), czwartek (klasy VII i VIII) i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00 (młodzież i dorośli), na Szczereżu w piątek

 o godzinie 15.30

 • W tych dniach kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
 • Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
 • Kazania w tym dniu będzie głosił oraz ofiarę na potrzeby misyjne zbierze ks. Krzysztof Mikołajczyk, misjonarz  pracujący na co dzień w Republice Środkowoafrykańskiej, pochodzący z Zabrzeży.    
 • Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Paweł w piątek od godz. 8.15
 1. 8. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
 2. W sobotę o godzinie 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.

10.Trwają zapisy do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje podejmowane w naszej parafii. Zebrana kwota to 13.450 zł oraz 30 $ Kanadyjskich. Dzięki tej kwocie oraz dotacji od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie, finalizowana jest już instalacja monitoringu oraz alarmu przeciwwłamaniowego w naszym parafialnym kościele. Za pozostałą kwotę ze składki (2 887 zł) opłacone zostaną naczynia liturgiczne (kielichy i puszki), które zostały przekazane do wyczyszczenia i pozłocenia.
 2. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł wyjaśniający w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona?
 3. Wszystkim parafianom oraz gościom wypoczywającym w Łącku życzymy miłego tygodnia.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

       Marek WNĘK z Łącka – Kinga ŻELAZKO  z Gostwicy

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

 1. Intencje pogrzebowe:

śp. Franciszek Zborowski           28.07-26.08.2019     ks. Franciszek Sikora (Rzeszów)

śp. Franciszek Zborowski                            1-24.08.2019          ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Stanisław Ząbek                     1-30.08.2019         ks. Marek Kujawski (Radom)

śp. Krzysztof Biel                           1-28.08.2019          ks. Lucjan Bartkowiak (Kraków)

śp. Maria Sopata                            25-31.08.2019        ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

Śp. Józefa Klag                           1-30.08.2019         ks. Józef Urban (Gdańsk)

Śp. Franciszek Walkosz                1-28.08.2019         ks. Krzysztof Faber (Opole)