Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

14 Kwiecień 2019

 

Intencja ogólna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali palmy do poświęcenia. Konkurs na najpiękniejszą palmę odbędzie się po Mszy o godz. 12.00. Dyrekcji Przedszkola Niepublicznego „Smerfiki” dziękujemy za ufundowanie słodyczy dla dzieci niosących palmy. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych, które prowadzi kan. mgr lic. Mariusz Bakalarz, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych. W środę na zakończenie rekolekcji przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami Łącka. Nabożeństwo to rozpocznie się o godz.19.00 przy kościele, skąd udamy się w kierunku ul. Dunajcowej, by wzdłuż Dunajca dojść do kaplicy Matki Bożej w Czerńcu, gdzie zakończymy naszą wspólną modlitwę. Strażaków bardzo prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa podczas trasy. W środę podczas Mszy świętych na zakończenie rekolekcji, będzie można złożyć ofiary na tacę, będące wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty. Już dzisiaj serdecznie za nie dziękujemy.

Program rekolekcji parafialnych:

 

Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019

Msze święte:                 7.00; 7.45 (Szczereż); 9.00; 10.30; 11.15 (Szczereż); 12.00; około 16.00

Gorzkie Żale:                 15.00

 

Wielki Poniedziałek 15 kwietnia  2019

6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

17.00 (Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00– Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

 

Wielki Wtorek 16 kwietnia 2019                  DZIEŃ SPOWIEDZI

6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

                                               9.00 – 10.30              – Spowiedź

                                          11.00 – 12.00            – Spowiedź 

12.00- Msza święta dla chorych (kazanie + sakr. namaszczenia)                                                                                                                                                  

15.00 – 16.00               – Spowiedź

15.00 – 16.00              – Spowiedź (Szczereż)

16.30 – 18.00                            – Spowiedź

16.00(Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.30-20.00                  – Spowiedź

 

Wielka Środa 17 kwietnia 2019 –  zakończenie rekolekcji

  6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

  8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

 17.00 (Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

19.00  – Droga krzyżowa ulicami Łącka

 

Jutro również rozpoczynają się rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku. Nauki rekolekcyjne dla młodzieży:

poniedziałek                 – godz. 10.00

wtorek                               – godz. 10.30

środa                                   – godz. 10.00

 

  1. Świąteczne odwiedziny chorych z Komunią świętą:

Ksiądz Arkadiusz  w Wielki Poniedziałek od 8.15

Ksiądz Proboszcz w Wielką Środę od godz. 9.10

Ksiądz Konrad i ks. Paweł w Wielki Czwartek od godz.8.30

  1. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać święte dni Triduum Sacrum. Na czas Wielkiego Tygodnia prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży i kapliczek oraz zadbanie o porządek na naszych cmentarzach w Łącku i Szczereżu. Prosimy o wyrzucanie wszystkich śmieci do pojemników rozstawionych po całym cmentarzu.
  2. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. . W zakrystii są do nabycia wielkanocne paschaliki w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc ludziom ubogim.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu mieszkańcom: Czerniec – Byniowa oraz 13 Róży Kobiet i 26 Róży zelatorki Bernadety Klimczak za ofiary złożone na misje.
  5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” sporo artykułów dotyczących dobrego i głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

  1. Zapowiedzi przedślubne:

KLAG Karol z Czerńca                                    –              BIERYT Iwona z Jazowska

FRYZOWICZ Adam ze Szczereża                 –              WOJAK Karolina z Przysietnicy

WOJNAROWSKI Marcin z Łącka                  –              CZECH Karolina z Woli Piskulina

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

 

WIELKI CZWARTEK

 

To pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień, w którym dziękujemy Bogu za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Dziękujemy, że raczył pozostać z nami pod postacią Chleba i Wina, że możemy uczestniczyć we Mszy świętej i przyjmować Go w Komunii świętej. Dziękujemy również za kapłanów, którzy sprawują święte czynności: udzielają sakramentów, błogosławią, katechizują i modlą się za nami.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy świętej rano.

Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

 

WIELKI PIĄTEK

 

Dzień Męki i Śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Rozpoczniemy ten dzień o godz. 7.00 adoracją w ciemnicy i wspólną modlitwą Liturgii Godzin, na którą zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz wszystkich, którzy chcą w ten sposób uczcić cierpiącego Jezusa.

Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej.

Wszystkie dzieci zapraszamy na adorację Pana Jezusa o godz. 10.00, podczas której będą mogły ofiarować Mu swoją jałmużnę zbieraną do skarbonek.

 

Adoracja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:

                godz. 9.00 – klasy VII

                godz. 11.00               – klasy VIII

                godz. 12.00               – klasy III Gimnazjum

 

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia.

Zapraszamy na wspólną modlitwę do świątyni o godz.15.00

Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 18.00 wspólną Drogą Krzyżową. Po niej odśpiewanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Komunia święta. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz.24.

Młodzież zapraszamy na adorację od 22.00.

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do oddania czci Jezusowi Ukrzyżowanemu. Za pobożną adorację Krzyża od nabożeństwa w Wielki Piątek do liturgii Wielkiej Soboty można zyskać odpust zupełny.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Serdecznie prosimy strażaków o ustawienie honorowej warty przy Grobie Pańskim; DSM, ministrantów i lektorów o adorację w ciemnicy i przy Grobie według wyznaczonego porządku.

 

W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.

 

WIELKA SOBOTA

 

Adorację w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 7.00 modlitwą brewiarzową.

W tym dniu nie będzie spowiedzi!

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00-13.00 co pół godziny. W kaplicy na Szczereżu poświęcenie pokarmów o godz. 10.00.

Zachęcamy nie tylko do poświęcenia pokarmów. Jest to również okazja do modlitwy przy Grobie Pańskim, a także do rozmowy z dziećmi na temat wiaryw Jezusa Zmartwychwstałego. Wykorzystajmy tę okazję, by wyjaśnić dzieciom, co stało się w te święte trzy dni i dlaczego są one dla nas tak ważne.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.

 

WIELKANOC

Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – to największe święto naszej religii. Wiemy, że Jezus umarł na krzyżu, ale również wierzymy, że zmartwychwstał i żyje. Wierzymy, że jak niewiasty i apostołowie możemy się z Nim spotkać. Wierzymy, że On jest wśród nas obecny. I za to niech Jezus będzie uwielbiony!

Uroczysta procesja rezurekcyjna będzie miała miejsce w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie niosących baldachim, feretrony, poczty sztandarowe, górali w strojach regionalnych, strażaków, Koło Łowieckie „Jarząbek”, orkiestrę, chór parafialny, DSM, ministrantów i lektorów oraz wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za tak wielki dar  Zmartwychwstania Jezusa.

Od Wielkanocy ostatnia Msza święta w niedziele będzie sprawowana o godz. 18.00.

     W Wielkanoc Msza święta w kaplicy w Szczereżu będzie tylko o godzinie 11.15.