III Niedziela Wielkiego Postu

24 Marzec 2019

Intencja ogólna:                      Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Dzień Misjonarzy Męczenników oraz Dzień Celestyński, a także Dzień skupienia dla narzeczonych, który rozpocznie się o godzinie 14.30  w poradni rodzinnej. Narzeczonych zapraszamy na Mszę świętą parafialną po Gorzkich Żalach. Po popołudniowej Mszy świętej w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie chętnych do zaangażowania się w przygotowanie Świętojańskich Dni Rodzin.
  2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Formularze można zabrać dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Wszystkich, którzy podejmą się Duchowej Adopcji dzieci zagrożonych zabiciem w łonach ich matek, zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek o godzinie 18.00, podczas której nastąpi przekazanie „Światła Chrystusa” oraz złożymy uroczyste przyrzeczenia. Na Mszę świętą prosimy zabrać ze sobą wypełnione formularze oraz świece.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– dla wszystkich: piątek, godz. 17.30

– dla młodzieży: piątek, godz. 19.30

– dla dzieci ze szkół podstawowych: sobota, godz. 16.00

w kaplicy w Szczereżu: piątek, godz. 17.30

Kalwaryjska Droga Krzyżowa: niedziela, godz. 14.00

Gorzkie Żale: niedziela, godz. 15.00

– w kaplicy w Szczereżu: niedziela po Mszy o godz. 11.15

W najbliższy piątek, tj. 29 marca, tuż po zakończeniu wieczornej Eucharystii około godziny 18:30 odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej z kościoła na górę Zyndrama w intencji rodzin naszej Parafii. Poszczególne rozważania w tym dniu poprowadzą przedstawiciele Rodzin Domowego Kościoła wraz z młodzieżą.

1. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie parafialnej Caritas.
  2. Dorosłych i młodzież zapraszamy na cykl 4-ch spotkań formacyjnych na temat misji. Spotkania będą odbywały się w czwarte środy miesiąca po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym, a poprowadzi je Pan Jerzy Demski. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w najbliższą środę, tzn. 27 marca.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej, a więc około godziny 17.45 odbędzie się spotkanie osób zapisanych na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Na spotkanie zapraszamy do sali teatralnej domu katechetycznego.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę „Szlakiem bł. siostry Celestyny Faron” do Starej Wsi, Brzozowa oraz Dukli. Zapraszamy do udziału. Wyjazd autokarem w najbliższą sobotę tj.30 marca, o godz.8.00 z parkingu przy kościele w Łącku. Osoby już zapisane, które nie podały swoich numerów PESEL, prosimy by uczyniły to zgłaszając się po Mszy świętej do zakrystii lub w ciągu tygodnia do kancelarii parafialnej.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” przy pomocy Wolontariatu św. ojca Pio działającego przy Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku, przeprowadzi w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, zbiórkę w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na rozbudowę hospicjum o jedno, nowe skrzydło. Zachęcamy do wsparcia akcji.
  6. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajdziemy przydatny, nie tylko w okresie Wielkiego Postu dodatek- rachunek sumienia, który pomoże nam dobrze przygotować się do spowiedzi świętej. Nabyć można też tygodnik „Niedziela”, w którym znajduje się bardzo interesujący wywiad jakiego udzielił nasz parafianin Pan Wiesław Prostko. Panu dyrektorowi gratulujemy zajęcia I miejsca za pracę „Polityka ochrony życia dzieci przed urodzeniem w krajach UE” w  ogólnopolskim konkursie akademickim na prace magisterskie i licencjackie dotyczące problematyki pro-life.
  7. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w minionym tygodniu uroczystości odpustowych na Szczereżu składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy: 17-ej Róży Matek z Łącka, 25 Róży Matek ze Szczereża oraz 11 Róży Matek ze Szczereża zelatorki Marii Faron za ofiary złożone na misje. Mieszkańcom ulic: ks. Piaskowego, Podjeżowej, Strażackiej, Słonecznej, Kościelnej i częściowo Rynku, Zyndrama i ulic przylegających oraz  osiedli: Maszkowice- Łęgi, Rola – Kopytówka, Kiczonki Dolne, Kiczonki Górne, Pożogi, Zawodzie Łąckie i Czernieckie dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty. Składamy serdeczne podziękowanie za indywidualne ofiary złożone na inwestycje parafialne mieszkańcom Łącka: 560, 436, 565 oraz Czerńca: 120 i 1.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Kazimierz ŁAZARZ (lat 83) z Łącka (Pożogi). Pomódlmy się za Jego nieśmiertelną duszę: dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

1. Zapowiedzi przedślubne:

MOTŁOCH Maciej z Nowego Sącz                –             Twardowska Urszula z Zarzecza

PIERZCHAŁA Krzysztof z Łącka    –              SZCZYGIEŁ Anna z Koniszowej

TALAR Szymon z Łącka                 –              FLOREK Edyta z Gołkowic

KRYCZKA Adrian z Jazowska        –              OBRZUD Ewa z Maszkowic

GROMALA Dariusz z Łącka           –              WOŹNIAK Karolina z Gołkowic Dolnych

JAWOR Mateusz z Łącka                              –              MARCISZ Monika z Limanowej

STEC Piotr ze Szczereża                                –              BODZIONY Joanna ze Świniarska

BIEL Dominik ze Świdnika               –              PACHUT Paulina z Maszkowic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!