Ogłoszenia parafialne – 6. Niedziela Niedziela – 9.05.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 20.VI niedziela wielkanocna – 9.05.2021.doc

Intencja powszechna (Świat finansów): Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Intencja parafialna: Módlmy się o Boże błogosławieństwo dla rolników i sadowników i o dobre urodzaje i o to, aby nikomu nie zabrakło środków do życia. Módlmy się o pokonanie epidemii.

1. Przeżywamy dziś 6. Niedzielę Wielkanocną. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na spłatę zobowiązań za wymianę elementów więźby dachowej, które wykroczyły poza finansowanie projektowe.
  2. Dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św. zakończyły tzw. Biały Tydzień, w którym dziękowały za tajemnicę Eucharystii. Dzieciom, ich rodzicom, rodzeństwu, dziadkom i rodzinom serdecznie gratulujemy i obejmujemy wszystkich naszymi modlitwami. Niech Jezus Chrystus, prowadzi te dzieci przez całe życie i obdarowuje obfitymi łaskami. Pragniemy serdecznie podziękować za dary pieniężne złożone przez rodziców dzieci I-komunijnych z Łącka, Czerńca, Maszkowic i Szczereża.
  3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje – dawne dni krzyżowe. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o zachowanie od klęsk żywiołowych i dobre zbiory. W tych dniach po wieczornej Mszy św. procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego z Litanią do Wszystkich Świętych.
  4. Zwykle w drugą niedzielę maja obchodziliśmy Święto Kwitnącej Jabłoni. Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne w tym roku nie można organizować zewnętrznych publicznych obchodów. Pamiętamy jednak o modlitwie za sadowników i rolników. Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców gminy Łącko o błogosławieństwo Boże i obfitość plonów – dzisiaj o godzinie 10.30.
  5. W czwartek przypada 13 dzień maja – rocznica objawień fatimskich. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Przynieśmy na procesję lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej i prowadzenia Różańca zapraszamy członków 1, 2, 3, 4 i 5 Róży.
  6. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

– w piątek, święto św. Macieja Apostoła;

– w sobotę wspomnienie dowolne św. Zofii, wdowy i męczennicy;

– w najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu także obchodzi imieniny nasz biskup diecezjalny Andrzej Jeż. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. Wszystkich chętnych chłopców, począwszy od klasy III, zapraszamy do włączenia się w szeregi ministrantów. Pierwsza zbiórka w środę o 15.30.
  2. Zbiórka ministrantów z klas IV w środę o 14.50.
  3. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele w Łącku odprawiane są o godz. 17.30, a w kaplicy w Szczereżu po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw przy kapliczkach i w domach rodzinnych.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii na tacę, w kopertach i na konto parafialne:

Łącko nr: 182, 782,

Maszkowice nr: 33, 139,

Czerniec nr: 62A

Szczereż nr: 8, 46

1. Zakończona została renowacja naszego dzwonu z sygnaturki. Dzwon pochodzi z 1740 roku. Dzwon wystawiony jest u wejścia do kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego. Serdeczne Bóg zapłać darczyńcy, który pokrył całość kosztów renowacji i instalacji (20.000 zł). Dzwon po poświęceniu zostanie umieszczony na wieżyczce sygnaturki jako zwieńczenie prac renowacyjnych, dlatego poświęcenie i ponowne uruchomienie odbędzie się, kiedy już spłacimy wszystkie nasze zobowiązania finansowe związane z remontem dachu.
  2. Przy wejściu na cmentarz została umieszczona informacja o zasadach porządkowych obowiązujących na naszym cmentarzu. Prosimy o zapoznanie się z tym regulaminem i zastosowanie się do niego. Wszystkie śmieci prosimy wrzucać wyłącznie do kontenera umieszczonego przy bramie głównej i wejściu na górze.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu niedzielnym” o miejscu ludzi starszych we wspólnocie Kościoła i o powodach objawiania się Maryi.
  4. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mateusz MARDUŁA z Moszczenicy Niżnej i Paulina Monika MRÓWKA z Łącka (3);

Krzysztof Jakub KLAG z Czerńca i Sylwia Maria POTONIEC z Maszkowic (3);

Kamil Antoni MAJERSKI z Łącka i Patrycja Weronika RUSNARCZYK z Łącka (2);

Błażej Tomasz MŁYNARCZYK z Łącka i Zuzanna Barbara MŁYNARCZYK z Łącka (2);

Michał Tomasz DUDA z Łącka i Natalia Anna STEC z Kiczni (2);

Łukasz Marek SMOTER ze Szczereża i Małgorzata Agata SAWINA ze Szczereża (1);

Marcin Jan ĆWIKOWSKI z Łącka i Kinga Weronika SUP z Krakowa, par. Nawiedzenia NMP (1).

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

1. Intencje pogrzebowe:

– śp. Zofia Piksa         10.05-08.06. (Msze św. gregoriańskie)          ks. Filip Lorenc (diec. radomska)

– śp. Maria Mrówka    10.05-08.06. (Msze św. gregoriańskie)          ks. Marcin Ziółko (Włochy)

– śp. Jan Jarek             10.05-08.06. (Msze św. gregoriańskie)          ks. Marcin Zieliński (Włochy)