Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Odpust ku czci Św. Jana Chrzciciela

23 Czerwiec 2019

 

Intencja ogólna:                      za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwość i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela oraz świętujemy 20 –lecie beatyfikacji naszej rodaczki, bł. siostry Celestyny Faron. Dzisiejsza uroczystość inauguruje także wielkie jubileusze: 300-lecia naszego kościoła oraz 800-lecia parafii Łącko. Serdecznie dziękujemy ks. dr. Piotrowi Bajorowi, prałatowi z Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie za przewodniczenie sumie odpustowej oraz wygłoszone kazanie. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, parafianom i przybyłym gościom, którzy swoją obecnością i modlitwą uświetnili dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, niosącym sztandary, feretrony, baldachim, strażakom, Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod kierownictwem dra hab. Stanisława Strączka oraz chórowi parafialnemu „Zew Gór” pod dyrekcją Marcina Wnęka. Dziękujemy za piękne, odświętne stroje, podkreślające nasz region. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze zaangażowanie się  oraz w ostatni czwartek podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy za pięknie przygotowane ołtarze na procesję. Ze względu na odpust nie ma dzisiaj Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.00 oraz w Szczereżu o godz. 11.15.
  2. W związku z rocznicą 20-lecia beatyfikacji siostry Celestyny Faron zapraszamy do stoiska na placu kościelnym, gdzie kupić można pamiątki związane z dzisiejszą uroczystością: różańce z bł. Celestyną, najnowszą  książkę obrazowo pokazującą życie naszej rodaczki, obrazy malowane na  szkle oraz miniaturki figury błogosławionej Celestyny, która od kilku dni jest z nami obok drogi krzyżowej na placu kościelnym.
  3. Wszystkich parafian oraz przybyłych gości zapraszamy na Świętojańskie Dni Rodzin, które od piątku odbywają się na placu przy domu katechetycznym. Dzisiejsze świętowanie rozpoczynamy o godzinie 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpią występy zespołów artystycznych, konkursy, licytacje, wielka loteria fantowa, dla dzieci zjeżdżalnie i inne atrakcje. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela „Ciupaga”. Zapraszamy na stoiska gastronomiczne, a już teraz po Mszy świętej na stoiska z pamiątkami Świętojańskich Dni Rodzin, które można nabyć w atrakcyjnej cenie. Dochód z całej imprezy przeznaczony zostanie na remont salek domu katechetycznego. Wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w przygotowanie Świętojańskich Dni Rodzin zapraszamy na spotkanie integracyjne przy domu katechetycznym w najbliższą sobotę po Mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00
  4. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek – Dzień Celestyński. Wszystkich, którym bliska jest osoba bł. siostry Celestyny zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o godzinie 10.00, w której udział wezmą m.in. siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich oraz dziewczynki z DSM-ów z różnych stron diecezji. O godzinie 9.30 odmówimy różaniec dziękczynny za beatyfikację oraz prosić będziemy o powołania zakonne spośród dziewczyn. Po Mszy świętej odbędzie się przejście turystycznym „Szlakiem bł. s. Celestyny”. Dziękujemy naszym parafianom (prosili o zachowanie anonimowości), za przygotowanie, zakup oraz montaż nowych oznaczeń szlaku. W czasie wakacyjnych wędrówek zachęcamy do korzystania z wyznaczonej trasy.

– w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.00 będzie błogosławieństwo malutkich dzieci oraz kobiet w stanie błogosławionym. Procesja eucharystyczna odbędzie się o godz. 17.45. Po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków. Dla dzieci przygotowana będzie „słodka niespodzianka”. Serdecznie zapraszamy.

– w piątek- uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to „Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego”. Składka podczas Mszy świętych przekazana zostanie do dyspozycji Ojca Świętego tzw. świętopietrze. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę – uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00 oraz o 18.00.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Paweł Przybyło, któremu składamy najlepsze życzenia, otaczamy modlitwą wypraszając u Boga potrzebne łaski. W intencji księdza Pawła  oraz obchodzącej niedawno swoje imieniny siostry Elżbiety, przełożonej Sióstr Służebniczek w Łącku oraz ks. Konrada zostanie odprawiona Msza święta w przyszłą niedzielę o godzinie 9.00.

  1. W niedzielę 30 czerwca po Mszy świętej wieczornej na spotkanie podsumowujące kolejny rok pracy zapraszamy wszystkich członków parafialnej Akcji Katolickiej oraz parafialnego oddziału Caritas. Spotkanie odbędzie się przy domu katechetycznym.
  2. Spotkanie organizacyjne przed oazą w Kołobrzegu odbędzie się 25.06. o 19:00 w sali teatralnej. Bardzo prosimy o przybycie zapisanych dzieci wraz z rodzicami.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”in. artykuł o cudach eucharystycznych oraz o niekochanym ojcostwie. Wraz z „gościem” 16-stronicowy dodatek zdrowia o przetworach, które leczą. Młodzieży polecamy najnowsze wydanie czasopisma „Miłujcie się”.
  4. W następną niedzielę po każdej Mszy świętej, wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Stanisław Ząbek (lat 59) z Łącka i ś.p. Maria Sopata (lat 83) z Łącka. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…..

 

  1. Zapowiedzi przedślubne:

JAREK LESŁAW z Krzewia Wlk.                    –              BENDKOWSKA Agata z Krzewia Wlk.

SZCZERBA Sajmon z Maszkowic                 –              BONA Donata z Maszkowic

OPYD Rafał                                                    –              OPYD Daria z d. Skalniak  z Żegiestowa

 

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!