Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna

12 Maj 2019

 

Intencja ogólna:                      Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu,

Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

Drodzy Diecezjanie!

Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski.

W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej.

Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”.

 

 1. Przeżywamy dziś 4 Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw w tej intencji. Ofiara składana dziś na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższy poniedziałek przypada 13 dzień maja. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Prałat Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, Prepozyt nowosądeckiej Kapituły Kolegiackiej. Po Mszy świętej przejdziemy procesją w stronę rynku w Łącku, niosąc figurę Matki Bożej. Przyjdźmy licznie, całymi rodzinami, przynosząc z sobą lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy członków 1, 2, 3 i 4 Róży. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji.
 3. We wtorek święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Swoje imieniny obchodzi J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji. W naszych modlitwach wypraszajmy mu potrzebne łaski, zwłaszcza światło Ducha Świętego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Zapraszamy na majowe nabożeństwa i Msze święte.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Pragniemy serdecznie podziękować za dary pieniężne złożone przez rodziców dzieci I-komunijnych z Łącka, Maszkowic i Szczereża. Za złożone ofiary zakupiono dla Szczereża puszkę na komunikanty do Mszy świętej, a dla Łącka Mszał Rzymski oraz podstawkę pod mszał. Dziękujemy bierzmowanym i ich rodzicom za ufundowanie dla parafii dwóch zestawów lekcjonarzy służących do czytania podczas Mszy świętych, kadzielnicy – trybularza do okadzania oraz kociołka na wodę święconą.
 5. W najbliższy wtorek, o godzinie czwartej nad ranem rozpocznie się nasza parafialna, autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Pielgrzymów polecajmy w serdecznej modlitwie.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnej Caritas.
 7. W naszej parafii trwają przygotowania do Świętojańskich Dni Rodzin, które odbędą się w dniach 21-23 czerwca 2019. Dziękujemy wszystkim, którzy już teraz mocno zaangażowali się w ich organizację. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont i nowoczesne wyposażenie sal Parafialnego Domu Katechetycznego w Łącku w którym codziennie spotykają się dzieci, młodzież i dorośli. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy dwa tygodnie temu upiekli oraz zakupili ciastka przygotowane przez naszych Parafian. Dochód z ich sprzedaży wyniósł 2905 zł. Potrzebujemy fantów do loterii. Z tej racji wolontariusze zaangażowani w organizację ŚDR, w sobotę 18 maja od godz.10-ej będą odwiedzać nasze domy. Jeśli ktoś z  Parafian chciałby przekazać dobre rzeczy do loterii, bądź wesprzeć w inny sposób przygotowania do Świętojańskich Dni Rodzin, będzie mógł to uczynić bezpośrednio u wolontariuszy. Istnieje też możliwość przekazywania fantów bezpośrednio do domu katechetycznego w ciągu tygodnia w godz.17-19. W niedzielę (19 maja) po Mszach świętych robione będą  zdjęcia rodzin z których utworzymy dużych rozmiarów „Ikonę św. Rodziny”. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.
 8. Rejonowy duszpasterz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, zaprasza w I niedzielę czerwca (2.06.) do Szczawnicy – Szlachtowej na Mszę świętą o godzinie 15.00, a po niej na spotkanie przy grillu. Dla naszych parafian organizujemy wyjazd autokarem o godzinie 13.45 z parkingu przy kościele. Zapisy u Pani Marii Kutwy pod numerem telefonu: 517707335.
 9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”in. artykuł o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
 10. W dniu 22 maja (środa) od godziny 13.00 w Przychodni Lekarskiej „Klag – Med.” w Łącku 662, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Helena SŁABASZEWSKA (lat 92) z Łącka, ś.p. Zofia GROMALA (lat 88) z Maszkowic i ś.p. Jan KLIMEK (lat 96) z Maszkowic. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 12. Intencje pogrzebowe:

Śp. Helena Pyrdoł                         15.05 – 13.06.2019                  ks. Paweł Szewczyk (Ukraina)

Śp. Jan Bandyk                                             15.05 – 13.06.2019  ks. Bogdan Morachowski (Ukraina)

Śp. Paweł Gromala                        12.05 – 10. 06.2019 ks. Andrzej Surowiec (Tarnów)

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

 

URBANIEC Andrzej z Proszowic           –             BARANOWSKA Monika z Katowic

ZACHWIEJA Marcin z Zarzeczy           –             TWARDOWSKA Agnieszka z Maszkowic

BANDYK Paweł z Łącka                        –             POLARCZYK Barbara z Ochotnicy Górnej

ROGALSKI Sebastian z Chełmca         –             JAWOR Katarzyna z Maszkowic

JASIURKOWSKI Grzegorz z Łącka     –             DĄBROWSKA Justyna z Sanoka

 

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!