Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu

7 Kwiecień 2019

 

Intencja ogólna:                         Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO

Drodzy Diecezjanie,

Szybkimi krokami zbliżamy się w wielkopostnej pielgrzymce wiary Kościoła do najważniejszych wydarzeń zbawczych, które swoją kulminację osiągną w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Te duchowe przeżycia uwrażliwiają jeszcze bardziej nasze oczy, by dostrzegały konkretne potrzeby wielu naszych sióstr i braci złączonych w bólu, ubóstwie i samotności z naszym cierpiącym Zbawicielem. Przez cały okres Wielkiego Postu podejmowaliśmy w diecezji wiele inicjatyw charytatywnych, które – jak ufam – znajdą swe dopełnienie w bliskim już okresie przedświątecznym. Już teraz pragnę wszystkim Wam, a szczególnie wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas, podziękować serdecznie za wszelki włożony trud. Dziękuję także tym wszystkim, którzy jak co roku postanowili przekazać 1% swojego podatku na cele Caritas diecezjalnej. Ci, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić, mogą to uczynić do końca kwietnia.

Na początku Wielkiego Postu prawie sto rodzin z terenu naszej diecezji zostało doświadczonych przez gwałtowne wichury, które zniszczyły dachy ich domów oraz wielu zabudowań gospodarczych. Dzięki bardzo szybkiej pomocy, także ze strony Caritas Diecezji Tarnowskiej, ufam, iż będą mogli przeżyć zbliżające się Święta w wyremontowanych domach. Dziękując za okazaną im pomoc, proszę także o dalsze wsparcie dla naszej Caritas diecezjalnej w formie tradycyjnej już zbiórki ofiar pieniężnych do puszek w Niedzielę Miłosierdzia.

II Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako patronalne święto Caritas, rozpocznie obchód Tygodnia Miłosierdzia. Już teraz proszę Was, drodzy Diecezjanie, o dalsze ofiarne zaangażowanie we wszelkie dzieła charytatywne zarówno w parafii, jak i na szczeblu diecezjalnym. Wszystkich wolontariuszy oraz pracowników Caritas zapraszam do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach tego święta w sobotę 4 maja w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach.

                Na dalsze wielkopostne pielgrzymowanie ścieżkami modlitwy, postu i jałmużny, czyli konkretnych czynów miłosierdzia, z serca Wam błogosławię.

                                                                            † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to niedziela adoracyjna. Osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą po „gorzkich żalach”, a później na integracyjne spotkanie do domu katechetycznego. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Dzień Pamięci Ofiar Katyńskich, a za tydzień – Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się przed kościołem o godz. 11.45. Po niej Msza święta, a na zakończenie konkurs na najpiękniejszą palmę. Na Szczereżu uroczysta liturgia rozpocznie się o godz. 00 przed kaplicą. Składka w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się również nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi kan. mgr lic. Mariusz Bakalarz, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Bardzo prosimy zapoznać się z programem rekolekcji.
 4. W Niedzielę Palmową w Tarnowie odbędą się uroczystości związane z XXXIV Światowym Dniem Młodych, którego hasło brzmi: „Niech mi się stanie według Twego słowa”(Łk 1, 38). Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w tym święcie. Autobus z naszej parafii wyjedzie o godz. 8.15.
 5. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej
 6. W najbliższy piątek ok. 300 osób podejmie się Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Łącka do Czarnego Potoku. Wszystkich uczestników prosimy, by na drogę przygotowali sobie zrobiony przez siebie krzyż. Po Mszy świętej sprawowanej o godz. 18:00 w domu katechetycznym uczestnicy będą mogli nabyć pamiątkowe pakiety w cenie 10 złotych, a następnie wyruszą w trasę liczącą 37 km. Przypominamy, że trasę należy przejść w ciszy w grupach nie większych niż do 10 osób. W tym dniu w  łączności z Uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zapraszamy do naszej świątyni na „Czuwanie Modlitewne”, które rozpocznie Msza święta o godzinie 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa oraz o godzinie 21.00 uroczysty Apel Maryjny.
 7. Ze względu na spowiedzi w parafiach dekanatu, w najbliższy poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna czynna będzie tylko rano w godz. 7.00-8.00
 8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty z rejonów: Dołki, Wolaki Góra, Wolaki Dolne, ulicy Zyndrama i ulic przyległych, ulicy Krakowskiej oraz mieszkańcom Szczereża. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne: Łącko 137 oraz chorym odwiedzanym na I piątki miesiąca.
 9. Są jeszcze 3 wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 14-20 maja 2019 roku. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc ludziom ubogim i potrzebującym.
 11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Dodatkiem do dzisiejszego wydania „Gościa Niedzielnego” jest płyta z filmem „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Marceli Franczyk z Łącka. Pogrzeb jutro, tj. w poniedziałek o godz.14.00. Pomódlmy się za Jego nieśmiertelną duszę: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.
 13. Intencje pogrzebowe:

Śp. Maria Florian                 8-22.04.2019                             ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

Śp. Kazimierz Łazarz            8-21.04.2019                             ks. Krzysztof Faber (Opole)

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

BIEL Dominik ze Świdnika                    –              PACHUT Paulina z Maszkowic

KLAG Karol z Czerńca                          –              BIERYT Iwona z Jazowska

FRYZOWICZ Adam ze Szczereża          –              WOJAK Karolina z Przysietnicy

WOJNAROWSKI Marcin z Łącka           –              CZECH Karolina z Woli Piskulina

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

 

Program rekolekcji parafialnych:

 

Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019

Msze święte:          7.00; 7.45 (Szczereż); 9.00; 10.30; 11.15 (Szczereż); 12.00; około 16.00

Gorzkie Żale:         15.00

 

Wielki Poniedziałek 15 kwietnia  2019

6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

17.00 (Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00– Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

 

Wielki Wtorek 16 kwietnia 2019         DZIEŃ SPOWIEDZI

6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

                                 9.00 – 10.30           – Spowiedź

                                 11.00 – 12.00          – Spowiedź

12.00- Msza święta dla chorych (kazanie + sakr. namaszczenia)                                                                             

   15.00 – 16.00          – Spowiedź

15.00 – 16.00          – Spowiedź (Szczereż)

16.30 – 18.00          – Spowiedź

16.00(Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.30-20.00            – Spowiedź

 

Wielka Środa 17 kwietnia 2019 –  zakończenie rekolekcji

  6.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

  8.00  – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

17.00 (Szczereż) – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

18.00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich

19.00  – Droga krzyżowa ulicami Łącka

REKOLEKCJE  DLA  ZESPOŁU  SZKÓŁ  IM.  ŚW.  KINGI

Wielki Poniedziałek  15 kwietnia 2019

10.00                                    – nauka dla młodzieży Zespołu Szkół im. Św. Kingi

Wielki Wtorek 16 kwietnia 2019

10.30                                    – nauka dla młodzieży Zespołu Szkół im. Św. Kingi

Wielka Środa 17 kwietnia 2019

10.00                                    – Msza święta z nauką dla młodzieży Zespołu Szkół im. Św. Kingi