V Niedziela Wielkanocna

19 Maj 2019

Intencja ogólna:                      Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu

1. Przeżywamy dziś 5 Niedzielę Wielkanocną. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na parafialne cele inwestycyjne. Msze święte w porządku niedzielnym , a dodatkowo o godzinie 16.00 Msza święta na Cebulówce w intencji mieszkańców Zawodzia. Dzisiaj do południa po Mszach świętych robione są zdjęcia rodzin z których utworzymy dużych rozmiarów „Ikonę” na czas Świętojańskich Dni Rodzin. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Dziękujemy Wszystkim, którzy wczoraj na ręce wolontariuszy przekazali różnego rodzaju przedmioty do „loterii fantowej” na Świętojańskie Dni Rodzin. Fanty składać można nadal w domu katechetycznym w ciągu tygodnia w godz.17-19.
  2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– w piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki  Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. W tym dniu zapraszamy  na adorację Najświętszego Sakramentu i wieczorną Mszę świętą szczególnie Bractwo bł. siostry Celestyny oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych. Będziemy się modlić o  powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele w Łącku i w kaplicy w Szczereżu odprawiane są o godz. 17.30.

1. W najbliższą środę o godzinie 15.00 spotkanie Klubu Seniora „Św. Michał”, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  2. Wśród rodzin Domowego Kościoła naszej parafii trwa peregrynacja relikwii świętych małżonków Ludwika i Zelii Martin – rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus. W naszym kościele będziemy gościć relikwie w najbliższą niedzielę, 26 maja. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian (rodziny, małżonków, narzeczonych) do modlitwy za wstawiennictwem świętych Ludwika i Zelii Martin. Wypraszajmy łaski potrzebne naszym rodzinom, aby panowała w nich miłość, zgoda i jedność, by Pan Bóg wspierał je i  umacniał w drodze do świętości.
  3. Nadszedł okres koszenia trawy wokół kaplicy w Szczereżu i na cmentarzu. W tym roku przypada to na rejon od Pana Piotra Dąbrowskiego do Pana Michała Malinowskiego.
  4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: ś.p. Maria Ząbek ze Szczereża. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00 w kaplicy na Szczereżu. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  5. Zapowiedzi przedślubne:

URBANIEC Andrzej z Proszowic       –          BARANOWSKA Monika z Katowic

ZACHWIEJA Marcin z Zarzeczy       –              TWARDOWSKA Agnieszka z Maszkowic

BANDYK Paweł z Łącka                   –            POLARCZYK Barbara z Ochotnicy Górnej

ROGALSKI Sebastian z Chełmca    –               JAWOR Katarzyna z Maszkowic

JASIURKOWSKI Grzegorz z Łącka –                DĄBROWSKA Justyna z Sanoka

WOŁK Michał z Bolestraszyc         –             CEDZIDŁO Angelika z Łącka

ŁAZARZ Marcin z Maszkowic       –                    KRASIŃSKA Angelika z Korzennej

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!