XV Niedziela Zwykła

14 Lipiec 2019

Intencja ogólna:                      Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów

1. Przeżywamy dziś 15 Niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Mieszkańcy Szczereża zapraszają dzisiaj na „Piknik Rodzinny”, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na stadionie LKS Górka Szczereż. W programie m.in. występy zespołu Kirypecki, grupy „Emaus”, zespołu Podegrodzcy Chłopcy, kapeli Pogwizdani. Będą też liczne konkursy i rozgrywki sportowe. Celem pikniku jest finansowe wsparcie budowy nowej świątyni w Czarnym Potoku. Piknik poprzedzi Msza święta w kaplicy na Szczereżu o godzinie 12.00.
  3. W ciągu przeżywać będziemy:

– poniedziałek; św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła

– wtorek; Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

– czwartek; św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

– piątek; św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, patronki Nowego Sącza

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

1. Od kilku lat w diecezji tarnowskiej trwa codziennie nieustająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień przypada na najbliższy piątek tj. 19 lipca. Adorację rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.30, o 15.00 Godzina Miłosierdzia, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie i zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w ciągu dnia indywidualnie i według wyznaczonych rejonów. Podejmijmy intencje wynagradzające za grzechy popełniane w naszej parafii, módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne, polecajmy nasze rodziny, osoby chore, cierpiące i samotne.

7.00-8.00   – Browary, Kiczonki

8.00-9.00   – Zyndrama, Dunajczyska

9.00-10.00 – Piaskowego, Nadbrzeżna

10.00-11.00 – Strażacka, Słoneczna, Kopytówka

11.00-12.00 – Polna, Łączki, Podgrabie

12.00-13.00 – Maszkowice, Zawodzie, Wiela

13.00-14.00 – Wolaki, Krakowska

14.00-15.00 – Szczawnicka, Rynek, Kościelna

15.00-16.00 – Szczereż, Byniowa, Jeżowa

16.00-17.00 – Czerniec, Pożogi, Tarnawa, Piechówka

17.00-18.00 – Młodzież

1. Strażacy OSP w Łącku składają serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na dofinansowanie zakupu nowego wozu strażackiego. Suma zebranych ofiar wyniosła 15 220 zł.
  2. Od kilku dni trwają w naszym kościele prace nad instalacją monitoringu oraz alarmu przeciwwłamaniowego. Koszt całego projektu wynosi 19 663, 49 zł z czego 9 000,00 zł parafia otrzymała po złożeniu wniosku o dotację u Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie. W przyszłą niedzielę  składka inwestycyjna przeznaczona będzie na sfinansowanie całości projektu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Równocześnie dziękujemy za ofiary indywidualne złożone w ostatnim czasie z numerów: Czerniec 1 oraz z Łącka, numery: 5, 565, 150, 241, 289. Dziewiątej Róży Matek z Maszkowic dziękujemy  za ofiarę złożoną na misje. Serdeczne podziękowanie składamy Panu Michałowi Mikołajczykowi za wykonanie i montaż zabezpieczeń poszczególnych stacji drogi krzyżowej wokół kościoła. Bóg zapłać.
  3. Można się już zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa pod hasłem: „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł od osoby. Każda następna z rodziny płaci 70 zł, a każde następne dziecko z rodziny do klasy VIII – 20 zł. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 19.00 w naszym kościele. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitowały Msze święte w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywały relacje z pielgrzymki. Zachęcamy również tych, którzy nie mogą z różnych powodów wybrać się na pielgrzymkę, do pielgrzymowania duchowego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać legitymację pielgrzyma duchowego. Na niej znajdziemy wszelkie informacje wyjaśniające na czym polega duchowe pielgrzymowanie.
  4. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” in. odpowiedź na pytanie: czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa?
  5. Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku informuje, że osoby które ukończyły 65 rok życia mogą wziąć udział w Projekcie „Małopolski e-Senior” w ramach którego można bezpłatnie nabyć tablet oraz uczestniczyć w szkoleniach jego obsługi. Istnieje również dla seniorów program „Małopolski Tele – Anioł”. Szczegółowych informacji udzieli pracownik Klubu Seniora w Łącku oraz pracownicy socjalni w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łącku.
  6. Bezpłatne badanie wzroku: 23 lipca w godzinach: 15.30-16.30 w: Łąckie Centrum Medyczne Reni – Med (za pawilonem handlowym)
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Józefa KLAG (lat 92) z Łącka. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…

1. Intencje pogrzebowe:

śp. Maria Sopata                            15.07-13.08.2019   O. Paweł(Ukraina)

śp. Franciszek Zborowski                            15.07-13.08.2019   O. Romuald (Ukraina)

śp. Władysław Piksa                     15.07-13.08.2019   O. Bogdan (Ukraina)

śp. Krzysztof Biel                           15.07-13.08.2019   O. Świętosław (Ukraina)

1. Zapowiedzi przedślubne:

TWARDOWSKI Mateusz z Zarzecza             – BABUŚKA Paulina z Brzyny

KURNYTA Krzysztof z Łącka                         – KUZIEL Anna z Kamienicy

SZCZEPANIAK Witold z Maszkowic            – KUREK Joanna z Waksmundu

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!